خدمات ابری کسب و کار خود را که متناسب ما باشد چگونه پیدا کنیم؟!

خدمات ابری کسب و کار

خدمات ابری کسب و کار

خدمات ابری کسب و کار به شرکت شما اجازه می دهد تا بر اساس میزان پولی که در لحظه خرید پرداخت می کنید به طیف وسیعی از ابزار ها، برنامه ها و نرم افزار ها ، دسترسی داشته باشید. برای شرکت های کوچک، بهترین خدمات ابری می توانند انعطاف پذیری بیشتر و  امنیت و صرفه جویی قابل توجهی را فراهم کند.

خدمات ابری ایمیل

با استفاده از خدمات ابری ایمیل، دیگر نیازی به راه اندازی و مدیریت سرور ایمیل در کسب و کار خود ندارید. فقط کافیست تعداد زیادی صندوق ورودی مورد نیاز را خریداری کرده  و سپس آنها را به هر یک از کارکنان خود اختصاص دهید.

ایمیل ابری قدرتمند در  Google’s Apps for Work گنجانده شده است. این خدمات ابری بر اساس پلت فرم Gmail شرکت است، که غالبا توسط میلیون ها نفر استفاده می شود.

Gmail  بسیار انعطاف پذیر و قدرتمند است و برای اکثریت قریب به اتفاق شرکت های کوچک بسیار کافی و شایسته است. توجه داشته باشید که G Suite گوگل به شما اجازه می دهد تا از نام دامنه خود برای ایجاد آدرس های ایمیل شرکت استفاده کنید، در حالی که سرویس Gmail رایگان چنین نیست.

ایمیل ابری را از بسیاری از ارائه دهندگان دیگر نیز می توان خریداری کرد. همیشه چندین ارائه دهنده خدمات ایمیل را با هم مقایسه کنید تا بسته ای را پیدا کنید که متناسب با کسب و کار شماست.

کار با اسناد در ابر

خدمات ابری کسب و کار همچنین می تواند به شما در پردازش متن، صفحات گسترده و موارد دیگر کمک کند.

Office 365  مایکروسافت امکان دسترسی به قابلیت مایکروسافت آفیس  برای اسناد، مخاطبین و تقویم ها را فراهم می کند. بسته های مختلف وجود دارند که سطوح مختلفی از ادغام ابری را ارائه می کنند.

در اکثر شرکت های کوچک، Office 365  می تواند هر چیزی را که مربوط به  پردازش کلمه ها باشد، در اختیارشان بگذارد.

برخی از بسته ها شامل نسخه کامل دسک تاپ مایکروسافت آفیس نیز می شوند، بنابراین می توانید از آنها هنگام استفاده از رایانه اصلی خود یا هنگام عدم دسترسی به اتصال به اینترنت استفاده کنید.

خدمات ابری کسب و کار که با مایکروسافت آفیس رقابت دارند از ویژگی های کمتری برخوردارند. اما بسته به نحوه استفاده از نرم افزار، می تواند چیز بدی نباشد. به Google G Suite یا Zoho نیز نگاهی بیندازید.

 

برای مطالعه بیشتر:

انتخاب هاست : کدام نوع هاست برای کسب وکار مناسب است؟

نقش هوش مصنوعی در بهبود خدمات مشتری چیست؟

کیت بازاریابی و ضرورت به کار گیری آن در کسب و کارها

خدمات ابری برای امور مالی و حسابداری

خدمات ابری واقعا دوران جدیدی را در نرم افزار حسابداری آغاز کرده اند. بسته های حسابداری ابری معمولا استفاده و فهم ساده تری نسبت به نرم افزار دسکتاپ معادل دارند.

در حقیقت، اگر بخواهید حسابهای خود را به صورت آنلاین مدیریت کنید، انتخاب بسته های ابری ارزشش را خواهد داشت. بسیاری از بسته ها امکان دسترسی به حسابدار را به شما می دهند که می تواند به کاهش صورتحساب های حسابداری نیز کمک کند.

اگر به تازگی کسب و کارتان رو شروع کرده اید ، شاید استفاده از نرم افزار حسابداری ابری از روزهای اول منطقی تر باشد. اما اگر از قبل یک سیستم حسابداری دارید، پس باید درباره چگونگی انتقال حساب های موجود به ابر فکر کنید. برخی از خدمات ابری کسب و کار امکان ورود اطلاعات یا تبدیل را فراهم می کنند.

برخی از بسته های اصلی عبارتند از Sage One، KashFlow، Agent Free، Xero، QuickBooks Online و Clear Books . این بسته ها در ایجاد فاکتورها، پیگیری درآمد و هزینه ها، مدیریت بانکی و بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده کمک می کنند.

این بسته ها همچنین تصویری فوری از سود و زیان را در اختیارتان می گذارند.  قطعا هر کسب و کاری باید بداند که حداقل در هر ماه چقدر سود می کند. بسته های ابری اجازه می دهد امکان این کار را فراهم می کنند.  این سرویس ها همچنین می توانند اهمیت برخی مسائل را یادآوری کنند- مثلا اگر یک کسب و کار به آستانه ی ثبت مالیات بر ارزش افزوده برسدآن را اعلام می کند. ”

ذخیره سازی و پشتیبان گیری داده ها

ذخیره سازی مبتنی بر ابر روشی امن برای پشتیبان گیری از فایل هاست که دسترسی از هر نقطه را برا فرد تضمین می کند.

به دلایل مختلف، خدمات ابری کسب و کار، داده ها را خارج از شرکت شما ذخیره می کند. و به این معناست  که ذخیره سازی ابری روشی خوب برای پشتیبان گیری خارجی است. هرگز فقط به پشتیبان گیری آنلاین تکیه نکنید – عاقلانه است که یک نسخه پشتیبان دوم از اطلاعات را در کسب و کار داشته باشید.

پیدا کردن بهترین خدمات ابری برای ذخیره سازی و تهیه پشتیبان، کمی سخت است زیرا انتخاب های بسیار زیادی وجود دارد. شما می توانید  Rackspace Hosting، Just Cloud، ZipCloud، Dropbox، Mozy، Google Drive و Microsoft OneDrive را امتحان کنید.

به دنبال خدماتی باشید که کاربری آسان دارد، قابل اعتماد و امن است. اکثر ارائه دهندگان براساس مقدار اطلاعاتی که برای ذخیره نیاز دارید، از شما هزینه دریافت خواهند کرد، بنابراین بررسی کنید که قیمت ها در صورت نیاز به افزایش ذخیره، چگونه افزایش می یابند.

ویژگی خوب خدمات ذخیره سازی مبتنی بر ابر این است که تمام اطلاعات خارج از محیط ذخیره می شود. که در صورت آتش سوزی یا سرقت، همه ی آن اطلاعات حفظ خواهد شد.

یکی دیگر از مزیت ها این است که همه چیز متمرکز است، بنابراین همیشه می توانید آخرین نسخه فایل ها را در مکان های مختلف پیدا کنید.

این نوع سرویس برای صاحبان کسب و کارهای کوچک که از خانه و در مسافرت کار می کنند، ایده آل است. این سرویس ها ورودی های رمزگذاری شده دارند بنابراین بسیار امن هستند.

همکاری و مدیریت پروژه با خدمات ابری

رایانش ابری برای کمک به همکاری تیم ها ایجاد شده است، مخصوصا اگر این افراد در مکان های مختلف قرار بگیرند.

خدمات ابری کسب و کار مانن د Basecamp، Trello،  Podio  و Huddle همه فضاهای کاری مجازی را در اختیار شما می گذارند تا بتوانید پیام ها و فایل ها را ذخیره کنید، ایده ها را ارسال نمایید، وظایف را تعیین و پیگیری کنید و … .

انتخاب بهترین خدمات ابری برای مدیریت پروژه ها در کسب و کار ، واقعا به چگونگی کار تیم و پروژه های مورد نیاز برای مدیریت بستگی دارد.

به عنوان مثال، برخی از خدمات ابری کسب و کار برای تیم هایی که در بسیاری از پروژه های مختلف کار می کنند، طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر برای پروژه های بزرگ واحد در نظر گرفته می شوند.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar