خرید اینترنتی محصولات به چه توصیه هایی نیاز دارد؟

خرید اینترنتی محصولات روشی که خرید را برای همه آسوده ساخته. راهنمایی هایی برای افرادی که برای اولین بار خرید آنلاین انجام می دهند باعث تعامل بهتر و درک فواید این نوع خرید می گردد.

خرید اینترنتی

خرید اینترنتی محصولات

با وجود پیشرفت تکنولوژی خرید اینترنتی به تجربه ای مهم برای مصرف کنندگان تبدیل شده است. به صرفه نظر از فواید این نوع خرید باید توجه کنید این نوع خرید تاثیرات منفی مربوط به خود را هم دارد. مصرف کنندگان باید تجربه لازم را برای خرید اینترنتی کسب کنند تا دچار ضرر نشوند.

در این پست راهنمایی هایی برای مصرف کنندگانی که برای اولین بار خرید اینترنتی انجام می دهند را درج می کنیم.

۱_ محصولات غیر قابل توجه

محصولاتی که توجه مخاطب را به خود جلب نمی کند به علت بی کیفیت بودن باعث نگرانی مصرف کنندگان می شوند. مردم شروع به مقایسه محصولات با کیفیت و بی کیفیت کرده و در نتیجه به علت غیر قابل اعتماد بودن محصول خرید را رها می کنند.

۲_ ترس از خراب بودن محصول

چگونه می خواهید به مشتری ثابت کنید محصولی که از طریق خرید آنلاین ارائه می دهید سالم است؟ ترس مشتری از وجود عدم سالم بودن مشتری را با ضمانت تعویض در صورت خراب بودن کالا سرکوب نمایید.

۳_ به سرقت رفتن اطلاعات، تاخیر در تحویل کالا

به سرقت رفتن اطلاعات کارت بانکی یکی دیگر از ترس های مشتریان در خرید اینترنتی ست. ترس به تاخیر افتادن تحویل کالا و محصول بعد از خرید را با خوش قولی نابود کنید.

بیشتر سایت ها هنگام خرید مصرف کنندگان دچار چنین مشکلاتی هستند. از نظرات مشتریانی که از شما خرید کردند برای جلب اعتماد مشتریان فروشگاه اینترنتی کمک بگیرید. به عنوان صاحب یک فروشگاه از مشتریان گذشته خود در کامنت ها بپرسید صحت ترس خرید از ما تا چه حدی صحت دارد؟ در صورت خوب کار کردن شما پاسخ های خوبی ابراز خواهند کرد. و در صورت عدم کار کردن مثبت مشتریان پاسخ مطلوبی ارائه نمی دهند. حتما به شما می گویند قبل از خرید ترس هایی را داشتند. اما با ارائه خدمات خوب تان دیگر چنین ترسی در وجود خود ندارند. تمام این تجربیات در جذب مشتریان برای خرید اینترنتی مفیدند.

بارزترین مزایای خرید اینترنتی محصولات عبارتند از؛

* خرید هر محصولی از منزل یا مکان کسب و کار بدون رفتن به فروشگاه ها، رسیدن محصول درب منزل، امکان پرداخت هزینه خرید بعد از تحویل کالا

* صرفه جویی در زمان و تلاش برای پیدا کردن محصولاتی با قیمت مناسب تر از فروشگاه ها

* خرید اینترنتی در طول روز برای همه امکان پذیر بوده، و این امکان را به مصرف کننده می دهد در هر ساعتی از روز خرید کنند.

* امکان دریافت و مقایسه قیمت محصولات نسبت به دیگر فروشگاه ها

* سهولت یافتن محصولاتی که پیدا کردن آن ها در فروشگاه های فعلی دشوار است.

توصیه هایی برای خرید اینترنتی

۱_ قبل از خرید اینترنتی محصولی از دوستان و یا کسانی که مصرف کننده آن کالا از طریق اینترنت بوده اند سوالاتی بپرسید.

۲_ اطمینان حاصل کنید از اطلاعات تان محافظت می شود. و سایت دارای پیش وند های “SSL” و “https”و “http” در صورت مشاهده لینک سایت برای مخاطب باشد.

۳_ اطمینان حاصل کردن از پاسخ گویی به مشکلات مردم و ارائه خدمات ضمانت تبادل در صورت خراب بودن محصولات.

۴_ حفظ امنیت اطلاعات بانکی مشتریان از طریق خرید اینترنتی محصولات، یا پرداخت پس از تحویل و چک کردن کالا.

۵_ امکان لغو خرید در صورت تاخیر در رسیدن کالا.

۶_ امکان پس دادن محصولات در صورت خراب بودن یا عدم مطابقت داشتن با تصاویر درج شده در اینترنت.

۷_ در صورت خرید وسایل الکترونیکی پس از خرید آن ها را چک کنید. تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.

۸_ شناخت محصولات توسط مردم یا انتشار محصولات در شبکه های اجتماعی، شناخت محصول توسط مردم با رویکردی مثبت، خرید اینترنتی محصولات را تجربه کنید و لذت ببرید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar