• اسفند ۱۰, ۱۳۹۸

خصوصیات بهترین شرکت ها چیست ؟

خصوصیات بهترین شرکت ها

 

خصوصیات بهترین شرکت ها

هر یک از مدیران اجرایی شرکت های نرم افزاری به ما نشان می دهند که یک شرکت چگونه می تواند نتایج خوبی به دست آورد. آنها از نحوه ی استفاده کردن منابع محدود برای دستیابی به نتایج بهتر و همینطور نحوه ی مدیریت افراد به خوبی آگاهند. دلیلی که آنها را در کارشان بهتر می کند این است که همانند مدیرشان بر روی برخی مسائل تمرکز ویژه ای دارند که این امروز این موارد را باهم مطالعه می کنیم.

 

– تفکر “برنده” و رشد

بیش تر موفقیت هایی که در تاریخ حاصل شده اند کره ی زمین را به جایی کوچک تر تبدیل کرده اند. مردم در پی صرفه جویی در زمان بودند و تمایل زیادی به خلاق تر شدن داشتند. این ذات همه ی ما انسان هاست.
ذهن انسان می خواهد که همه چیز خیلی به سرعت انجام شود، برای همین تلفن، اینترنت و حتی فروشگاه های اپلیکیشن ایجاد شده اند. درک جامع از بهره وری و خلاقیت، مدیریت کردن تیم های موفق را ممکن می سازد.
این حقایق آشکارا هستند. قبلاً در سال ۲۰۱۴ شرکت های نرم افزاری واقع در شمال آمریکا به درآمدی بیش از سایر صنایع دست یافتند.
براساس بررسی Deloitte Technology Fast 500 در سال ۲۰۱۴، ۶۴ درصد از کسب و کارانی که رشد سریع داشتند شرکت های مربوط به نرم افزارها و اینترنت بوده اند و همه ی نشانه ها بیان می کند که این درصد، در سال های آتی بیش تر نیز خواهد شد.

این رشد، نه فقط به لحاظ درآمد مالی ست بلکه درباره ی تیم و افرادی ست که در چنین شرکت هایی مشغولند. نتایج همین بررسی ها، ما را بر آن داشت تا به نوشتن مقاله ای در خصوص شرکت های نرم افزاری برآئیم. ویژگی های خاصی هست که تیم های با کیفیت اجرای بالا دارا هستند و بیش تر این ویژگی ها توسط مدیران شان پیاده سازی شده اند.

علاوه بر این موارد، بهترین تیم ها بر روی این مسئله که “هر شخص می تواند چیز جدیدی را به همراه خود وارد تیم کند” تمرکز دارند. زیرا درک این موضوع، باعث می شود تا مدام در حال یادگیری بوده و به همه ی اعضا احترام ویژه ای قائل شوند.

در این میان، اینتل، گوگل و فیسبوک نیز برای افزایش تعداد کارکنان خانم خود تلاش می کنند. البته گوگل افرادی را استخدام می کند که علاقه مند و باهوش بوده و از ذهنی سرشار و اصطلاحاً learning animal mindset گفته می شود برخوردار باشند. در آینده در خصوص این موضوع که گوگل چگونه بااستعدادترین افراد را از سراسر دنیا جذب می کند صحبت خواهیم کرد.

– هر کسی می تواند بخشی از یک شرکت نرم افزاری باشد

حقیقت این است که قطعاً نباید یک شرکت نرم افزاری داشته باشید تا بتوانید افراد را در اجراهای شان به سازش درآورید. هر مدیری که بتواند به مردم انگیزه داده و با استفاده از همان ابزار کسب و کار تیم خود را بهبود ببخشد می تواند تبدیل به یک غول موفق در تکنولوژی شود. نه فقط درباره ی خود فرد، بلکه به هرکسی که مانند او کار کند واژه ی “غول” اتلاق می گردد.

همه ی استارتاپ های موفق زمان زیادی را صرف درک کردن هر چیزی که به مشتری و کسب و کارشان مربوط باشد می کنند و می توانند تصمیمات خود را براساس تجربه و داده های حاصل شده تعیین نمایند. این داده ها، بینش وسیعی را اهدا کرده و راهکارهایی را ارائه می دهند که افراد را به خلاقیت بیش تر هدایت می کند.

همواره به یاد داشته باشید که شما همه ی این کارها را نه برای دیگران، بلکه بخاطر خودتان انجام می دهید. مهارت های رهبری و مدیریت براساس موفقیت تیم شما ارزیابی می شوند.

– روحیه ی بالایی دارند

باید برای بیش تر درگیر کردن، انگیزه دادن و روحیه ی تیم بیش تر تلاش کرده و زمان بیش تری نیز صرف کنید. کارکنان با انگیزه ی بالا بیش تر از سایرین مراقب فعالیت های شان هستند و حاضرند برای دستیابی به موفقیت، بیش تر کار کنند.

همه ی مواردی که در این مطلب قید شد انرژی و زمان زیادی را برای پیاده سازی در بر می گیرند که امیدواریم با برنامه ریزی بهتر به بهبود و رونق کسب و کار خود کمک کنید. مشاوران کسب و کار پدیده فکر مهتر در کنار شما هستند تا زحمات شما را به ثمر بنشانند. برای مشاوره روی لینک کنید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar