• فروردین ۱۴, ۱۳۹۹

خطاهای سئو و مدیریت وب سایت که به رتبه بندی شما آسیب می رساند؟!

خطاهای سئو و مدیریت وب سایت

خطاهای سئو و مدیریت وب سایت

خطاهای سئو و مدیریت وب سایت  می تواند تمام برنامه های بازاریابی دیجیتال شما را بی اثر کند. برای صاحبان وب سایت ها و / یا مدیران، مسیرهای زیادی برای بازاریابی و بهینه سازی آنلاین وجود دارد. از سئو گرفته تا PPC و بازاریابی محتوا تا بازاریابی رسانه های اجتماعی، قطعا هیچ کمبود روشی برای رسیدن به اهداف تان وجود ندارد. با این حال، این گزینه ها و فرصت ها برای وب سایت شما قوانینی دارد. که ملزم به رعایت آنها هستید. در غیر اینصورت وب سایت تان به مشکل برخواهد خورد.
با مطالعه این مقاله و اجرای نکات ذکر شده در آن، این شانس را خواهید داشت که گوگل موتور جستجوی شما برای بازاریابی و بهینه سازی آنلاین باشد. در رابطه با سئو و مدیریت وب سایت ، گوگل قوانینی دارد. که به دقت توسعه داده شده اند. و با گذشت زمان تکامل پیدا می کنند. دستورالعمل هایی که گوگل برای سئو و مدیریت وب سایت دارد بر ارائه بهترین تجربه و اطلاعاتِ ممکن برای کاربران تمرکز دارد. و همچنین از تقلب هر وب سایت و یا نام تجاری جلوگیری می کند. پس با دوری کردن از خطاهای سئو و مدیریت وب سایت به ارتقا رتبه وب سایت خود کمک کنید.

مراقب متخلفین گوگل باشید

گفته می شود که نمونه های بسیاری وجود دارد که در آن کسب و کارها به دلیل اشتباهات رخ داده در گوگل یا جریمه اشتباهی صدمه دیده و حتی با شکست مواجه شده اند. شما احتمالا داستانهای ترسناکی از وقوع این اتفاق برای صاحبان وبسایت شنیده اید. دیده اید که در رتبه بندی تنزل شدید داشته اند. یا متوجه شده اید که آنها قربانی یک بروز رسانی الگوریتمی شده و جریمه شده اند. چنین مجازاتی می تواند به شدت به یک وب سایت یا کسب و کار صدمه بزند. زیرا می تواند بر ترافیک، رتبه بندی و عملکرد منفی تاثیر بگذارد.
فهرست بلندی از خطاهای سئو و مدیریت وب سایت وجود دارد که می تواند موجب گرفتن کارت قرمز یا مجازات وب سایت ها توسط گوگل شود. به نظر می رسد چندین روش رایج در این زمینه وجود دارد. که موجب صدمه دیدن کسب و کارها می شود. در ادامه مواردی درباره خطا در سئو و مدیریت وب سایت ارائه می شود. آنها را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که به طور فعال اقدام به جلوگیری از این لغزش ها می کنید.

خطاهای سئو و مدیریت وب سایت

سئو بلک هت یا سئو کلاه سیاه

یکی از رایج ترین خطاهای سئو و مدیریت وب سایت که آنها را در معرض مشکل قرار می دهد، سئو بلک هت است. که شامل شیوه های سایه، مانند cloaking (پنهان کردن)، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی (keyword stuffing)، استفاده از متن پنهان، استفاده از مزرعه لینک (link farms) ، و غیره است. به طور خلاصه، روش های سئو بلک هت قوانین سئو را دور می زنند. تا در کمترین زمان بهترین نتایج سئو را حاصل کنند. سئو هیچ راه میان بری ندارد. و هر گونه کسب و کاری که بخواهد چنین راه های میان بری را اتخاذ کند، قطعا با مشکلات فراوانی مواجه خواد شد.

متأسفانه برخی از کسب و کارها شرکتی را استخدام می کنند که فکر می کنند، یک شرکت سئو معتبر است. و پس از اینکه توسط گوگل گرفتار شدند متوجه می شوند که آنها سئو بلک هت انجام می دهند. به عنوان یک قاعده کلی، صاحبان و مدیران وب سایت ها باید با سئو بلک هت ها آشنا شوند. تا بتوانند در صورتی که از ارائه دهنده خدمات سئو تخلفی در این باره انجام دادند، فورا متوجه شده و از این کار جلوگیری کنند.

محتوای تکراری

بسیاری از صاحبان وب سایت ها و مدیران متوجه نیستند که محتوای تکراری چه مشکلی به وجود می آورد. محتوای تکرای مشکلی است که به طور ویژه برای وب سایت های تجارت الکترونیک با صدها صفحه فهرست محصول، صدق می کند، ارائه ی مکرر محتوای جدید و منحصر به فرد دشوار است. با این حال، در نظر گوگل، محتوای تکراری معادل با اطلاعات کم کیفیت یا بی فایده برای کاربران است. متن وب سایت شما باید به خوبی نوشته شود و در هر صفحه منحصر به فرد باشد.

پست مهمان (یا guest blogging) بیش از حد

گوگل به تازگی اخطاری برای سوء استفاده از پست مهمان برای به دست آوردن لینک ها صادر کرد. در واقع پست مهمان به هیچ وجه بلک هت یا استراتژی سایه نیست. با این وجود، داشتن مقاله ای که در میان سایت های مختلفِ بسیاری منتشر شده و یا داشتن پست مهمان با کیفیت پایین نقض دستورالعمل های توزیع گوگل محسوب می شود. و باید از آن اجتناب شود. به ویژه برای وبلاگ نویسان، تمرکز بر ایجاد روابطی که فرصت های پست مهمان با ارزش را ایجاد می کنند، لازم است. پست های وبلاگ مهمان شما باید بهترین کار شما باشد. و به هیچ وجه نباید حاوی محتوای اسپم یا بی فایده باشد. در غیر اینصورت گوگل با شما برخورد خواهد کرد.

سرعت آهسته صفحه/ یا سایت با عملکرد ضعیف

این موضوع بسیار مهم است، زیرا گوگل به طور منظم سایت ها و حساب ها را برای بررسی چگونگی عملکرد و دسترسی آنها باز می کند. داشتن سرعت کم صفحه، ریسپانسیو نبودن و یا دشوار بودن هدایت سایت به گوگل نشان می دهد که سایت شما گزینه خوبی برای کاربران در نتایج جستجوی آنها نیست. در حال حاضر ما می دانیم که سرعت صفحه، ریسپانسیو بودن و سهولت خزیدن وب (کرول کردن سایت شما) در الگوریتم ها موثر هستند. بررسی اینکه وب سایت شما در تست کاربر عمل می کند و تست سرعت صفحه، هر دو چیزهایی هستند که صاحبان وب سایت ها باید آنرا بررسی کنند، البته در صورتی که قبلا آنها را بررسی نکرده باشند.

وب سایت های هک شده

امنیت عامل مهمی برای گوگل است. زیرا آنها می خواهند بدانند که اطلاعات کاربر در وب سایت هایی که بازدید می کنند، امن است. وب سایت های هک شده در سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته و تهدیدی جدی برای عملکرد و موفقیت وب سایت ها و نیز امنیت کاربران است. ایمن کردن وب سایت گامی مهم و ضروری است. که همه مدیران وب در صورتی که قصد موفقیت در گوگل را دارند، باید انجام دهند. استفاده از شیوه های ساده مانند اجرای احراز هویت دو مرحله ای برای خرید بسته های امنیتی پیشرفته تر، به نفع شماست. و امنیت وبسایت شما را حفظ کرده و از مجازات گوگل جلوگیری می کند.

مطالبی که گفته شد فقط مقدمه ای بر  خطاهای سئو و مدیریت وب سایت بود. درحالت کلی خطاهای سئو و مدیریت وب سایت به پاره ای از جملات محدود نمی شود. گستره عظیمی دارد که با راه تجربه بدست می آید. بدانیم که وب سایت ها پایه های بازاریابی اینترنتی را تشکیل می دهند و باید به صورت حرفه ای مدیریت گردند.

 

[تعداد: 8   میانگین:  4.3/5]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar