• فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

خلاقیت در کسب و کار

 

خلاقیت در کسب و کار

خلاقیت در کسب و کار

 

پیش زمینه ی کسب و کاری بسیار مهم است اما تنها چیزی نیست که از شما کارآفرین موفقی می سازد!

عکاس حرفه ای Yatin Patel معتقد است تنها ویژگی که معمولاً در موثرترین رهبران کسب و کار و کارآفرین ها وجود دارد خلاقیت است. Yatin Patel می گوید: کارآفرین موفق شدن در دنیای امروز، بدون خلاقیت ممکن نیست!

در حالیکه بسیاری از کارآفرینان مشتاق گمان می کنند خلق ایده ی اولیه مهم ترین بخش از تفکر خلاقانه را تشکیل می دهد Patel عنوان می کند که این ایده ی اولیه؛ ساده ترین بخش کار است و چالش های اصلی در پیاده سازی و بازاریابی کسب و کار رقابتی ست.

برای غالب آمدن بر این چالش ها، شما باید از روش های خلاقانه ای استفاده کنید تا نسبت به رقبای خود در سطح برجسته تری قرار بگیرید.

Yatin Patel معتقد است که طوفان ذهنی، تفکر خارج از جعبه، قطعه بندی و تفکر خلاقانه جزو مواردی هستند که به طور روزانه و مرتب باید در کسب و کار شما کشف شده و به کار گرفته شوند.

در خصوص خلاقیت و روش های بهبود قدرت آن نیز مقالاتی را در وب سایت حاضر “پدیده فکر مهتر” گنجانده ایم که در اینجا برخی از آنها را برای شما انتخاب کردم تا در صورت تمایل مطالعه کنید:

خلاقیت : شناخت عوامل تاثیرگذار بر خلاقیت

خلاقیت : راه های بروز خلاقیت و نحوه اجرای آن

آشنایی با روش CATWOE برای بروز خلاقیت

 

Patel می گوید باید بتوانید هر چیزی را که شما را در عقب نگاه می دارد رها کنید. باید به دنبال فرصت های جدید در کسب و کار باشید خصوصاً بعد از یک ایده ی عالی که دارید. این شاید ترسناک ترین بخش ماجرا باشد اما در عین حال، جایی ست که بیش ترین پاداش را دریافت خواهید کرد.

Patel که علاوه بر عکاسی مجموعه شرکت های اینترنتی خود را نیز راه اندازی کرده چند مهارت خلاقانه ای را که باعث می شود کارآفرین موفق تری شویم را پیشنهاد می دهد.

– به دنبال الگوهای شناخته شده در موضوعات نامرتبط باشید :

بخاطر عادت های آموخته شده و روتین معمولاً ایده های جدید نیز به طور پیش فرض مشابه ایده های قدیمی خواهند بود. کسانی که تفکر خلاقانه ای دارند با ترکیب کردن چیزهایی که مشابه نیستند به نتایج بسیار خوبی دست می یابند.

– یک تغییر چالش برانگیز به همراه تغییر دادن چالش :

روشی که به چیزها می نگرید را تغییر داده و چیزهایی که به آنها نگاه می کنید را تغییر دهید. همه ی چیزهای سابق و مشابه مانع از تصورات و داشتن تصویری واضح و دقیق می شوند. گاهی اوقات کار کردن با تضادها بسیار مفید واقع می شوند.

– به صورت غیرقابل تفکری بیندیشید :

ما همواره به راه هایی نیاز داریم که تصورات و تخیلات ما را برای کشف و خروج از محدودیت ها به کار بگیرد. پس ما باید فراتر از راهکارهای معمول پیش برویم.

[تعداد: 3   میانگین:  3.3/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar