• فروردین ۲۲, ۱۳۹۹

خوانندگان چه محتوایی را دوست دارند؟

خوانندگان چه محتوا یی را دوست دارند؟

 

محتوا

اگر محتوا که تولید می کنید، ارزشی را به خواننده منتقل نکند، مشکلی را حل نکند، به سوالی پاسخ ندهد یا او را سرگرم نکند، در واقع به سمت هدفی بخصوص حرکت نکرده است. تاکنون برای شما پیش آمده که در ذهن تان، یک ایده ی پست عالی داشته باشید اما در عمل و در اشتراک گذاری با شکست روبرو شود؟ خیلی ناامیدکننده است اما نباید چنین اتفاقی بیفتد.

نوشتن محتوایی که خوانندگان دوست داشته باشند تنها چیزی نیست که به هنگام نوشتن می بایستی رعایت کنید. بلکه نحوه ی نوشتن آن بسیار مهم است. در این پست، با چهار کلید اصلی آشنا می شویم که برای گشودن دریچه ی خلاقیت تان و افزایش فرصت های نوشتن (تا خواننده و گوگل آن را دوست داشته باشد) ضروری ست.

 

۱- جذاب باشید

محتوای عالی یعنی هنر اغوا کردن و فریفتگی! هر تیتر، هر خط و هر پاراگرافی که می نویسید باید بسیار جذاب باشد. بدین صورت نه تنها خواننده با دیدن چنین محتوایی سرگرم می شود بلکه به انتظار سری پست های بعدی نیز خواهد نشست تا با دوستانش به اشتراک بگذارد. نوشتن محتوای بسیار جذاب آنچنان هم که گمان می کنید سخت نیست!

برای اینکه بتوانید مطلبی جذاب بنویسید از شما دعوت می کنیم تا مقاله “چطور محتوایی جذاب بنویسیم؟” را مطالعه کنید.

 

۲- نسخه موبایل-پسند بنویسید

در سال ۲۰۱۵، گوگل اعلام کرد که بیش تر مردم از دستگاه های تلفن همراه شان بیش تر از کامپیوترها برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند. پس برای اینکه تجربه ی خوبی را برای کاربران تلفن همراه ایجاد کنید لازم است مطالب شما برای استفاده در دستگاه های موبایل مناسب باشد که به این تناسب اصطلاحا Mobile-Friendly گفته می شود.

مطلب پیشنهادی: قبل از طراحی استراتژی موبایل این چهار نکته را فراموش نکنید!

۳- پست های “چطور می توان…” ارزش می افزایند

همه پست های به اصطلاح “How-to” را دوست دارند. آنها ارزشمند و مفید بوده و برای محتواهایی همیشه کاربردی استفاده می شوند. برخی نکات را در خصوص نوشتن اینگونه پست ها در ادامه می بینید:

  • با کفش های شخصیت خریدار خود قدم بزنید و موضوعات را انتخاب کنید. تصور کنید و ببینید آنها چه درسی را دوست دارند یاد بگیرند.
  • یک عنوان ساده و نتیجه بخش را انتخاب کنید که درباره ی همان “درس” ویژه و خاص باشد.
  • موضوعی را معرفی کنید که صحنه را برای دنبال کردن محتوا، تنظیم کند.
  • به زبان شخص دوم بنویسید. توضیحات کامل، واضح و ویژه ارائه دهید. مثال هایی را درون آن جای دهید و از لینک ها به منابع دیگر استفاده کنید تا برای جزئیات بیش تر به نمایش گذاشته شوند.

وقتی چیزی را در اختیار خوانندگان خود قرار دهید که واقعا بتوانند استفاده کنند آنها تمایل پیدا می کنند تا آن را با کسانی که برای آنها هم مفید است به اشتراک بگذارند. به هنگام نوشتن اینگونه پست ها فقط به محصول یا خدمات خود اکتفا نکنید. درنظر بگیرید که خوانندگان برای خواندن و به اشتراک گذاشتن آن چه چیزی را از زمان می گیرند.

۴- از کلمات قدرتمند استفاده کنید

برخی از نویسندگان استعدادی خاص دارند و با تولید محتوا می توانند خوانندگان را در سطح احساسی نوازش کنند. اینکارِ آنها با استفاده از کلمات قدرتمند رخ می دهد. اگر شما هم کلمات قدرتمند را با نوشته های خود ادغام کنید می توانید به ایجاد محتوای درگیرکننده تر کمک کنید. نویسندگان محتوای عالی با استفاده از کلمات مسلم (که هشدارهای احساسی نامیده می شوند) و تأکید بر حقایق، مخاطبان خود را درگیر می کنند.

اگر می خواهید محتوایی بنویسید که خوانندگان به آن عشق بورزند بخاطر داشته باشید که محتوا باید مختصر بوده و هدفمند باشد. مهم تر از آن اینکه، باید از صمیم قلب تان بنویسید. یکی از بهترین راه ها برای انجام اینکار بازی با فرمت های محتوای تان است. سعی کنید آنها را به قدری ترکیب کنید که در نهایت، همان فرمتی که با خواننده ارتباط برقرار می کند یافت شود. پس از آن، به زودی برای نوشتن محتوای خود فرمولی خواهید داشت که ارزشمند بوده و بسیار هم قابل اشتراک گذاری باشد.

 

 

[تعداد: 6   میانگین:  4.8/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar