خوش شانسی در کسب و کار چگونه ایجاد می شود ؟

راههایی برای خوش شانسی در کسب و کار

خوش شانسی در کسب و کار

به شانس اعتقاد دارید؟ آیا خوش شانسی در کسب و کار اتفاقی ست ؟خود من، زیاد اعتقاد ندارم.
من معتقدم که شانس کاملا وابسته به خود شماست و خود فرد می تواند شانس خود را ایجاد کند.
یعنی شما هم می توانید خوش شانس باشید. واقعیت این است که شانس همان فرصت است. فرصت رخ دادن یک اتفاق خوشایند و مطلوب!

اگر خودتان را در دسترس افراد جدید و فرصت های نوین قرار دهید می توانید قدردان لحظاتی باشید که در ادامه برایتان رخ خواهند داد.
امروز استراتژی های خودم را که برای ایجاد شانس هایی که به جهت تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق نیاز هست را برای شما بازگو می کنم. همراه باشید.

۱- از پای نیفتید

اگر رویاهای تان را به اندازه ی کافی پیگیری کنید فرصت ها سر راهتان قرار خواهند گرفت. پس اصرار بورزید. هرگز باخت را قبول نکنید. هرکاری که لازم است انجام دهید تا در دایره ی بازی بمانید. فراموش نکنید که هیچ کس در طول یک شب موفق نمی شود!

۲- آماده باشید

زمانی که فرصت ها در سر راهتان قرار گرفتند شما باید بتوانید که فرصت را به حرکت تبدیل کنید. باید اقدام کنید. تمرین کنید. تمرین کردن باعث می شود تا عالی و بدون نقص شوید. اگر کاری را بارها و بارها تکرار کنید در انجام آن بهتر خواهید شد و این اتفاق تصادفی نیست! باید هم به لحاظ جسمی و هم ذهنی آماده باشید.
روی خودتان سرمایه گذاری کنید و برای این کار دریافته ام که “آموزش” بهترین راهکار است.

۳- از اشخاص منفی دوری کنید

خودتان را در میان افرادی قرار دهید که می توانید اهداف و رویاهای تان را با آنها سهیم شوید. کسانی که شما را حمایت می کنند و از موفقیت شما هراسی ندارند. شما تغییر کرده اید. آنها هم همینطور. دوستانی که با آنها رشد و ترقی می کنید هرگز تکرارشدنی نیستند! آنها قابل قیاس، قابل اندازه گیری و قیمت گذاری نیستند!

۴- کنجکاو باشید

تا جاییکه قادر هستید مطالعه کنید. دوستان جدیدی بیابید. انسان های موفق همان شاگردانی بوده اند که تجربیات زیادی داشته و بارها مردود شده اند. آنها را بشناسید. شما نمی توانید سر خود را داخل شن فرو برده و روی اهداف تان تمرکز کنید! باید حرکت کنید. همیشه سوال بپرسید. به دنبال دانش و آگاهی حریص باشید.

۵- به دیگران کمک کنید

اگر خودتان را در دسترس دیگران قرار دهید مردم هم پاسخ این رفتار شما را خواهند داد. پس تلاش خود را به کار بگیرید. در طول مسیر، شما تیمی ارزشمند متشکل از حامیان حرفه ای و متخصص را ایجاد خواهید کرد زیرا مردم شما را به یاد دارند! بدین ترتیب فرصت های نوینی سر راهتان سبز خواهند شد.
صبور باشید. مهربان باشید. در طول مسیر ناهمواری های زیادی وجود دارد. به قول نویسنده ی موردعلاقه ام Ryan Holiday، این ناهمواری ها همان فرصت ها هستند. همه چیز، تنها به نگرش خودتان وابسته است.

نویسنده : Stephen Key
موسس InventRight
نویسنده مجموعه ایده های ساده

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar