• ژانویه 27, 2020

دایناسورهای دنیای دیجیتال، ۵ عادت بد بازاریابان دیجیتال

 

بازاریابان دیجیتال

 

عادات بد بازاریابان دیجیتال

ما به عنوان بازاریابان دیجیتال همیشه به دنبال پیشروی و پیشرفت هستیم. چه سیستم عامل جدیدی را نیاز داریم در نظر بگیریم؟ چه فن آوری های جدیدی را می بایست اتخاذ کنیم؟ با توجه به هیاهوی زیاد و سرعت انتقال اطلاعات در حجم وسیع ما به ندرت زمانی برای بررسی فرآیند و ارزش های موجود و ارزیابی نتایج حاصل از آن اختصاص می دهیم.به هر حال، این عادات در ما ریشه دوانده و گاهی اوقات بجای پیشرفت موجب  برگشت به عقب می شوند.

در این مقاله سعی داریم ۵ عادت بد بازاریابان دیجیتال را مورد بررسی قرار دهیم، با خواندن این مقاله شما می توانید مطمئن شوید که در دام این عادات نامطلوب نیوفتید.

۱- فراموش کردن ارزیابی

ما همیشه تمام تمرکز خود را معطوف انجام کارهای بیشتر در بازاریابی دیجیتال می کنیم. پیشرفت و پیشروی بطور مداوم، وحشت از عقب ماندگی، ترس از مد افتادن عواملی هستند که موجب این امر می شوند. به سرعت از اجرای یک کمپ به کمپ دیگر می رویم، و از هدفی به هدف دیگر.

یکی از موارد حیاتی که اغلب نادیده گرفته می شود، ارزیابی و اندازه گیری روندها می باشد. ما فراموش می کنیم که گاهی صبر کنیم و به ارزیابی و اندازه گیری روندها بپردازیم. در حالی که اینکار یکی از کلیدی ترین عوامل برای برنامه ریزی کمپ جدید است.

معیارها و شاخص ها، واقعیت های فعالیت شما را مشخص می کنند. زمانی برای تبادل نظر و ارزیابی نتایج حاصله از آنها اختصاص دهید، چرا که اینکار امکان طرح ریزی یک کمپ موفق را فراهم می آورد. با چشمانی باز قدم های بعدی را بر دارید.

در نهایت، از صحت و دقت اطلاعات مطمئن شوید. استفاده از هرزنامه ها و ربات های کلیک جعلی هیچ مزیتی را ایجاد نمی کند و آمار آن نیز فاقد ارزش است. قبل از انتشار آمار خود مطمئن شوید که این آمار از صحت و دقت لازم برخوردار است.

۲- تهاجم برای جمع آوری اطلاعات

هیچ کسی دوست ندارد که به عنوان یکی دیگر از داده های پایگاه داده به آن نگاه شود، و مصرف کنندگان امروز بیش از همیشه نسبت به این رویکردها آگاهی دارند. این موضوع از حساسیت ویژه ای برخوردار است. عده ای از بازاریابان غرق در جمع آوری اطلاعات از مشتریان هستند، هر بار از یک طریق اقدام به اینکار می کنند، از جمله درخواست اطلاعات برای ارسال خبرنامه، شرکت در مسابقه، و یا عضویت در شبکه های اجتماعی. اما در نظر داشته باشید که گاهی اوقات تنها در اختیار داشتن آدرس ایمیل کاربران برای ارسال محتوای با ارزش کفایت می کند.

چه بسا بسیاری از بازاریابان کیفیت اطلاعات را فراموش کرده و بر کیمیت این داده ها اصرار دارند. اغلب آنها اطلاعاتی را دریافت می کنند که شاید هیچ وقت مورد استفاده آنها قرار نگیرد. داشتن ۵۰۰ داده با کیفیت بسیار ارزشمندتر و کاربردی تر از ۵۰،۰۰۰ داده بی کیفیت است.

۳- داده های کم یا بی ارزش

باور داشته باشید یا خیر، هنوز هم شرکت هایی وجود دارند که به کیفیت اطلاعات ایمان ندارند. متاسفانه اخیرا در جوامع مجازی بسیار شاهد مطالب کم ارزش و بی محتوا هستیم که هیچ سود و منفعتی برای کاربران ندارند. ولی گروهی از شرکت ها با انتشار این داده ها سعی در افزایش میزان مخاطبان خود دارند. آنها نمی توانند مستقیم به فروش محصولات خود ارتباط دهند و از تولید محتوای مرتبط نیز عاجزند. پس در نتیجه تولید محتوای مناسب را در استراتژی خود نادیده می گیرند.

این دسته به دایناسور های دنیای مجازی تبدیل شده اند.

تولید محتوای مناسب نتها منجر به انتشار اطلاعات ارزشمند و بالا بردن سطح آگاهی می شود، بلکه باعث خوش نامی نام تجاری و افزایش اعتبار شما می شود. همچنین این امر می تواند به شما کمک کند تا به رهبر فکری صنعت خود تبدیل شوید. از طرفی به وب سایت شما در زمینه SEO نیز کمک شایانی می کند. با داشتن محتوای با کیفیت و متنوع شما این شانس را دارید که در کلمات کلیدی کسب و کار خود در رتبه های اول دیده شوید.


مقاله مرتبط: چگونه به رهبر فکری صنعت خود تبدیل شویم؟


۴- آگاهی رسانی از محصول

با توجه به اینکه شما روزانه زمان زیادی را به تبادل نظر و بحث در مورد محصولی که بازاریابی می کنید، مشغول هستید، طبیعی است که به سادگی تمرکزتان بر روی منافع و مزایای محصولتان کاسته شود.

اگر چه بازاریابان می بایست بر روی کار خود در راستای نیاز مشتریان تمرکز داشته باشند، ولی می بایست به راحتی به آنها بگویند که محصولشان چه نیازی از مشتریان را مرتفع می کند؟ توضیح دهید که محصول شما واقعا چی هست؛ و این محصول در ارتباط با کدامیک از نیاز های آنهاست. چرا آنها می بایست به محصول شما اهمیت بدهند؟ در این مرحله پایه ای و اساسی شما می بایست ویژگی ها  و جزئیات محصول خود را به خوبی شرح دهید و به یاد داشته باشید مردم برای چیزی که درکش نمی کنند حاضر نیستند پولی پرداخت کنند.

۵- فعالیت در یک مخزن

این یکی از اشتباهات رایج است که اغلب اسیر آن می شوند.

هیچ یک از انواع بازاریابی، خود به تنهایی کار نمی کند، بلکه با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند. رسانه های اجتماعی خود را به وب سایت خود لینک کنید، ایمیل ها را به سرویس خدمات مشتریان لینک کنید و در برگه های پرینت خود تمام لینک ها را درج کنید. همه آنها بخشی از یک استراتژی بزرگتر و منسجم تر هستند، پس استفاده از یک آدرس واحد برای همه قسمتها نمی تواند احساس مفیدی را منتقل کند. اطمینان حاصل کنید که هر یک از عملیات در جای خود مشخص شده است و افزایش هر یک از آنها موجب شکل گیری چرخه عمر مشتریان، نام تجاری و افزایش تعامل شما می شود.


بنظر شما چه عادت بد دیگری می  تواند وجود داشته باشد؟ راه مقابله با این عادات بد چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۹/۵]
Avatar

مجید احمدی

http://www.cstland.com

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar