درس بازاریابی از خواننده معروف بیانسه

درس های بازاریابی

 

درس بازاریابی

ما مقوله ای در وبسایت داریم با عنوان درس های بازاریابی از اشخاص معروف و یا محبوب، که باعث می شود نکات طلایی بازاریابی را از آنها بیاموزیم. امروز هم به سه درس بازاریابی که از خواننده مشهور بیانسه پس از انتشار آخرین آلبوم او با نام “لیموناد” بدست آمد آغاز می کنیم.

۴ اردیبهشت امسال، معادل با ۲۳ آوریل ۲۰۱۶ طرفداران بیانسه چیزی را دریافت کردند که مدتی طولانی برایش انتظار کشیده بودند: دومین آلبوم تصویری هنرمند پرکار، با عنوان “لیموناد”. منتقدان در مورد محتوا، مهارت ویدیو های موسیقی و داستانی که او در سراسر آلبوم می گوید، گزافه گویی می کنند. اما بیانسه علاوه بر نوازندگان و فیلمسازان به افراد دیگر نیز درسی می آموزد. در واقع، بازاریابان نیز باید صفحه ای از کتابِ خواننده را دریافت کنند.

در اینجا سه درس وجود دارد که بازاریابان می توانند از لیموناد بیاموزند:

تحریک بیشتر ، بهتر است

بیانسه هنرمندی است که همیشه در خفی بر روی یک پروژه کار می کند.ناگهان، تریلر و صحنه های انتخاب شده ی گلچینی را از کار خود منتشر می کند تا مردم را به هیجان بیش تر درآورده و علاقه مندتر کند. در واقع، او در افزایش انرژی و تحریک کردن مردم به صورت موثر، متخصص است.

بازاریابان، در هنگام راه اندازی برنامه های جدید، می توانند این نوع از تحریک را با حذف نکات ظریف در رسانه های اجتماعی بالا ببرند. آیا شما روی ایجاد یک ویدیوی جدید برای وب سایت خود کار می کنید؟ بخش هایی از “پشت صحنه” را به حساب های اجتماعی خود انتقال دهید. به هر حال کمپین های بازاریابی خود را تحریک کنید و گفتگوهایی در رسانه های اجتماعی به وجود آورید، تا موفقیت بیشتری در ایجاد آگاهی درباره برند خود داشته باشید.

همیشه بیش از یک کانال را ادغام کنید

لیموناد تنها مجموعه ای از آهنگ ها نیست. بلکه تجربه کاملی است که فیلم و موسیقی را ادغام می کند. به این ترتیب، طرفداران بیانسه تجربه بسیار کاملی به دست می آورند درحالیکه اگر فقط به موسیقی ضبط شده گوش بدهند بدون اینکه همراه با فیلم باشد، تجربه ی کاملی به دست نمی آورند. همینطور، بازاریابان باید با اتخاذ چندین استراتژی بازاریابی، به مخاطبان خود تجارب قوی تری از نام تجاری خود را ارائه کنند. افق دید خود را گسترش دهید و همیشه مرزهای خلاق خود را جلو ببرید تا زمانیکه کانال های جدید را تجربه کنید. شما فقط ممکن است بر روی مخاطبان جدیدی تاثیر بگذارید که هرگز ندانید کجا به محصولات و یا خدمات شما علاقه مند شده اند.

راه هایی پیدا کنید که مخاطبان تان احساس کنند افراد برجسته ای هستند

بیانسه انتشار آلبوم خود را برای طرفدارانش به تجربه ای خاص بدل کرد. با انتشار آلبوم های تصویری به طور انحصاری در HBO شنبه شب، راهی برای طرفداران خود ایجاد می کند تا از یک مهمانیِ تصویریِ صمیمیِ ایجاد شده لذت ببرند. آنچه که مهم است، انتشار آلبوم در HBO است که تجربه را سینمایی تر و هیجان انگیز می کند، زیرا این کار برای آلبوم هایی که باید علاوه بر این نوع رسانه منتشر شوند، معمولی نیست. بازاریابان نیز می توانند این نوع تجارب را برای مخاطبان خود ایجاد کنند. با جمع آوری کانال های دیجیتال مورد علاقه ی اهداف مهم تان، می توانید به آنها محتوای منحصر به فرد بر روی سیستم عامل هایی که بیشتر دوست دارند، ارائه دهید.

حال لیموناد را تماشا کرده و گوش دهید (در حال حاضر در HBO، آمازون، iTunes و Tidal موجود است) و برای ایجاد اتفاق سحر آمیز بازریابی، از آن الهام بگیرید.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar