درس هایی از المپیک برای شبکه های اجتماعی

cstland-3-social-media-lessons-from-the-olympics

درس هایی از المپیک برای شبکه های اجتماعی

خطاهایی که در شبکه های اجتماعی اتفاق می افتاد ممکن است برای بهترین ها نیز رخ دهد. حتی برای ورزشکاران المپیک!

در حالیکه تیم های المپیک، دقیقاً مانند یک کسب و کار مدیریت نمی شوند اما برخی درس هایی هست که صاحبان کسب و کار باید از این اشتباهات شبکه های اجتماعی بیاموزند و در تلاش ها و فعالیت های خودشان آنها را اصلاح نمایند. در این پست به ذکر سه اشتباهی می پردازیم که توسط کارشناس رسانه های اجتماعی Scott Stratten بیان شده است. با پدیده فکر مهتر همگام باشید.

  • برای کارکنان خود روشن کنید که فعالیت های رسانه اجتماعی را ساده نپندارند

این تیتر، بدین معنی نیست که نباید در شبکه های اجتماعی به تفریح و ساعات خوش پرداخت. اما صاحبان کسب و کار باید از چیزی که به اشتراک گذاشته می شود آگاه باشند. هر چیزی که مستقیماً توسط خود شرکت و یا حساب های کاربری شخصی اعضای کارکنان تان به اشتراک گذاشته شود روی برند شما تاثیر می گذارد و شناخت مردم از برند شما را شکل می دهد.

Stratten پیشنهاد می دهد که یک لیست از بایدها و نبایدهای رسانه های اجتماعی را برای کارکنان ایجاد کنید. او می گوید “اجازه دهید درک کنند که تنها با نوشتن ۱۴۰ کاراکتر می توان نماد و مفهوم برند را تغییر داد! این کار باعث می شود تا قبل از توئیت کردنِ چیزی، به آن خوب فکر کنند.”

 

  • برای اشتباهات رسانه های اجتماعی، یک پلن منابع انسانی داشته باشید

شاید صاحبان کسب و کار، بخاطر مرتکب شدن به یک اشتباه رسانه ای کارمندش را اخراج نکند اما لازم است بداند که این فرد چه صلاحیت هایی را لازم دارد و یا عواقب این کار برای اشتباهی که ممکن است شرکت در آینده با آن مواجه شود چیست!

مانند بسیاری از مشکلات مدیریتی دیگر، مسائل باید به صورت موردی رسیدگی شوند. Stratten می گوید: به اشتراک گذاشتنِ یک چیزِ بی احساس و منفعل با اشتراک گذاشتن یک چیز تهاجمی که غیرقابل انکار است به طور کامل فرق دارد! همه ی راهنمایی هایی که برای تعامل بین کارکنان، همکاران با مشتریان هست باید به دنیای مجازی منتقل شود.

  • هرچه سریع تر سعی کنید موقعیت های آنلاین را اصلاح کنید

اگر لینک خراب و یا محتوای اشتباهی به اشتراک گذاشته شد، زمان زیادی را منتظر نمانید تا به اصلاح آن بپردازید. Stratten می گوید: “بازخورد عواقب چنین اشتباهاتی حتی به روز و هفته هم نمی رسد! بلکه در عرض چند ساعت نمایان می گردد”

“یک قدم اشتباهی که مرتکب شدید نباید برای شما یک زمان برای پنهان شدن پشت یک مصاحبه باشد، بلکه یک فرصت برای به سطح آب آمدن است. شما نمی توانید این واقعیت را تغییر دهید که هم اکنون در معرض دید هستید، اما چیزی که می توانید تغییر دهید این است: چطور عکس العمل خود را کنترل کنیم!”

با مشکلات روبرو شوید، ندامت خود را به نمایش بگذارید، و به همه بگویید که چه برنامه ای برای آن دارید و یا چگونه آن را به پایان رسانیده اید! به همان سرعت و اصولی که شما این روند را انجام می دهید، مردم نیز بخش زیادی از آن را فراموش خواهند کرد.

دوستان عزیز، می توانید برای برنامه ها و فعالیت های شبکه های رسانه ای و شبکه های اجتماعی خود از طریق این لینک با مشاوران و کارشناسان پدیده فکر مهتر در ارتباط باشید.

 

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar