درس هایی از بیل گیتس

درس هایی از بیل گیتس

 

درس هایی از بیل گیتس

این مطلب در وب سایت کارآفرینی با عنوان “۵ درس از بیل گیتس- یکی از تاثیرگذارترین افراد نیک اندیش روی زمین” پست شده است.

در راه های بسیاری، بیل گیتس کارهای قابل توجهی را به غیر از مایکروسافت انجام داده است. در این پست، باهم درس هایی را می خوانیم که باید از بیل گیتس، بیلیونر موفق دنیا آموخت. همراه باشید:

۱- مطالعه کنید، بخوانید، مطالعه کنید

حس کنجکاوی و یادگیری، دو بخش از وجود بیل گیتس است. گیتس بیلیونر موفق در وبلاگ شخصی خودش هم به طور مرتب کتاب هایی را برای مطالعه پیشنهاد می دهد. خانواده ی گیتس، این حس علاقه ی او را به مطالعه تشویق می کردند و هر کتابی را که می خواست برایش مهیا می نمودند.

اخیراً کتاب هایی را هم نوشته است که به دو کتاب پروفروش new york times بدل شدند.

۲- با یک شریک قدرتمند که شما را به چالش بکشد ازدواج کنید

بیل گیتس در سال ۱۹۹۴ میلادی مادرش را از دست داد و در همان سال با Melinda French -مدیر اجرایی سابق مایکروسافت- که ذهنی قوی و باز داشت ازدواج کرد. تاثیرات ملیندا را می توان در کار مشترک شان (Bill & Melinda Foundation) دید. آنجا جایی ست که ملیندا بر روی زنان و کودکان کشورهای عقب افتاده تمرکز می کند.

۳- کار کردن و تلاش را به کودکان خود بیاموزید

بیل گیتس یکی از بنیان گذاران شرکت خیریه Giving Pledge می باشد که در سال ۲۰۱۱ روی کار آمد. او تاکنون بیش از ۲۹ بیلیون ثروت خود را به تاسیس Bill & Melinda وقف کرده است.

بیل گیتس به Daily Mail گفته که سه فرزندش از آموزش های بی نظیری بهره می برند اما در نهایت، مانند همه ی افراد شغلی را انتخاب کرده و کار کنند.

۴- ریسک های محاسبه شده را بپذیرید

 

bill-gates-paul-allen

 

بیل گیتس وقتی در هاروارد مشغول علم آموزی بود درباره ی کامپیوتر جدید که MITS Altair 8800 نام داشت در Popular Mechanics خواند. سپس با شرکت تماس گرفت تا بگوید که می تواند برای این کامپیوتر، زبان برنامه نویسی بنویسد.

این موضوع در اینجا به پایان نرسید!

از هاروارد مرخصی گرفت و دوست کامپیوتری دوران کودکی خود -Allen- را استخدام کرد تا بر روی زبان برنامه نویسی کار کند. که بعدها تبدیل شد به BASIC.

 

۵- برای رویاهای خود سخت تلاش کنید- راه میانبری وجود ندارد!

بیل گیتس با عنوان رئیس سخت، مشهور است. اما او برای خودش هم سخت گیر است نه فقط دیگران! در طول ۵ سال اولیه ی مایکروسافت او نه تنها مسئول مدیریت کسب و کار بود، بلکه نظارت بر توسعه ی محصول را هم به عهده داشت. گیتس حتی در صورت لزوم، کدنویسی مجدد را هم خودش انجام می داد.

طبق اطلاعات بدست آمده، بیل گیتس شب های بسیاری را بیدار می ماند و کار می کرد. به گزارش Business Insider یک بار، وقتی یکی از کارکنان وارد محل کار شد با مردی مواجه شد که روی زمین به خواب رفته است. قبل از اینکه با پلیس جهت گزارش این اتفاق تماس بگیرد، دریافت که این مرد، بیل گیتس است.

 

 

[تعداد: ۲۰    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar