درس های بازاریابی از غول های موسیقی سال ۲۰۱۵

درس های بازاریابی که می توان از افراد مشهور آموخت را در این پست می خوانید:

درس های بازاریابی

 

درس های بازاریابی

امروز در دنیای موسیقی، برای اینکه نام یک خواننده/ موزیکدان در دنیای اینترنت غوغا کند تنها کیفیت خوب محصولاتش کافی نیست! شما باید محبوب باشید تا مردم از شما سخن بگویند! پس لازم است ستاره های موسیقی دستی در بازاریابی داشته باشند. در اینجا درس های بازاریابی را از این غول های موسیقی با هم مطالعه می کنیم.

آنها باید توانایی ابراز وجود را به نحوه مناسب داشته باشند. سال ۲۰۱۵، حقایق خوبی را در این باره دربرداشت که تاکنون رخ نداده بود!

بازاریابان همواره می توانند به فعالیت نمونه های موفق در زمینه تخصصی خودشان برای یاد گرفتن تکنیک های نوین نگاهی بیندازند تا در فعالیت های بازاریابی خود بتوانند استفاده کنند.

 

  • دی جی خالد

دی جی خالد، خواننده محبوب اهل میامی که سبک هیپ هاپ می خواند اخیراً عضو برنامه ی Snapchat شده و فعالیت هایش کاملا روند باز دارد. تنها در عرض چند هفته است که او برای ارتباط داشتن با طرفدارانش عکسهایش را آپلود می کند. درباره ی برخی جوانب زندگی اش هم صحبت کرده و حتی ویدئوهایی هم برای انگیزه دادن به طرفدارانش در Snapchat قرار می دهد.

در واقع، دی جی خالد یک راه بسیار مناسب برای مخاطبان خود یافته است. یک ارتباط کاملا‍ً شخصی با همه مشتریان هدف دارد. از جنبه ی بازاریابی، طرفداران ثابت او همان مشتریان وفادار هستند که دی جی خالد از طریق این برنامه اجتماعی با به اشتراک گذاشتن عکسها و مطالب کاملاً به روز احساس همراه و همگام بودن به طرفدارانش می دهد.

Drake هنرمند کانادایی محبوب هم با انتشار موزیک ویدیوی Hotline Bling مورداستقبال بسیاری از افراد قرار گرفت.


 

در سبک پاپ هم هنرمندان زیادی هستند که برای تولید محتوا برای بازاریابان کمک شایانی خواهند کرد.

خواننده ی معروف Adele که موسیقی اش سبک پاپ دارد گزینه ی دوم ماست. بله.. Adele یک ستاره ی پاپ واقعی ست.

 

  • Adele

Adele از موفق ترین هنرمندان پاپ استار مجرد سال ۲۰۱۵ به حساب می آید. Adele توانست رکورد پرفروش ترین آلبوم را در طول هفته ی اول انتشار بزند! اما این رکورد حتی یک بخش کوچک از تلاش های بازاریابی او را هم شامل نمی شود‍!

او توانایی این را دارد که کاری کند مردم همیشه درباره ی او حرف بزنند! او همواره بر سر زبان هاست. با هر ترانه، آلبوم و فعالیتی که انجام می دهد مردم می گویند:‌ واای باز هم Adele !! طبیعی ست که همه ی اینها منجر به فروش بیشتر آلبوم هایش می شود.

PR مخفف واژه های Public Relation می باشد. این ارتباط عمومی شامل علایق؛ نظرات؛ ایده ها و کلیه ی مسائلی ست که تمام دسته های مردم را دربر می گیرد. منظور از تمام دسته های مردم هر فردی ست که امکان دارد روزی مشتری/ مخاطب شما بوده یا در آینده باشد! خانواده ها؛ دوستان؛ آشنایان و … ی تک تک آنها را شامل می شود. Adele این ارتباط را به خوبی بلد است. او به خوبی می داند که با مردم چگونه برخورد کند تا نامش همواره بر سر زبانها جاری باشد.

 

 

  • Taylor Swift

اگر بخواهیم رقیبی برای Adele در سال ۲۰۱۵ در نظر بگیریم او کسی نخواهد بود جز Taylor Swift !

این امکان رقابت Taylor با Adele در حالی ست که Taylor در سال ۲۰۱۵ هیچ آلبومی منتشر نکرده است! اما قادر بود همچنان در سطر اول حافظه ی مردم جای خود را حفظ کند. نام Taylor به همراه گروهی از بانوان سوپراستار دیگر به عنوان یک تیم باهم به کار برده می شود. از جمله ی این خانم ها  Hayley Williams – Ronda Rousey می باشند.

Taylor و هم گروهی هایش برای حفظ و بهبود وضعیت موسیقی پاپ تلاش می کنند. مردم همیشه از آنها استقبال کرده و عکس های Taylor و اعضای گروهش هر روز در خیابان های بیش تری ظاهر می شود.

عکس های Taylor و تیم ش را می توانید با هشتگ Squad# دنبال کنید.

 

  • Justin Bieber

درس های بازاریابی ما بعد از Taylor Swift می رسد به Justin Bieber .

Justin Drew Bieber خواننده ی پاپ ۲۲ ساله اصالتا کانادایی که در لندن به دنیا آمد کسی ست که اکثر مردم جهان او را می شناسند. چه طرفدار او باشید چه نباشید حتما اخبار او را زیاد شنیده اید.

ارزش مادی جاستین بیبر ۲۰۰ میلیون دلار است. او علاوه بر خواننده بودن بازیگر و شاعر نیز هست. نام Justin Bieber در سال ۲۰۱۳ در رتبه بندی Forbes نهمین فرد قدرتمند جهان بود. او از طریق Scooter Braun کشف شد که بعدها به عنوان مدیر جاستین فعالیت می کرد.

Justin Bieber و مادرش ویدئوهای او را در یوتیوب قرار می دادند. بازدید از ویدئوهای او به شدت افزایش می یافت و این امر موجب شد تا Justin کشف شده و اکنون جزو افراد مشهور قدرتمند و ثروتمند جهان باشد. در سال ۲۰۱۴، تنها در یوتیوب ۴۰ میلیون طرفدار داشت.

راههای زیادی برای بهبود و رونق دادن به کسب و کار وجود دارد. تنها همین نحوه ی معروف شدن Justin Bieber کافی ست تا بیاموزیم که در هر شرایطی راهی وجود دارد.. شاید بتوان گفت جاستین بیبر معروفیت خود را مدیونِ یوتیوب است!!!

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar