درس های بازاریابی محتوا از شرکت Netflix

درس های بازاریابی محتوا خصوصاً برای کسانی که گمان می کنند محتوا و بازاریابی آن، تنها به تولید مقاله اشاره می کند به شدت مفید خواهد بود.

 

درس های بازاریابی محتوا از شرکت Netflix
درس های بازاریابی محتوا از شرکت Netflix

 

درس های بازاریابی محتوا

حتی اگر مشغول کار کردن در کسب وکارهای رسانه ای هم نباشید، باز هم درس های بازاریابی محتوا زیادی برای شما وجود دارد تا از رویکردهای محتوایی شرکت Netflix بیاموزید. در این پست، به بیان چهار مورد از درس های بازاریابی محتوا از این شرکت موفق می پردازیم:

 

 

تجربه را با استفاده از محصولات مستقل خلق کنید

به نظر می رسد که شرکت Netflix ارزش زیادی را برای بازاریابی قدیمی در خود جای نمی دهد! رویکرد آن، بیش تر خلاقانه است حتی به اندازه ی ایجاد محصولات مستقل جهت گسترش تجربه ی یک نمایشِ جدید!

در عصر ویدیوهای ۳۶۰ درجه ای و هوش مصنوعی، هیچ ایده ای وجود ندارد که خیلی نشدنی به نظر برسد! Netflix از قدم زدن در این راه نمی ترسد. بلکه فراتر از آن، بازگشت فوق العاده ای را در سرمایه گذاری فراهم می کند.

به خاطر داشته باشید که محتوا، به تولید مقاله و یا ویدیو محدود نمی شود. در بسیاری مواقع بازاریابی محتوا، یا محصول و یا تجربه ی مستقلی ست که باعث می شود یک مکالمه استارت بخورد و فرصت هایی برای مخاطب ایجاد شود تا در دنیای آن نمایش، درگیر شود.

در محتوای اوریجینال سرمایه گذاری کنید

شرکت Netflix همیشه به شدت روی محتوای اوریجینال سرمایه گذاری می کند و همان، اکثراً به تنهایی هم می تواند در معرض دادوستد قرار بگیرد. کارآفرینان و بازاریابان باید بطور ویژه بیاموزند که تلاش ها و امور مالی خود را روی نوع محتوایی که ثابت شده با مخاطبان موفق می شود سرمایه گذاری کنند.

در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶، شرکت Netflix اعلام کرد که ۱.۴۳ میلیون مشترکین پرداختی آمریکایی جدید اضافه کرده است. در سال ۲۰۱۷ هم Netflix  برای صرف قریب به ۶ میلیارد دلار روی محتوا، برنامه ریزی کرده است.

چنین سرمایه گذاری ممکن است برای رشد رقابت در خدمات ویدیویی ضروری به نظر برسد اما صرف بودجه برای ایجاد محتوای باکیفیت، استراتژی نیست که فقط برای شرکت های رسانه ای منحصربفرد باشد!

داده ها، قطعاً تفاوت ایجادکننده هستند

البته که همه ی ما از اهمیت داده ها آگاهیم اما می دانید نوع صحیحی از معیارها را گسترش می دهید؟

شرکت Netflix از داده ها برای پیش بینی رفتارها و کمک به ایجاد تجربه ی بهتر استفاده می کند. درون محصول، Netflix رفتار مرور کردن و بررسی شما را ردیابی می کند: چه زمان هایی محتوا را نگاه می کنید، چه زمان هایی آنها را متوقف و در چه مواقعی هنگام نگاه کردن دور تند قرار می دهید، کدام نوع از محتوا، در کدام روز بیش تر مشاهده می شود و …

استفاده از این داده ها برای درک رفتار مصرف کننده هم می تواند محتوای درست را در محصول پیشنهاد دهد هم اینکه توانسته اید بازاریابی محتوا را با علایق همسو سازید.

کمک کنید تا ویروس مانند رخ دهد

حرف های زیادی راجع به “ویروسی شدن” می زنند اما آیا واقعاً علمی که در پشت آن قرار دارد را درک کرده ایم؟

Netflix استعداد عجیبی برای ویروسی بودن دارد و باعث می شود محتوایی تولید کند که به سادگی قابل اشتراک گذاری بوده و حضور برندی استوار، مستقل و صادقانه داشته باشد.

Netflix برای فراهم کردن محتوایی که به خوبی با شبکه های اجتماعی همسو شده و قابلیت جای گرفتن در مکالمات روزمره ی مردم را دارد شهرت یافته است.

 

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar