درس های رهبری از Pat Summitt

درس های رهبری از Pat Summitt

 

درس های رهبری

درس های رهبری که از افراد مشهور می آموزید را بکار می گیرید؟

Pat Summitt رهبری که کمک کرد تا بانوی داوطلبان دانشگاه Tennessee به نیروی قدرتمندی در زمین بسکتبال تبدیل شود. او پرافتخارترین مربی کالج در تاریخ بسکتبال بود که در ۲۸ ژوئن بر اثر عوارض بیماری آلزایمر درگذشت.

سامیت نه تنها مربی فوق العاده ای بود که بر زمین بسکتبال چیره شد، بلکه انسان باورنکردنی بود که تفاوت شگرفی را در زندگی کسانی که مربی شان بود ایجاد کرد.

پس از مشاهده ی مصاحبه هایی که با افرادی که افتخار آشنا شدن با شخصیت وی را داشتند، با او همکار بودند یا توسط او تحت آموزش قرار گرفتند به راحتی می توان تأثیر عظیمی که در طول سالیان بر افراد بسیاری داشت را به چشم دید.

نیازی نیست که حتماً مربی بسکتبال باشید یا علاقه مند به ورزش بسکتبال، تا بتوانید درس های رهبری خانم Pat را بکار گیرید.

Pat Summitt نمونه ی بارزی از یک لیدر واقعی ست. یک رهبر واقعی کسی نیست که فقط رهبری چیزی را به عهده داشته و درآمدهای هنگفتی را از آنِ خود کند. یک رهبر واقعی برای بازیکنان یا کارکنانش کار می کند. یک رهبر واقعی، زمان، انرژی و مجاهدت را برای کارکنانش بکار می بندد تا نه تنها در کارشان بهتر شوند بلکه تبدیل به انسانی فرهیخته گردند. یک رهبر واقعی، باعث می شود دنیا جای بهتری برای زندگی شود. خانم Pat Summitt در تمام ۳۸ سالی که در Tennessee مشغول به کار بود هشت عنوان ملی و بُرد در ۱۰۹۸ بازی را از آنِ خود کرد.

او نه تنها یک مربی بسکتبال شایسته بود، بلکه انسانی درستکار، همدرد بود که به همه چیز اهمیت می داد. او همیشه مردمی بود و به مردم کمک می کرد. با همه ی کارکنان و بازیکنان سابقش در ارتباط بود. در سختی ها به یاری آنها می شتافت و به عنوان یک دوست در کنارشان ظاهر می شد.

یکی از مهم ترین چیزهایی که به عنوان یک رهبر می توانید از همین لحظه انجام دهید این است که روی تیم خود سرمایه گذاری کنید. هر یک از ذرات شما باید انرژی باشد تا از آنها مراقبت کنید، دوست شان داشته باشید و به آنها خدمت کنید.

موفقیت طولانی مدت سازمان شما وابسته به تمامی کسانی ست که درون سازمان شما جای دارند. البته که سیستم های عالی، محصولات فوق العاده و خدمات مشتری شگفت انگیز از ضروریات هر موفقیتی هستند اما هرگز چیزی را که باعث تفکیک شما از سایرین می شود را دست کم نگیرید!  بگذارید تیم شما رهبری داشته باشند که دلسوزانه به اعضای تیم اهمیت می دهد. در چنین حالتی، مطمئن باشید که اعضای تیم هم چیزی فراتر از وظایف و چشم انداز تیمی انجام خواهند داد.

 

نویسنده: Matt Mayberry

سخنران و استراتژیست

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar