درس های فروش از حیوانات

درس های فروش

درس های فروش

بله تیتر مقاله را درست خوانده اید! گاهی اوقات ما می توانیم درس های زیاد و خوبی را از منابع چندان ناشایست بگیریم. سگ خانگی خود را مدنظر بگیرید. او تخصص کامل به زبان گفتاری شما (فارسی) ندارد اما آموزش پذیر است و می تواند چیزهای زیادی را فرا بگیرد. شما هم می توانید از آنها درس “فروش” بگیرید. در این مقاله خواهیم دید که کارآفرینان چطور می توانند از حیوان خانگی خودشان هم الهام بگیرند. این مطلب جذاب را با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

۱- هرگز به سادگی بیدار نمی شود!

وقتی سگ خانگی شما قصد بیدار شدن نداشته باشد یا حاضر نباشد با شما به قدم زدن بیاید، اصلاً از جایش بلند نمی شود و واقعاً با شما همراه نمی شود. انجام دادن وظایف سخت و تکراری روزانه بسیار مشکل است و به همین دلیل بسیاری از فروشنده ها، خودشان را با وظایف ساده و راحت سرگرم می کنند تا زمان شان به هدر رود. به این حقیقت که ۴۴ درصد از فروشندگان پس از تنها یک بار پیگیری و تماس خودشان را می بازند خوب فکر کنید. آنها نمی توانند از جای خود برخاسته و مجدداً با مشتری بالقوه تماس بگیرند. یکی از دلایلی که شما فروش ندارید این است که متمرکز نیستید و ساعات خود را دقیقاً صرف این کار نمی کنید! پس مانند حیوانات، پافشاری نکنید. برخیزید و به سمت چالش های بزرگ خود قدم بردارید.

 

۲- تدارکات خود را از شب گذشته آماده کنید.

به سفر بردن حیوان خانگی تان، کار ساده ای نیست، خصوصاً اگر در مدت زمان کمی تصمیم گرفته باشید. آماده کردن وسایل یک شب قبل از حرکت، – از غذای او گرفته تا محل خواب- و قرار دادن آنها در پشت اتومبیل، باعث می شود تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز را با خود برداشته اید. یک شب قبل از روز کاری شما زمان استراحت نیست، بلکه باید روز بعدی آماده باشید. هر شب چند دقیقه زمان برای برنامه سفر خود صرف کنید. ۳۰ دقیقه زمان اضافی صرف کردن در شب، می تواند از هدر رفتن چند ساعت در طول روز بعدی جلوگیری کند. انجام این کار “فروش” شما را بهبود می بخشد زیرا از قبل، برای عملِ “فروش” بهتر آماده شده اید.

 

۳- از نرخ ساعتی خود آگاه باشید

نرخ ساعتی که برای مربی حیوان خانگی خود دارید را بدانید. طبیعتاً به دنبال بهترین مربی برای نگهداری از حیوانات تان می گردید. این دقیقاً کاری ست که باید بر روی شخصِ خودتان هم پیاده کنید. به نرخ ساعتی خود بیندیشید. حتی مهم نیست که کسب و کار شخصی خودتان را دارید یا در جایی دیگر مشغول به کارید.

این یک محاسبه ی ساده برای انجام دادن است. ارزش فروش های خودتان را با تفکیک کردن تعداد ساعت هایی که صرف کار کردن می کنید تعیین کنید. آیا هزینه ی هر ساعت بدست آمده قابل قبول است؟ شما باید همیشه در حال بهبود بخشیدن به این نرخی که می تواند باعث افزایش ارزش فروش یا کاهش زمان برای هر یک از فروش ها شود باشید.

۴- شخصی که پشت “فروش” قرار دارد، اهمیت دارد

مشتری ترجیح می دهد بدون درنظر گرفتن کیفیت محصول، آن را از یک فروشنده ی خوب خریداری کند تا یک فروشنده ی رعب آور! پس می توان گفت، شخصی که در عمل “فروش” قرار دارد برای مشتری مهم است تا خودِ محصولی که به فروش می رسد. کیفیت محصول پس از خرید، پس از استفاده و عموماً در طولانی مدت تعیین می گردد. این درباره ی حیوان خانگی هم صدق می کند. حیوانات خانگی عموماً دوست داشتنی هستند اما اگر نگهدارنده و صاحب آنها فردی رعب آور باشد می تواند زندگی را به کام حیوانات سخت کند!

پس سعی کنید فروشنده ی خوب و عالی باشید تا به فروش بیش تری دست یابید. به یاد داشته باشید که نوع و کیفیت محصول در این مرحله هیچ اهمیتی ندارد. مشتری از کسی خرید می کند که تحت تاثیر فروشنده قرار گرفته باشد.

۵- صحبت کردن را متوقف کنید

گاهی اوقات لازم است برای بدست آوردن چیزی که می خواهید؛ صحبت کردن را متوقف کنید. اگر به سگ خانگی خود می گویید “بنشین!” و نمی شنید، تکرار کردن این کار فایده ای ندارد زیرا او مفهوم اصلی را دریافت نکرده است. بله شما همیشه در امر فروش می توانید زیاد صحبت کنید، اما گاهی اوقات باید صحبت کردن را متوقف کرده و زمان دیگری مجدداً تلاش کنید. مشتریان بالقوه ی دنیای امروز، نمی خواهند که شما مانند روشن شدن یک نوار، شروع به صحبت کردن کنید. سعی کنید فقط نکات موردنیاز مشتری را به او بگویید، نه همه چیز را درباره ی محصول! چیزی که دوست دارند بشنوند را بگویید. شما یک سخنران یا استاد دانشگاه نیستید، بلکه در قالب یک دوست ظاهر شده و صلاح آنها را می خواهید.

نتیجه

موفقیت در امر فروش، یک تلاش طولانی مدت است. در یک شب اتفاق نمی افتد و به سادگی بدست نمی آید. چطور می توانید مطمئن شوید که فروش خود را بهبود می بخشید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar