درس های مهم برای کارآفرینان زن تازه کار (۲)

درس های مهم کارآفرینان زن تازه کار

درس های مهم کارآفرینان زن تازه کار

همانطور که در مقاله ی گذشته درس هایی را برای خانم های تازه وارد به دنیای کسب و کار توضیح دادیم امروز هم به ادامه ی این موارد می پردازیم. می توانید مقاله ی قبلی را در لینک زیر مطالعه نمایید. امیدوارم که این مطلب هم مفید واقع شود.

درس های مهم برای کارآفرینان زن تازه کار

شنونده ی خوبی باشید

شاید به نظر کلیشه ای بیاید و فکر کنید که همه از پسِ این کار برمی آیند! اما خیر اینطور نیست. اینکه یاد بگیرید به خوبی به مشتریان، همکاران، سرمایه گذاران گوش بدهید برای رسیدن به موفقیت هر کسب و کار و استارتاپی ضروری است. فراگرفتن “خوب گوش دادن” صبوری و تمرین زیادی می طلبد. آن را ساده نپندارید.

موفق ترین افراد فروش، همان هایی هستند که قادرند کاری کنند تا مشتری بالقوه شروع به صحبت کردن کند. شاید این کار برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار بسیار سخت باشد زیرا این ما هستیم که باید درباره ی شرکت و محصولات مان بسیار هیجان زده عمل کنیم. آموختن “گوش دادن صحیح” برای نشان دادن بازخورد و همینطور صادر کردن تائیدیه می تواند به ساخت صداقت و موفقیت شما و کسب و کارتان کمک شایانی بکند.

سوال بپرسید (درخواست دهید)

به گفته ی یکی از کارآفرینان: بزرگ شدن با ۵ خواهر و برادر، از سال های اولیه ی زندگی به من یاد داد تا حرف بزنم. مادرم همیشه می گفت “دهانی که بسته باشد غذا نخواهد خورد” این نصیحت مادرم همواره با من بوده است. حتی در حرفه ام، همیشه من هستم که سعی می کنم اولین فردی باشم که سوال می پرسم. مانند “دیگر چه کاری هست که بتوانم انجام دهم؟ – چطور می توانم با تیم مشارکت داشته باشم؟

بعدها زمانی که مدیر برجسته ای شدم دریافتم که موفق ترین افراد از اطرافیانم کسانی هستند که همیشه سوال می پرسند. هر سوالی – چه برای پول بیش تر باشد و یا برای مسئولیت بیش تر.

توانایی خود را به نمایش بگذارید

Madison Cork بیان می کند: خانم ها سوال می پرسند. از حقایق و احساسات شان در تصمیم گیری ها استفاده می کنند و به همکاری های خیرخواهانه تمایل بیش تری دارند. این ویژگی ها برای ساختن تیم های پویا و رساندن آنها به موفقیت از ملزومات هستند. اما متاسفانه آنها بخاطر ضعفی که دارند ممکن است توسط یک همکار تهاجمی تر دچار اشتباه شوند. خانم ها همواره باید به یاد داشته باشند که “سخت بودن” به معنی خرد کردن اعضای تیم نیست! سخت بودن یعنی به آنها ثابت کنید که همکاری های تیمی نتایج بهتری را دربر می گیرند.

به گفته ی Cork، امری ضروری ست که زنان در مبحث رهبری بتوانند سبک ذاتی خود را حفظ کنند. آنها نباید از ایستادن بترسند خصوصاً زمانی که می دانند بهترین ایده و فکر را دارا هستند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar