درس های کارآفرینی از افراد بشردوست

درس های کارآفرینی از افراد بشردوست

 

درس های کارآفرینی

درس های کارآفرینی و موفقیت در آن چیزهای زیادی به افراد یاد می دهد که مهم ترین آنها ساختن زندگی ست! بدون نیاز به سود دنیای اطراف ما را بهتر می کند.
کارآفرینان موفق توانایی مالی دارند تا هر آنچه در زندگی می خواهند به دست آورند، هر جایی که می خواهند زندگی کنند، هرچیزی که می خواهند بخرند و به دور دنیا سفر کنند. همه ی اینها با موفقیتی که برای حمایت از عوامل و موسساتی که درباره شان احساسی قوی دارند توانایی های زیادی برایشان به همراه می آورد. انسان دوستی شاید به اندازه لامبورگینی و قصرهای باشکوه جذاب نباشد اما می تواند به مراتب با ارزش تر باشد.
چندی پیش با Luke Weil بنیانگذار Andina Acquisition آشنا شدم. این شرکت بر سرمایه گذاری در نواحی آند امریکای جنوبی تمرکز کرده است. Weil فردی موفق است. او اسپانسر اولیه مالی این برنامه و در تمام قسمت های آن شامل افزایش سرمایه، جستجو و انتخاب هدف، مذاکره و مدیریت فرآیند عمومی دخیل می باشد.

با اینکه او بسیار موفق است اما بیش ترین چیزی که از طرف او مرا تحت تاثیر قرار داده انسان دوستیِ اوست. وی از بنیانگذاران PlantMed است، این موسسه از زیر مجموعه های ۵۰۱c3 خیریه و داوطلبانه ای است که Rios Nete را حمایت می کند و هدف آن ایجاد سیستم دارویی آمازونیایی به عنوان پایه مرکزی درمان و دارو می باشد. او اخیرا موسسه خیریه دیگری از گروه ۵۰۱c3 به نام LIMPIA را بصورت مشترک تاسیس کرده است. LIMPIA در زبان اسپانیایی به معنی ” پاک” است و مخفف طرح پالایش دریایی لانگ آیلند می باشد. این موسسه در جمع آوری پول و ایجاد آگاهی درباره مسائل کیفیت آب بخصوص داخل و اطراف لانگ آیلند -جایی که خود او سال هاست در آنجا زندگی می کند- فعال است.
وقتی از Weil سوال کردم انگیزه ای که او را درگیر تمام این مسائل کرده است چه چیزی است او پاسخ داد : ” من به مشکلات و نیازهای پاسخ داده نشده توجه کردم و توانستم کمک کنم. این رویکرد تفاوتی با زندگی حرفه ای من ندارد. من احساس می کنم دلیلی وجود دارد که هرکدام از ما در راهی حرکت می کنیم و در ادامه راه زندگی مان مسیری خاص را برای مشارکت پیدا می کنیم. هدف من نیز از کارهای بشردوستانه این است که این فرصت های گرانبها را از دست ندهم.”
کارهای بشردوستانه جزو درس های کارآفرینی و چیزی است که همه کارآفرینان از جمله خودم باید تا حدی آن را در نظر بگیرند. من همیشه میخواستم تا کمک های مالی برای سرطان پروستات جمع آوری کنم بیماری ای که پدرم را وقتی خیلی کوچک بودم از من گرفت. در ادامه درس های کارآفرینی که از این کارهای بشر دوستانه Weil می آموزیم گنجانده شده است:

۱- کارآفرینان بهترین حل کننده مشکلات هستند

دلیل ایجاد اکثر کسب و کارها رفع یک مشکل بوده است. خود من آژانس بازاریابی ام را به این دلیل راه اندازی کردم چون در کارهای قبلی ام بسیار با بازاریابی به مشکل خورده بودم. به تازگی نیز موسسه ای برای رفع یکی از مشکلات اساسی صنعت ایجاد کرده ام.
چه شما کسب و کاری راه بیندازید یا بخواهید به انسان های دیگر کمک کنید به هر حال باید مشکلی را حل کنید.
کار آفرینان موفق از خودشان نمی پرسند ” چگونه پول دربیاورم؟ ” بلکه می پرسند : ” چه مشکلی برطرف نشده باقی مانده است؟” این تجربه منحصر به فرد، ما را برای مشارکت مثبت با مردم بر می انگیزد و این همان دلیلی است که من PlantMed و LIMPIA را به وجود آوردم. او همچنین می گوید:” از آنجا که کارهای انسان دوستانه از علایق شخصی ناشی می شود راهی خارق العاده برای تمرین و به کار گرفتن توانایی ها در فرصت های مناسب است.”

۲- به دنبال ارتباطات شخصی باشید

وقتی کاری جدید را در صنعت یا زمینه ای که به آن علاقه دارید آغاز می کنید دیگر مانند شغل و کار نیست! بلکه ارتباطی شخصی است که موفقیت را به کار با بستری از انسان دوستی مرتبط می کند.
وی تاکید می کند : ” این فرصتی برای تفکر خلاق و حل مسائل و ارتقاء موقعیت هایی است که ما را شخصاً تحت تاثیر می گذارد. با LIMPIA ، هدف من و تلاش زیاد من منجر به بازیابی آب تمیز اطراف جزیره خواهد شد جایی که در صورت موفقیت شرکت من نیز شخصاً از آن نفع می برم. همچنین بهترین جا برای دیدن موفقیت دیگران نیز هست.”

۳- شبکه خود را ایجاد کنید

ایجاد شبکه ای قدرتمند و قوی مزایای بسیاری در کسب و کار دارد. مشتریان جدید، فرصت های جدید و همکاری های جدید همگی از طریق شبکه شما وارد زندگی تان خواهد شد.
شبکه ایجاد شده توسط شما می تواند نقش مهمی در فعالیت های بشردوستانه تان ایفا کند که در اینجا به عنوان یکی از درس های کارآفرینی قید می شود.
” کارآفرینان اغلب طبیعتی خلاق و قدرتمند دارند و اغلب شبکه ای قوی نیز دارند که در زمینه های بشردوستانه می توانند راه حل ها و طرح های عملی داشته باشند. شبکه شما می تواند به کارهای انسان دوستانه تان کمک کند تا به مرحله بعدی برسد. همانند اینکه به کسب و کار شما کمک کند تا به پیشرفت های جدید دست یابد.” اینها گفته های Weil است. بصورت علنی و روشن درباره کارهای بشردوستانه خود صحبت کنید. چون نه تنها آگاهی را بالا می برد بلکه می تواند نقش کلیدی برای تاثیرات بیش تر داشته باشد.

۴- بشردوستی یک تجربه آموزشی است

Weil تجربه آموزشی را بسیار گرانبها می داند و می گوید:” بشر دوستی راه دیگری برای شناخت دنیاست. دیدگاه شما را وسیع تر می کند و همدلی را در کنار دیگر مهارت هایی که همگی برای کارآفرینان مفید است توسعه می دهد. برای مثال در کار من با PlantMed من در معرضِ دنیای جدیدی از افراد، فرهنگ ها و کارآفرینان قرار گرفتم. همچنین این تجربه به من کمک کرد زبان اسپانیایی من تقویت شود که بسیار در تجارت برای من مفید و آموزنده بود.”
ما از هر تجربه ای در زندگی، درس هایی می آموزیم و رشد می کنیم. چه آغاز یک کسب و کار باشد و یا تجربه یک شکست، شاید هم تجربه موفقیت و یا کمک به ایجاد یک تغییر! برای یادگیری تلاش کنید و تا جای ممکن اطلاعات و دانش کسب کنید.

۵- بخشیدن از ما کارآفرین بهتری می سازد

پنجمین بخش از پست درس های کارآفرینی این قسمت، چنین است:

قانون جذب درباره “دریافت کردن و بخشیدن” آن چیزها به کائنات صحبت می کند. ولی وقتی بحث درباره دادن و گرفتن باشد همیشه احساس می کنیم به اندازه کافی دریافت نکرده ایم. وقتی بیش از حد لازم داشته باشیم آنوقت بخشیدن نیز آسان تر است. با بخشیدن، همه ما کارآفرینان بهتری خواهیم شد. این کار به راحتی حس بهتری به شما داده و انرژی مثبت آن در تمام زمینه های زندگی شما نقش آفرینی می کند. هم در زمینه شخصی و هم حرفه ای!
وی همچنین اضافه می کند که ” من به قانون کارما اعتقاد دارم و می دانم تمام کارهای خوب به ما برمی گردد. کمک به مردم و دنیا؛ حس خوبی می بخشد ک به ما برگشته و از ما کارآفرین بهتری می سازد. ”

 

نویسنده: Jonathan Long

موسس Market Domination Media

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar