• اسفند ۱۰, ۱۳۹۸

درس های کارآفرینی از بازیگران هالیوودی

درس های کارآفرینی

درس های کارآفرینی

Jessica Alba و Sarah Michelle Gellar دو نفر از بازیگران و ستاره های موفق سینما و تلویزیون آمریکا امروز، براساس نیازهایی که درون شان احساس کردند، کسب و کار خودشان را il راه اندازی نمودند و قصد دارند زمان شان را به عنوان موسس و رهبر خلاق استارتاپ سپری کنند.

جسیکا البا مدیر خلاق شرکت The Honest Company است که کالاهای غیررسمی مثل پودر لباسشویی، محصولات آرایشی بهداشتی و بچه را تولید و می فروشد. اخیراً این شرکت ۱٫۷ بیلیون دلار هم ارزش گذاری شده است. Gellar هم مدیر ارشد برند در شرکت Foodstirs که در ماه اکتبر گذشته با خط پخت مخلوط های آلی راه اندازی شده است.

این دو خانم موفق، چه ویژگی مشترکی باهم دارند؟

آنها به هنگام بزرگ کردن کودکان شان، با مشکل روبرو شدند و آن کشفِ این نکته بود: هیچ کسب و کاری به مشکل شان رسیدگی نمی کرد!

جسیکا البا به دنبال محصولاتی می گشت که حاوی مواد شیمیایی مضر نباشد. Gellar هم به دنبال راهکار ساده ای بود که بتواند با کودکانش با استفاده از مواد سالم چیزهایی را بپزد.

جسیکا البا در روز شنبه طی همایش Martha Stewart در نیویورک می گوید “من واقعاً نیازی را حس کردم که تاکنون کسی مواجه نشده بود! از دولت و حکومت اداری ناامید شدم. و می دانستم که خودم باید برای رسیدگی به نیازهایم کسب و کاری را ایجاد می کردم.”

برای خانم Gellar، راه اندازی این کسب و کار حتی باعث شد که زمان بیش تری را با کودکانش سپری کند.

Gellar می گوید “من حتی نمی خواستم لحظه ای را از دست بدهم. من خواستم سرنوشت خودم را تحت کنترل خودم قرار دهم.”

داستان تاسیس هر دوی این خانم ها، یادآور نکته ی مهمی برای ماست:

قبل از اینکه ایده ی کسب و کار خود را دنبال کنید، مطمئن شوید از اینکه آیا واقعاً چیزی ست که به آن اهمیت می دهید؟ در نهایت، یک چیز منحصربفرد ارائه خواهید داد.

 

جسیکا البا می گوید “وقتی درباره ی راه اندازی یک کسب و کار می اندیشید، نمی توانید عبارتِ “منم همینطور” را با خودتان حمل کنید.” واقعاً دریابید کاری که انجام می دهید را هیچ کسِ دیگری انجام ندهد. به جزئیات هم اهمیت دهید.

ناگفته نماند، جسیکا البا و Sarah Gellar اعتراف کردند که مشهور بودن شان به راه اندازی این کسب و کارشان هم کمک کرده است. اما در عین حال، گفتند که بخاطر زن بودن و موقعیت شان با چالش های گوناگون دیگری هم مواجه شده اند.

 

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۷/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar