درس های کارآفرینی از جوان ۲۶ ساله

درس های کارآفرینی حتی از کارآفرینان جوان -۲۶ ساله- هم می تواند برای کسب وکارمان مفید باشد!

 

درس های کارآفرینی

 

درس های کارآفرینی

برخلاف بسیاری از کارآفرینان، Sam Ovens کسی بود که خیلی زود متوجه شد که یک شغل نرمال با ساعات کاری ۹ تا ۵ بعدازظهری مسیر درستی برای زندگی اش نیست! او به دنبال چیزهای بیش تری می گشت. بنابراین، تنها پس از ۳ ماه که در اولین شغلِ رسمی پس از دانشگاهش مشغول به کار شده بود، می گذشت خارج شد و به گاراژ خانوادگی رفت تا اولین کسب و کار خودش را آغاز کند.

پس از ۹ ماه تلاش و سخت کوشی، و صرف تمامی سرمایه ای که داشت اولین کسب و کارش راه اندازی شد. اما به طرز غم انگیزی شکست خورد. پس از آن، سَم دو کسب و کار بعدی خود را هم به همین شیوه راه اندازی کرد.

پس از اینکه بارها شکست را تجربه کرد، اما باز هم تصمیم نداشت که به شغل های معمولی با همان ساعات کار برگردد. بجای آن، از شکست ها و تجربیاتش استفاده کرد. او چه کارهایی را اشتباه انجام می داد؟ با وجود ایده های شگفت انگیزی که داشت پس چه چیزی باعث شکست او می شد؟

تواناییِ ارزیابی کردنِ خودش به همراه تمایل زیادی که برای رشد و پیشرفت داشت، باعث شد تا بار دیگر خودش را در کارآفرینی امتحان کند. چهارمین کسب و کار خودش را با عنوان – شرکت مشاوره کسب و کار- ایجاد کرد.

حالا تلاش های او به بار نشسته بود. در سن ۲۶ سالگی، تنها پس از ۴ سال کوتاه که مشاوره کسب و کار را افتتاح کرده بود سَم توانست بیش از ۱۰ میلیون دلار کسب کند. نیازی به بیان هم نیست که از گاراژ خانوادگی شان هم اسباب کشی کرده است.

آقای Jonathan Long اخیراً مصاحبه ای را با او داشته و از او پرسیده که چه حرف هایی برای سایر کارآفرینان دارد. مواردی که امروز قید می شود ارزشمندترین درس هایی ست که سَمِ جوان با ما به اشتراک گذاشته. امیدوارم برای شما هم مفید واقع شود. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

  • هرچه سریع تر، برند شخصی خود را بسازید

ساخت برند شخصی مزیت های کلیدی بسیاری برای کارآفرینان در ابتدای مسیر دارد. داشتن یک برند شخصی سازماندهی شده می تواند شما را در اعتبار کسب و کار جدید کمک کند. سَم معتفد است که اگر مردم شما را بشناسند، به شما و برند شخصی تان اعتماد داشته باشند بیش تر مایلند تا به کسب و کارتان هم اعتماد کنند.

دومین نکته این است که مخاطبان شخصی خود را گسترش دهید. هرچه این گستردگی بیش تر باشد، در هر روز می توانید به مشتریان بیش تری هم دست یابید. سَم پیشنهاد می کند که از طریق عمومیت داشتن، برند شخصی و شرکت تان را بسازید. از نظر وی، تعاملات گفتاری و فعالیت های مداوم در شبکه های اجتماعی می تواند به این روند سرعت خوبی ببخشد. سَم می گوید: “هر رسانه ای که به روز می شود، فرصت صحبت کردن یا پست ها در شبکه اجتماعی می تواند توانایی بالقوه ای در به همراه آوردن مشتری جدید داشته باشد. برند شخصی، یک ابزار ضروری برای موفقیت کسب و کارتان است.”

  • شبکه های فعلی را به پول تبدیل کنید. یعنی چه؟

طبق گفته های Sam Ovens، بسیاری از کارآفرینان و حتی کسانی که قرار است کارآفرین شوند از قبل ارتباطات و شبکه های ارزشمندی را دارا هستند تا اینکه دریابند چه زمانی برای شروع یک کسب و کار جدید مناسب است.

“وقتی برای بارِ اول، چیزی را آغاز می کنید، ارتباطات شخصی دوستان و فامیل را فراموش نکنید!” شاید تعجب کنید اگر ببینید که چه مشتریان بالقوه ی زیادی در ارتباطات فعلی خود داشته اید (یعنی بدون درنظر گرفتن مشتریان و افراد جدید)

دوستان، خانواده، فامیل و دوستان دوست های شما، همه جزو مردمی هستند که نیازهای ویژه ی خودشان را دارند. معمولاً هم نزدیک شدن به کسی که از قبل شما را می شناسد و از کسب و کار جدیدتان آگاه است راحت تر از نزدیک شدن به یک فردِ کاملاً غریبه است.

  • هرگز یادگیری را متوقف نکنید

مهم نیست در چه خصوصی، اما هر زمانی که یک کسب و کار جدید راه اندازی کردید باید که یادگیری همیشه کنارتان باشد.

احتمالاً درباره ی صنعت انتخابی خود اطلاعات خوبی دارید یا حتماً می دانید که چه چیزی از شما کارآفرین موفق می سازد. اما علاوه بر آن، همیشه باید به دنبال رویارویی با چالش های جدید، تغییرات صنعت یا سایر موانعی که تا قبل در مسیرتان قرار نگرفته، باشید. باید قدردان بمباران اطلاعات و دانش فعلی باشیم زیرا هر کارآفرینی می تواند به شخصه خودش را موردتعلیم قرار دهد. سَم می گوید که صدها کتاب درباره ی بازاریابی، فروش، حسابداری، استراتژی و حتی راه های توسعه ی شخصی مطالعه کرده و خودش را تعلیم داده است. او این دانش را حق مسلم خود می داند و عنوان می کند که هر کسی که قصد راه اندازی کسب و کار را دارد باید از این چنین دانش هایی آگاه باشد.

  • اجازه دهید شما را رد کنند

Sam Ovens از ترس عظیمی که در آغاز راه نسبت به “رد شدن” داشته سخن می گوید. به عنوان یک فرد درونگرای طبیعی، ارتباط با مردم و دستیابی به مشتریان، چیزی فراتر از حوزه ی راحتیِ سَم بوده است. اما در این میان، او متوجه اهمیت این موضوع شد و یاد گرفت تا خارج از جعبه بایستد. بدین ترتیب یاد گرفت که با “رد شدن” چطور باید مواجه شود.

سَم بیان می کند: “اجبار کردن خودم برای صحبت کردن با غریبه ها درباره ی کسب و کارم- و سپس درکِ این واقعیت که، رد شدن کسب و کار، شخصی نیست- احتمالاً ضروری ترین مرحله ای بود که در مسیر موفقیت آموختم.”

سایر درس های کارآفرینی مفید و کارآمد را می تواند در وب سایت مطالعه کنید.

 

[تعداد: ۱۸    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar