• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

درس های کارآفرینی شگفت انگیز از کارآفرینان موفق آفریقایی

درس های کارآفرینی

درس های کارآفرینی

آفریقا جایزه ای برای کارآفرینانی در نظر گرفته است که برای بهبود شرایط زندگی و بهبود شرایط اشتغال ایده هایی داشته باشند.
شرکت های نوظهور زیادی در آفریقا برای برطرف کردن و حل مشکلات اجتماع به وجود آمدند، پس ایستادگی پای مشکلات برای کارآفرینان باعث خلق ایده های تجاری خواهد شد، و ایده خوب خود به خود تاثیر خود را در اجتماع خواهد گذاشت.

در این مقاله چند درس از کارآفرینان آفریقایی که با کمترین سرمایه توانستند موفقیت های فراوانی را کسب کنند توضیح می دهیم.

۱- درس اول: کرم هایی که می توانند شما را میلیونر کنند

درس های کارآفرینی

به عنوان یک کارآفرین باید بدانید مفهوم این جملاتی که به کار می بریم چیست، هیچ کس فکر نمی کند که کرم ها راهی برای کسب درآمد باشند، این کرم ها در نهایت به حشراتی تبدیل می شوند و پرواز می کنند، این کارآفرینان می گویند ما در وبلاگ خود درباره کارآفرینانی که از پشه ها برای تغذیه هزاران خانواده استفاده کردند، چیزهای مختلفی نوشتیم پس مهم نیست سرمایه داشته باشیم یا خیر! مهم این است که از اندیشه خود بهره ببریم، بسیاری از شرکت ها حشره ای به نام “Alhitomo”  را خشک می کنند که برای تغذیه مرغ ها از آن استفاده می شود. برخی دیگر از شرکت ها وجود دارد که این کرم ها را پرورش می دهند. شگفت زده می شوید اگر بدانید که این کرم ها چه ارزش تجاری فراوانی دارند، اول اینکه این کرم ها از ضایعات آلی تغذیه می کنند که از خوراک دام ها بسیار ارزان تر است، یعنی هزینه ای برای پرورش آن صرف نمی کنید، دوماً این کرم ها نوعی کود را تولید می کنند که می توانید آن را بفروشید. در پایان این کرم ها را خشک می کنند و برای خوراک حیوانات استفاده می کنند که ارزش غذایی فراوانی برای حیوانات دارد. یک جوان در جنوب آفریقا توانست از تولید این کرم ها میلیونر شود.

۲- درس دوم: می توانید با ۱۰۰ دلار (یا کمتر) شرکت تاسیس کنید

Egyptian-Craftsman

همه فکر می کنند در آفریقا و یا هر مکانی از دنیا کسی نمی تواند بدون سرمایه کافی شرکت تاسیس کند، حقوق کم باعث می شود سال ها صبر کنید و با دشواری ها روبرو شوید تا به موفقیتی برسید، اما این نظر کارآفرینان آفریقایی نیست! این کارآفرین کار خود را از صفر شروع کرد و به بالاترین درجه ثروت رسید، این جوان با استفاده از انرژی خورشیدی به ثروت زیادی دست پیدا کرد، برخی از مردم خدماتی را ارائه می دهند که فقط وقت خود را برای آن صرف می کنند، اما این افراد می توانند با سرمایه کم کارهایی را خلق کنند که آن ها را به ثروت فراوانی برساند.

۳- درس سوم: می توانید از موز برای تولید آرد استفاده کنید

Banana-Flour

در موز مواد زیادی وجود دارد که می توانید برای انواع تولیدات دیگر استفاده کنید، در آفریقا موز به شکل خوبی تولید می شود موزها در دو فصل استفاده می شوند یکی فصل کاشت است. هر فردی که بتواند موزهای بهتری پرورش دهد برنده است، در این فصل موزهای فراوانی وجود دارد و قیمت آن هم به دلیل فراوانی پایین می آید اما در فصلی که موز کمتر شود قیمت آن نیز بالا می رود مردم با مشکلاتی روبه رو می شوند. یک جوان کارآفرین برای این مشکل راه حلی یافت، او از موزها آردی ساخت تا مردم بتوانند در نبود موز از آن استفاده کنند، می توانید از این ایده نتیجه بگیرید که از مشکلاتی که اطراف خود دارید استفاده کنید و ایده هایی برای موفقیت و حل این مشکلات استفاده کنید.

۴- درس چهارم: می توانید از ادرار برای تولید برق استفاده کنید

cstland-african-entrepreneurs

بیشتر مردم در قاره آفریقا سعی می کنند به هر نحوی برق تولید کنند. مخصوصاً مناطق روستایی آفریقا که از برق محروم هستند، برخی از کارآفرینان سعی می کنند از راه هایی که باور کردن آن سخت است برق تولید کنند، چند خانم جوان در نیجریه وسیله ای را تولید کردند که از ۱ لیتر ادرار ۶ ساعت برق تولید کند، شگفت انگیز است نه؟ این وسیله گازها را جدا کرده و از این گازها برای تولید برق استفاده می کند.

۵- درس پنجم: ظرف زباله ای از طلا

۲۲۷۲۶۳۵۰۵۶_df2e935ecf_o

آلودگی محیط و خیابان ها مشکل بزرگ در تمام جهان به شمار می رود، هر چه تعداد جمعیت بیشتر شود این مشکلات هم افزایش پیدا می کند، اما کارآفرینان آفریقایی راهی کشف کردند که آن ها را به میلیاردها دلار رساند، با تولید این سطل توانستند زباله ها را بازیافت کنند و از زباله ها چیزهای دیگری تولید کنند، همچنین می توانند به وسیله این وسیله گازی را تولید کنند که برای موارد زیادی استفاده می شود.

[تعداد: 5   میانگین:  5/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
فرهاد ده بزرگي
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فرهاد ده بزرگي
مهمان
فرهاد ده بزرگي

صبر و مقاومت

فرهاد ده بزرگي
مهمان
فرهاد ده بزرگي

پشتکار و صبر و اراده