درس های کارآفرینی که هرگز در دانشگاه یاد نگرفتیم!

درس های کارآفرینی و مهارت هایی که در این پست قید می شود را قبل از اینکه خیلی دیر شود، یاد بگیرید.

 

درس های کارآفرینی که هرگز در دانشگاه یاد نگرفتیم!

درس های کارآفرینی

مدرسه و دانشگاه از ما کارآفرینی موفق نمی سازد! فقط تجربه های واقعی هستند که می توانند مسیر موفقیت را برای ما هموار کنند. در این پست به معرفی مهارت هایی می پردازیم که باید قبل از هر چیزی فرا بگیرید تا زمان و انرژی خود را برای تجربی آموختنِ آنها هدر ندهید!

 

۱- اراده تسخیرناپذیر برای موفقیت

مهم ترین ویژگی که در مدرسه نمی آموزیم این است که راهی را شروع کنیم و صدها چیز را برای ساختن کسب وکار امتحان کنیم و در نهایت با این واقعیت که “۹۸ مورد آنها نتیجه ای نمی دهد!” روبرو شویم و باور کنیم. سپس به عقب برگشته و دوباره ی صد مورد دیگر را امتحان کنیم.

Barbara Corcoran موسس The Corcoran Group

۲- شکست، در اهداف بزرگ مشکلی ندارد!

مدرسه کسانی را که شکست می خورند تنبیه می کند! بنابراین کودکان تمایلی پیدا نمی کنند تا از وضعیت راحتی خود خارج شوند و به مرحله ی بعد دست یابند! در دنیای واقعی، جوایزی برای مشارکت و ارتقای درجه قائل نمی شوند. من به شخصه یاد گرفتم که آموزش های تیم محور بسیار موثرند. افراد برای اینکه نمی خواهند تیم شان شکست بخورد به سختی تلاش می کنند. در چنین شرایطی ما به تیم ها آموزش می دهیم که شکست، به هنگام انجام کارهای بزرگ مشکلی ندارد!

Tim Draper شریک سرمایه گذار DFJ

 

۳- همه چیز را بپرسید

کاش در مدرسه ای درس می خواندم که به من یاد می داد همه چیز را بپرسم. به عنوان یک کارآفرین شما همیشه باید بدنبال راه هایی بگردید که دیگران آن را دنبال کنید. با سوال پرسیدن و استفاده از داده هایی که بدست می آورید می توانید کسب وکار خود را ارتقا دهید.

-Roberto Orci تهیه کننده هالیوود

۴- خلاقیت و مدیریت افراد

۱- در مدارس خلاقیت هم به اندازه ی وظایف دیگر باید تدریس می شد. کارآفرینان باید خلاق می شدند. شاید شرکت شما در این ماه ۱۰ هزار دلار کار کند. اگر این درآمد به ۱۰ میلیون دلار برسد باید چه کاری با آن انجام دهید؟ چگونه مدیریت می کنید؟ فرآیند فکر کردن درباره ی این موضوع به آماده شدن شما کمک می کند.

۲- مدارس باید یاد بدهند که چطور باید دیگران را مدیریت کنیم. هیچ کس با این مهارت پا به دنیا نمی گذارد و شما برای مدیریت کسب وکارتان به تیم هایی نیاز پیدا می کنید. باید آگاهی لازم از افرادی که قصد کار کردن با آنها را دارید بدست آورید.

Tai Lopez سرمایه گذار و رایزن بسیاری از کسب وکارهای مولتی میلیون دلاری

 

۵- نحوه کار نقدینگی و پول را بیاموزید

درباره ی پول و نقدینگی اطلاعات خود را افزایش دهید و یاد بگیرید چطور آن را مدیریت کنید. این باید به عنوان یک رشته در مدارس تدریس می شد! هیچ کس به ما یاد نداد که چطور قرض و بدهی های خود را مدیریت کنیم. اصلاً نفهمیدیم که چرا بدهی خوب و یا بد است. ما حتی یاد نگرفتیم که چطور سرمایه گذاری های خودمان را مدیریت کرده و برای خودمان سرمایه ایجاد کنیم. در نتیجه بسیاری از ما، بخاطر همین موضوعات شکست خورده و از دنیا می روند!

Jay Georgi موسس Nadvia و مربی

۶- چطور رئیس خودمان باشیم

هیچ معلمی در مدرسه به من یاد نداد که چطور رئیس خودم باشم!

۱- مدیریت زمان را بیاموزید.

۲- روی نقاط قوت خود تمرکز کرده و بخاطر نقاط ضعف خود استخدام کنید.

۳- مشاوری را بیابید که قبلاً در برترین جایگاهی که شما قصد دستیابی دارید را حضور داشته باشد. بدین ترتیب اشتباهات بسیاری را که او مرتکب شده می توانید اجتناب کنید.

-Gary Nealon رئیس Nealon Solutions و The Rox Group

۷- هرگز کنار نکشید!

کاشه اولین چیزی که دانشگاه و مدرسه به دانش آموزان می آموخت این بود که یاد بگیرند هرگز کناره گیری نکنند! اصلاً مهم نیست درباره ی چه چیزی باشد. تنها چیزی که اهمیت دارد این است رها نکنند. چنان اعتماد به نفسی داشته باشید که هیچ راهی برای شکست نباشد! بیاموزید که همواره سرِ خود را بالا بگیرید و مستقیم ادامه دهید. (تحت هر شرایطی!) بسیاری افراد این موضوع را نه در دانشگاه، بلکه به سختی در مدرسه زندگی تجربی می آموزند.

-Steve Griggs موسس و مدیرعامل Steve Griggs Design

۸- موفقیت بدون خوشبختی و عشق، به پوچی ختم می شود

با اینکه اطلاعات، رقابت ها و دستاوردها برای رسیدن به هدف ضروری هستند اما برای داشتنِ یک زندگیِ مملو و بامعنی هم کفایت نمی کنند. موفقیت زمانی دلچسب است که از اعماق قلب، با عشق و از روی هدف باشد. شما این نکته را هرگز در مدرسه و دانشگاه یاد نگرفته اید. همیشه به خاطر بسپارید که پول، قدرت و شهرت به خودیِ خود خوشبختیِ واقعی را برای شما خلق نمی کند!

Nafisé Nina Hodjat موسس و مدیر The SLS Firm

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar