• ژانویه 27, 2020

درس های کارآفرینی

درس های کارآفرینی

 

درس های کارآفرینی

یک شخص خاصی می طلبد که علاوه بر کار روزانه ی ۷ صبح تا ۲ بعد از ظهر خود بتواند با صبوری و اشتیاق تا نیمه شب ها زیر نور مهتاب به راه اندازی استارتاپ و رونق کسب و کار خود تلاش کند. این افراد حرف های زیادی برای گفتن دارند. مواردی که در این پست ذکر می کنیم از زبان کارآفرینانی ست که مشغله های کسب و کار خود را به دغدغه های روزانه ی خود تبدیل کرده اند. با هم این موارد را بررسی می کنیم. همراه باشید.

 

یک دفتر کار رایگان بیابید

Scott Dettman کاندیدای PhD در Milwaukee, Wisconsin می گوید: ذات کاری که قصد انجام را دارید درک کنید و ببینید که چه چیزی برای شما ضروری ست تا این کار را به انجام برسانید. بطور مثال، داشتن یک دفتر کار با جدیدترین لوازم جزو ملزومات نیست بلکه وای فای؛ تعدادی میز؛ پریزهای برق؛ غذا و نوشیدنی به مقدار لازم جزو نیازهای ضروری خواهند بود. شما می توانید دفتر کار را برای فضاهای مختلف مبادله کنید. کارآفرین بودن به این معنی ست که شما قادرید راهکارهایی خلاقانه برای مشکلات رایج پیدا کنید. شاید با کمی دقت به اطراف و داشتن خلاقیت ببینید که برای فضای کاری که درنظر دارید لازم نباشد سرمایه گذاری مالی صرف کنید.

Dettman بر روی استارتاپ خودش با همراهی دوستانش کار می کند و برای فراهم کردن یک فضای مناسب برای کار، به دنبال جایی بود که اگر با دوستانش قرار بود ساعات خوشی را سپری کنند آن محل را انتخاب می کردند. جایی مثل یک رستوران ۲۴ ساعته، یک کمپ تفریحی و … او معتقد است که به یک دفتر کار نیاز ندارد زیرا از جنبه ی لوکس به آن می نگرد و بیان می کند که بجای چند دفتر کار عالی، داشتن چند مسئول فروش را ترجیح می دهد.

 

کاری کنید که شغل روزانه ی شما برای شما کار کند

اینکه کاری را بخاطر دیگری رها کنید لزوماً امکان موفقیت در دیگری را فراهم نمی کند. اگر بتوانید شغل روزانه ی خود را حفظ کنید مزایای زیادی دارد. سعی کنید کاری را انجام دهید که به شغل روزانه ی خودتان مرتبط باشد. در این حالت است که می توانید هماهنگی بین کار روزانه و شبانه ی خود ایجاد کنید. Jerry Lee لس آنجلس که موسس StoryLeather است می گوید: من در پروژه های توسعه دهنده ی وب (شغل روزانه ی وی) با شرکت هایی آشنا شدم که ممکن بود برای کسب و کار خودم (StoryLeather) شریک و یا مشتری شوند.

بخاطر این هماهنگی ایجاد شده؛ شرایط Lee به گونه ای تغییر کرد که بعدها کل روز را برای کسب و کار خودش و شبها را به عنوان توسعه دهنده ی وب مشغول به کار شد.

محیط خود را تغییر دهید

Vannessa Wade که مدرس ESL (زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم) بوده و در طول شب به عنوان متخصص روابط عمومی مشغول به کار بود می گوید در برخی روزها خودم را مانند سوپرمن احساس می کردم. این کارآفرین ۳۵ ساله از تگزاس تلاش کرد که با اقامت گزیدن در یک فضای همکاری؛ کارهای مربوط به روابط عمومی خود را به اتمام برساند اما بعدها دریافت که خودش به یک سری تغییرها نیاز داشته است. او می گوید برای الهام و ایده گرفتن در پارک ها، مراکز کسب و کار، رستوران ها و کافی شاپ ها رفت و آمد زیادی ایجاد کرده است. در نتیجه دریافته بود که تغییر موقعیت برای او نسبت به هر چیز دیگر سازنده تر و مفید تر بوده است. از نظر Wade این رفت و آمدها بهترین راه برای ملاقات با انسان های جدید است. و در ادامه ی سخنانش اضافه می کند: شما هرگز نمی دانید که چه کسی ممکن است به خدمات شما نیازمند شود!”

در همه جا کار کنید

“من اکثراً کارهایم را از روی میز آشپزخانه انجام می دهم. داخل اتومبیل و حتی زمان هایی که در مسیر محل کارم قرار گرفته ام، در زمان های بین ناهار خوردن و همینطور در طول شب ها مشغول به انجام کارهایم هستم.” این سخن از Samantha Cole که موسس آزمایشگاه های دیجیتالی ست می باشد. او به ما توصیه می کند تا سعی نکنیم کارهای روزانه را از کارهای شب تفکیک کنیم. بلکه باید بتوانیم بر روی همه ی فعالیتها کار کنیم.

شبکه ، شبکه ، شبکه

برای Asha که ۳۵ سال سن داشته و در طول روز FoodLY را مدیریت می کند و در شب ها به انتشار مجله ی Nourished می پردازد روزهایش به آموزش کلاس آشپزی و پخت و پز و همینطور مشاوره های شخصی وقف شده است. البته او در سرشب ها هم زمانش صرف حضور و شبکه سازی در محیط کارآفرینان منهتن می شود که کارهای روزانه ی خود را همان موقع به اتمام رسانیده اند. او می گوید: اینکه بخشی از یک جامعه باشید مزایای زیادی دارد. انسان های جدیدی را ملاقات کردن، با آنها مشارکت داشته و از آنها ایده گرفتن بسیار مهم است! حتی اگر با آنها در یک کار مشغول نباشید باز هم باید به انجام اینکارها بپردازید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
محمدجواد
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمدجواد
مهمان
محمدجواد

هیچی متوجه نشدم