در بحران بازار کاری، چطور کارکنان خود را حفظ کنیم؟

در بحران بازار کاری، چطور کارکنان خود را حفظ کنیم؟

 

در بحران بازار کاری، چطور کارکنان خود را حفظ کنیم؟

 

متخصصان مالی از تخصص ویژه ای در سازمان های کسب و کار برخوردارند و می توانند انواع بحران را در بازارهای جهانی پیش بینی کنند. بسیاری از موسسه ها در اوضاع بحرانی کسب و کار به فعالیت های خود ادامه می دهند، اما بحران ها می توانند پروژه های شرکت ها را نابود کرده و پیش بینی ها را به چیز دیگری تبدیل کنند. در این حالت اگر شرکت ها سرمایه های ذخیره شده نداشته باشند نمی توانند در مقابل بحران های پیش آمده دوام بیاورند. ممکن است کارکنان از این بالا و پایین شدن بازار و اوضاع مالی سازمان خود ترس داشته باشند. فهمیدن نظر کارکنان و احساسات آن ها از نظر روانشناسی می تواند به بهتر شدن استراتژی کسب و کار شما کمک نماید.

 

کشف راه های جدید برای تشکیل دوباره کسب و کار

ممکن است الان زمان مناسبی باشد تا درباره کسب و کار خود و روش هایی که به کار می برید فکر کنید. به طور مثال؛ اگر محصولی را دارید که به مردم در برآورده ساختن نیازهای شان کمک می کند باید از مشتری ها و رقیب های آن ها بیش تر بدانید. به عنوان یک کارآفرین می توانید محصولات خود را به برخی شرکت ها بفروشید و درآمد خوبی از این راه کسب کنید.

 

هشدار دادن به کارکنان بخاطر از دست دادن فرصت ها

اگر شکست کارمند به پایین آمدن سرمایه شرکت یا گرفتن پروژه های جدید مربوط می شود آن ها را توبیخ کنید. از دست دادن فرصت های کاری باعث کشته شدن تدریجی هر کسب و کار است. ابتدا برای این کار در بین کارکنان خوب تحقیق کنید و به آن ها برای از دست دادن هر فرصت هشدار دهید هر چه حجم کارهای از دست رفته توسط کارکنان بیش تر باشد جریمه آن ها هم بیش تر می شود. به طور مثال عدم ارائه ابزاری از ابزار شرکت ممکن است میلیون ها ضرر را برای شرکت بر جا آورد.

 

قبل از پیوستن به شرکت خوب فکر کنید، فرصت ها را به کارکنان ارائه دهید تا تجربه کسب کنند

هنگامی که می خواهید برای استخدام در یک شرکت تجاری راهی شوید خوب تحقیق کنید. انتخاب شما به نوع عمل تجاری آن شرکت بستگی دارد، روی ریسک های مالی که شرکت برای پروژه ها هزینه می کند تمرکز کنید. دادن فرصت های جدید به کارکنان برای کسب تجربه فقط مختص محصول جدید یا خدمات معین برای اهداف شرکت نیست بلکه ارائه این فرصت ها برای نظر سنجی و رفتار آن ها نسبت به این مسئله است.

بهتر شدن رابطه مدیر و کارکنان برای شرکت

رابطه بین رهبر و کارمند فراتر از ابعاد خدمات و کالاهای شرکت است. به کارکنان خود کمک کنید تا کار کردن را به عنوان فرصت شراکت بدانند و ایده های خوبی برای کار خود ارائه دهند. این کار شرکت را به جزئی ارزشمند برای آن ها تبدیل می کند و کالاهای شما به اولویت تجاری برای هر فرد بدل خواهد شد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar