در تعامل با همکاران تنبل چگونه رفتار کنیم ؟

تعامل با همکاران تنبل

شاید در تعامل با همکاران خود به مشکل برمی خورید. آیا با شخصی کار می کنید که ناهار خوردنش بیشتر از ۲ ساعت طول می کشد، و ده ها مکالمه شخصی را در محل کار انجام می دهد، و هر چند دقیقه در دفتر خود خوابش می گیرد؟ یا در حال وب گردی ست، در حالی که شما حجم کارتان بالاست؟ حتما در محل کار شما با چنین افرادی برخورد داشته اید، اما تعامل با او کار آسانی نیست!

اگر می خواهید تنبلی همکارتان روی کار شما تاثیر نگذارد، به توصیه های پابلو کاسکو گوش دهید.

۹ راهنمایی را برای شما در نظر گرفتیم تا با این نکته ها بتوانید به صورت بهتر با این افراد تعامل داشته باشید.

تعامل با همکاران تنبل

 


۱- اجازه ندهید که حواس شما را پرت کند

وقت خود را با فکر کردن به اینکه همکار تنبل شما در سر کار چه می کند تلف نکنید؛ او ممکن است در حال وب گردی باشد یا چک کردن حساب خود! شاید هم در حال نوشتن پیام، یا در حال خر و پف کردن باشد، پس نباید برای شما فرقی کند! سعی کنید آن را از ذهن خود دور کنید تا تمرکز شما را به هم نزند. انسان در برخی اوقات خنده دار می شود، زیرا بیش تر وقت خود را به فکر کردن درباره اینکه همکارش در حال انجام چه کاری است، تلف می کند. به جای این کار، به خود و کار خود فکر کنید.

۲- اجازه ندهید روی رفتار شما تاثیر بگذارد

اگر وقت و انرژی خود را با عصبانیت سر اقدامات همکار تنبل خود صرف کردید، پس کارکرد شما در محل کار به سوی پس رفت کشیده خواهد شد.

۳- با بدی درباره او صحبت نکنید!

ممکن است اینگونه یک چاپلوس به نظر بیایید، پس با بدی درباره ی او صحبت نکنید، این امر به مدیران هم مربوط می شود ممکن است مدیر بابت اینکه خصوصیات بد همکارتان را به او اطلاع داده باشید از شما تشکر کند، و بگوید من درباره موضوع تحقیق خواهم کرد، اما برخی مدیران می گویند: به شما مربوط نیست که درباره خصوصیات اخلاقی کارمندان دخالت می کنید! این رفتار، شما را در موقعیت بدی قرار خواهد گذاشت.

۴- سعی کنید سبک او روی شما تاثیر نگذارد!۱

سعی کنید مانند او به استراحت طولانی یا طول دادن غذا در ۲ ساعت عادت نکنید، یا رفتن سراغ یخچال دفتر خود در مدت طولانی، اگر با شما شروع به صحبت کردن کرد، به او بگویید که مشغول کار هستید، اگر سبک او را دنبال کنید با او به دردسر خواهید افتاد.

۵- مسئولیت انجام وظایف و کارهای او را بر عهده نگیرید

اگر با او در یک تیم کار می کنید، یا هر دو یک مسئولیت را انجام می دهید، کارهایی را که او انجام نمی دهد انتخاب نکنید، به او یادآوری کنید که باید کار خود را با شما پیش ببرد و تحویل دهد، اما نگذارید نصیحت کردن او زمان با ارزش شما را بگیرد.

۶- اجازه ندهید روی موفقیت شما تاثیر بگذارد

ممکن است همکار تنبل شما مانع پیشرفت شما شود، اگر مدیرتان متوجه شد که کارها به طور کامل انجام نشده، اجازه ندهید که شما را مقصر بداند. این فرصتی است که از خود دفاع کنید.

۷- فرصت را برای تبدیل شدن به یک رهبر را غنیمت بشمارید

شاید این فرصت خوبی باشد که در کارهای بزرگ خود را نشان دهید، هنگامی که با مدیرتان صحبت می کنید، به او بگویید که همکارتان کارهای روزانه خود را به شکل صحیحی انجام نمی دهد، و شما دوست دارید یک رهبر باشید، سپس با همکارتان صحبت کنید و به او بگویید می خواهید به او کمک کنید، تا به اهداف خود برسد و موفق باشد.

۸- درباره همکاران تان شکایت نکنید!

این کار، خلاف اصول اخلاقی کسب و کار است، و باعث حریحه دار شدن احساسات همکاران تان می شود.

۹- هنگام کار با همکار خود ارتباط داشته باشید

شاید همکارتان تنبل نباشد و تمام امور کاری برای او نامفهوم باشد، شاید برخی اوقات مشکل او تنبلی نبوده و این باشد که سبک مناسب را نیافته است، تا به وسیله آن زمان و کار خود را مدیریت کند. شاید هم مشکلات شخصی داشته باشد که ما از آن ها بی اطلاع هستیم.


[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar