در حرفه ی خود چطور به آزادی دست یابیم؟

 

دستیابی به آزادی که لیاقتش را دارید نیازمند یک برنامه ی هوشمند و سخت کوشی شدید است.

 

cstland-freedom

 

اگر به دنبال آزادی واقعی در کسب و کارتان هستید و می خواهید به شغلی دست یابید که به شما آزادی که لیاقتش را دارید بدهد، هیچ راهی بهتر از کارآفرینی نیست! با این حال، برای بسیاری از افراد “چه و چطور کارآفرین شدن” بزرگ ترین چالش است.

شاید دوست دارید به این آزادی که رئیس خودتان باشید دست یابید اما نمی دانید چطور اقدام کنید! در این پست ۵ مرحله برای کارآفرین موفق شدن را مطالعه می کنید.

 

۱- مهارت های خود را لیست کنید

قبل از اینکه برای خود حرفه ای را ایجاد کنید تا از مهارت ها نهایت استفاده را ببرید، ابتدا باید مهارت هایی که دارید را بشناسید. زمانی را صرف ثبت و نوشتن این مهارت ها کنید. در انجام این کار با خودتان صادق باشید و فقط به مهارت هایی که واقعاً از آنها برخوردارید (نه مهارت هایی که آرزوی داشتنش را در دل پرورانده اید!) فکر کنید. این اقدام اولین مرحله برای انجام کارهایی ست که در آینده برنامه دارید.

 

۲- همه اهداف خود را در زندگی یادداشت کنید

برای اینکه باعث رشد و ایجاد آینده ی خود شوید باید بدانید که به سمت چه چیزی رشد می کنید. زمانی را صرف مکتوب کردن همه ی اهدافی که در زندگی دارید بنمایید. از این اهداف برای انگیزه دادن به خود استفاده کنید. واقعاً چه چیزی می خواهید؟ در پیِ مبلغ قابل توجهی پول هستید تا با آن خانه بخرید؟ یا قصد سفر دارید؟ درباره ی این موارد فکر کرده و یادداشت کنید.

 

۳- مشاغل رویایی خود را بنویسید

شغل رویایی شما چیست؟ اگر همه ی امکانات دنیا برای شما فراهم بود دوست داشتید مشغول انجام چه کاری شوید؟ درباره ی مشاغل رویایی خود فکر کرده و آنها را بنویسید. به مشاغل واقعاً رویایی که چیزی از شما نمی طلبند هم دیگر نیندیشید! چه چیزی شما را از اقدام کردن، پیش رفتن و به حقیقت پیوستن رویا باز می دارد؟ یک لیست از مشاغل رویایی تان به شما کمک می کند تا بفهمید که در دنیای کار واقعاً به دنبال چه چیزی هستید.

 

۴- راه هایی را بیابید تا مهارت ها و شغل رویایی خود را ترکیب کرده و به اهداف تان دست یابید

مجدداً به مشاغل رویایی تان فکر کنید. سپس ببینید که واقعاً از چه مهارت هایی برخوردارید. این دو در کجا همدیگر را قطع می کنند؟ از قبل چه مهارت هایی دارید که به شما کمک کرده تا راه خود را بیابید؟ گاهی اوقات شما فقط به کمی خلاقیت نیاز دارید تا این راهکارها را پیدا کنید.

 

۵- هر دقیقه از هر روز خود را کار کنید

با آگاهی از این مراحل تنها نیمی از راه را پیموده اید. باید هر دقیقه از هر روز خود را کار کنید تا این ۴ مرحله را پیموده و رویای خود را به واقعیت بدل کنید. همینطور باید استراتژی صحیحی را اتخاذ کنید. موفق باشید.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar