• اسفند ۱۰, ۱۳۹۸

در دنیایی سخت چگونه به تشویق دیگران بپردازیم؟

تشویق دیگران شاید چیزی باشد که تا به امروز به اهمیت آن پی نبرده اید!

اما آیا به این فکر کردید که گاهی اوقات، با چند کلمه ای که شما بر زبان می آورید زندگیِ کسی دگرگون می شود؟

 

در دنیایی سخت چگونه به تشویق دیگران بپردازیم؟

 

تشویق دیگران

هر از چند وقت، همه ی ما به کلمات تشویقی و انگیزشی نیاز پیدا می کنیم. اما موضوع اینجاست که بسیاری از افرادی که به تشویق ما نیاز دارند به ما نمی گویند! از بیرون، خیلی خوب و طبیعی به نظر می رسند. با اعتماد به نفس کامل و شجاع! اما از درون، کسی هستند که واقعاً به شنیدنِ کلمات تشویقی ما نیازمندند! انگار که در یک چهارراه قرار گرفته اند. باید خارج شوند یا به شدت دنبال یک تأیید خارجی بگردند تا بتوانند به حالت بهتر دست پیدا کنند.

به کاتالیزور تشویق تبدیل شوید

ما اغلب میزان اهمیت کلماتی که در ارتباط با دیگران استفاده می کنیم را دست کم می گیریم. به این فکر کنید که حتی لبخندِ یک غریبه می تواند روح ما را به پرواز درآورد. ما معتقدیم که همه ی ما این توانایی را داریم که انسان های پیرامون خود را در جایگاه بهتر قرار دهیم و این توانایی حتی قبل از صحبت کردن ما با آنها هم رخ می دهد.

 

چگونه؟

  • اگر به تواناییِ کسی ایمان دارید، به او بگویید.
  • اگر به نیروی آنها ارزش می نهید، به آنها بگویید.
  • اگر فکر می کنید خیلی خوب و زیبا به نظر می رسند، به آنها بگویید.
  • اگر به شما انرژی، انگیزه و قدرت می دهند آنها را در جریان بگذارید.

 

گاهی اوقات، تنها چند کلمه تشویقی می تواند برای کسی که نیاز به شنیدن آنها را دارد؛ دنیایی از تفاوت را به ارمغان آورد.

 

به آنها نشان دهید که بخاطرشان قدردان هستید

مهم نیست چگونه اینکار را انجام می دهید. برخی دوست دارند یادداشت های فیزیکی به دیگران بنویسند. شما هم از طریق ایمیل، پیامک، تماس تلفنی و … فقط کافی ست به آنها بگویید که قدردان شان هستید. حتی بهتر از آن، به آنها علتش را بگویید.

خوش شانسی همیشه در هر روزی که از راه می رسد وجود دارد. گاهی اوقات به کسی بیندیشید که از سال های دور دلتان برایش تنگ است. برخی افراد، بعضی کارها را در محل کار برای شما انجام می دهند و برخی دیگر، به روش دیگر به شما کمک می کنند.

از همه ی این افراد تشکر کنید.

به نگرانی های دیگران گوش دهید و از آنها بپرسید که چطور می توان کمک کرد؟

یکی از بهترین راه ها برای اینکه شنوایی دیگران را به دست بگیرید، این است که یاد بگیرید از گوش های خودتان استفاده کنید. نه فقط این، بلکه وقتی از گوش های خود استفاده می کنید و به نگرانی های دیگران گوش می سپارید به آنها می گویید که کدام مشغله ی آنها برای شما اهمیت دارد. حتی اگر نتوانید کاری برای آنها انجام دهید؛ باز هم نشان می دهد که اهمیت می دهید.

از همین تعطیلات شروع کنید. صحبت کردن را متوقف کرده و به مردم گوش دهید. به آنها اشک بریزید. با آنها فکر کنید. با آنها تحلیل کنید. مشکلات را با آنها حل کنید. با آنها بخندید. فقط اول، گوش دهید!

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar