در مصاحبه شغلی چگونه نقاط ضعف خود را پوشش دهیم؟

مصاحبه شغلی

 

مصاحبه شغلی

تصور کنید که در حال انجام یک مصاحبه شغلی هستید و همه چیز به خوبی پیش می رود، پس از آنکه تعداد برتری ها، مهارت ها، و نقاط قوت خود را گفتید، به گرفتن این کار امیدار می شوید. مسئولی که در حال مصاحبه با شماست از شما سؤالی را می پرسد که از آن ترس داشتید: بزرگترین نقطه ضعف شما چیست؟
مردم برای پاسخ به این سوال دشوار به مشکل بر می خورند، چرا که پاسخ این سوال راز شخصیت هر فرد را افشا می کند.

مصاحبه شغلی برای کنار گذاشتن نامزدهای فاقد صلاحیت امری سخت است و به همان اندازه پیدا کردن یک واجد شرایط خوب و با هدف، امری دشوارتر می باشد. شخص مسئول مصاحبه عمداً این سوال را از شما می پرسد که شما رازهایی را بیان کنید تا شخصیت شما را کشف کند.

در اینجا چند راهنمایی برای کمک به صحبت کردن عاقلانه در مورد نقاط ضعف شما در طول مصاحبه را ارائه می دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

نقاط ضعف خود را بشناسید

اگر نقاط ضعف خود را نمی دانید،  توصیه می کنیم یک تست از شخصیت خود بگیرید تا نتایج به دست آمده از این تست به شما کمک کند که نقاط ضعف خود را بشناسید. هر یک از ما نقاط ضعف معینی داریم، بدون شک اگر آن را درک نکنید نقاط قوتِ مقابل آن را هم یاد نمی گیرید و در مصاحبه شغلی به علت بی کفایتی رد خواهید شد.

صادق باشید اما مهارت های اساسی که فاقد آن ها هستید را بر زبان نیاورید

شتاب زده پاسخ ندهید، مانند این است که به مدیر استخدام بگویید شما به جزئیات اهمیت نمی دهید، این پاسخ ها برای فردی که برای استخدام آمده مناسب نیست. این پاسخ به معنای این است که شما فاقد مهارت اساسی در کار هستید. بهترین راه برای این کار این است که شرایط پیش را در نظر بگیرید و ببینید شرایط و مهارت های لازم را برای استخدام دارید یا خیر!!!

توضیح دهید که چگونه بر نقاط ضعف خود غلبه می کنید

به طور مثال در گذشته کوتاه، کاری را تبدیل به موفقیت کرده اید یا بگویید که من در گذشته صبح ها دیر به سر کار می رسیدم اما حالا سر ساعت سر کار خود حاضر می شوم، گفتن این امر باعث نمی شود استخدام شوید. اما می توانید بگویید یکی از اطرافیان درباره اهمیت و حاضر شدن سر ساعت در محل کار شما را قانع کرده است، این پاسخ صورت بهتری دارد.

پاسخ های محدود ندهید!

بدون شک خود را برای پاسخ به تمام سوالات آماده می کنید به خصوص سوال های فریب دهنده ای مانند سوال های نقطه ضعف را! با گفتن نقاط ضعف سابق خود، سعی کنید پاسخ های محدود ندهید! شاید پاسخی که در ذهن دارید با سوال طرف مقابل فرق داشته باشد و نگاه غیر طبیعی شما در این مواقع صورت خوبی نخواهد داشت.

فقط درباره نقطه ضعف های مربوط به کار بحث کنید

همیشه در صحبت های کاری از صحبت درباره ی امور شخصی خودداری کنید، مدیرانی که شما را استخدام می کنند در درجه اول به این علاقه دارند که نقاط ضعف شما را در امور کاری بدانند و اینکه چگونه توانستید از شر این نقاط ضعف خلاص شوید کنجکاوی آنان را برمی انگیزاند. مشکلات زندگی که در گذشته داشتید را توضیح ندهید زیرا سخن درباره این مسائل یکی از نقطه ضعف های شما محسوب می شود.

[تعداد: ۲۴    میانگین: ۲.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar