دستیابی به موفقیت در کسب وکار چگونه رخ می دهد؟

دستیابی به موفقیت نیازمندِ سخت کوشی نیست! اگر چنین بود، اجداد ما همه میلیونر بودند. بنابراین، بهتر است بدانیم که موفقیت، از انجام دادن کارهای درست به روش صحیح حاصل می شود.

اینها بدین معنی ست: صاحب کسب وکاری که می خواهد نتایج بهتری را کسب کند دو نوع چالش را به همراه دارد.

 

دستیابی به موفقیت در کسب وکار چگونه رخ می دهد؟

دستیابی به موفقیت

۱- پذیرش

ما نیاز داریم که قبول کنیم: استراتژی توسعه ی کسب وکار فعلی مان نتیجه نمی دهد. یا حداقل اینکه به روشی که ما می خواهیم کار نمی کند! احتمالاً خیلی آشناست این حس که با استراتژی فعلی احساس راحتی داشته باشید؛ اما دقت کنید که اگر به نتایج دلخواه تان نمی رسد باید بپذیرید که باید آن را تغییر دهید.

تا وقتی که این نیاز به تغییر استراتژی را قبول کنید، فقط در حال هدر دادن زمان خود هستید. یعنی سخت کوشیِ تمام را فقط برای پاداشی خیلی ناچیز، صرف می کنید که دستیابی به موفقیت را هم حاصل نمی شود!

۲- اتخاذ یک استراتژی ثابت شده برای موفقیت

هر وقت قبول کردیم که نیاز به تغییر استراتژی داریم برای عبور از چالش دوم آماده شده ایم. این چالش، از اولی راحت تر است. باید استراتژی را که مناسب ماست و برای ما نتیجه می دهد پیدا کنیم. یعنی یک استراتژی برای موفقیت!

و خوشبختانه، موفقیت نشانه های خودش را نشان خواهد داد.

پیرامون ما را نمونه هایی از کسب وکارهای موفق فرا می گیرد. هر جایی را بنگرید کسب وکارهایی را می بینید که کارهای درست را انجام می دهند. همه ی بخش های توسعه ی کسب وکارمان که نیاز به بهبودی دارد از قبل بطور چشم گیری برای کسب وکارهای دیگر جواب داده است. همه ی پاسخ هایی که بدنبالشان هستیم در همان بیرون قرار گرفته اند. ما فقط باید به دنبال نشانه ها حرکت کنیم.

وظیفه ی شما در اینجا، تحقیق کردن است. خوب نگاه کنید ببینید کسب وکارهای موفق چه کارهایی را انجام داده اند. -کارهایی که شما هم می توانید به صنعت خود سازگاری بخشید-

در اینجا، بهتر منظورمان را بیان می کنیم:

اگر کسب وکار شما نیاز دارد بازاریابی خود را بهبود ببخشد، چه چیزی را می توانید با دنبال کردن نشانه های موفقیت، یاد بگیرید؟

 

  • از آخرین سرویسی که استفاده کرده اید و خیلی شما را تحت تأثیر قرار داده، به دوستان خود می گویید.
  • آخرین ایمیل بازاریابی را که دریافت کرده اید که شما را قانع کرده تا مراحل بعدی را طی کنید.
  • آخرین پست بلاگی را که خوانده اید و شما را واداشته تا با دیگران به اشتراک بگذارید.
  • آخرین تبلیغاتی که دیده اید و شما را تشویق کرده تا خرید کنید.
  • آخرین خبرنامه ای را که خوانده اید و به شما انگیزه داده تا برای دیگران فوروارد کنید.

 

پس از انجام اینکارها، زمان آن رسیده که به چیزهایی فراتر از “سطح” بنگرید. هر چیزی را که یافتید کپی نکنید. بجای آن، درنظر بگیرید که چگونه می توانید چیزهایی را که آموخته اید بطوری سازگاری بخشید که برای کسب وکارتان نتیجه دهد.

 

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
فرداد
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فرداد
مهمان
فرداد

اگه بخواییم این مطلبو به صورت کاملتر بیان کنیم یه مورد دیگه هم باید به مطلب بالا اضاف بشه و اون هم ثابت قدم و پایداری در هر کسب و کاری برای موفقیت هستش!