دفاتر کاری عجیب و جالب

۱-cstland-google-zurich

 

از آنجایی که اکثر ما، امروزه زمان زیادی را در دفتر کار خود سپری می کنیم، پس نباید صرفاً محل کار ما باشد. نظر شما چیست اگر محل کارمان، جایی برای استراحت، ورزش کردن، غذا خوردن و حتی بازی کردن داشته باشد؟ اینها فعالیت هایی هستند که باید حتی در دفاتر کاری هم انجام شوند! حداقل برخی از شرکت ها اینطور فکر می کنند.

یک محیط کاری رنگی، پرانرژی و تعامل برانگیز می تواند الهاماتی را به کارکنان القا کرده و به آنها انگیزه دهد. خصوصاً کسانی که ساعت های کاری خسته کننده ای را سپری می کنند مثل کدنویس ها. برای شرکت هایی مانند گوگل، Autodesk و Groupon داشتن یک دفتر کار با طراحی درخشان به آنها یک مزیت رقابتی می دهد خصوصاً وقتی که استعدادهای برتر را استخدام می کنند.

امروزه دفاتر هرچه بیش تری، روی زیبایی ها و عوامل تاثیرگذار در قدرت پردازش فردی تمرکز می کنند تا به کارکنان انگیزه داده و موجب بازخورد بهتری شوند. زمین های بسکتبال، بازی های ویدئویی تنها جزو چند راهکارهایی هستند که شرکت ها بخاطر خواسته ها و نیازهای کارکنان تدارک دیده اند. نمونه های جذابی را که در این پست جمع آوری کرده ایم را ببینید و لذت ببرید.

 

۲-cstland-google-zurich

 

دوست دارید در طول روز از خستگی ها و شلوغی های روزمره خلاص شوید؟ محوطه ی Zurich گوگل، اتاقک هایی که حالت تخم مرغی دارند را برای کارکنان درنظر گرفته تا بتوانند در آنجا کمی استراحت کنند. نیازی به گفتن نیست که گوگل، یکی از خلاقانه ترین شرکت هاست.

 

۳-cstland-hipsf-autodeskspeartower-150122-081

 

شرکت Autodesk واقع در کالیفرنیا با فراهم کردن فضایی طبیعی سعی کرده فشار را از کارکنان برداشته و ذهن شان را پاک سازی کند. برای ایجاد این فضای سبز، از آتش های مسافرتی، درختچه و … استفاده کرده است.

 

۴-cstland-adobeutahcampus-partone-0051

 

شرکت Adobe می خواهد کارکنانی سالم و ورزشکار داشته باشد. این طراحی توسط Rapt Studio انجام شده است. طراحی مدرن دارای اتاق های ویژه برای موزیکدانان بوده و اسکرین هایی هم برای بازی دارد.

 

۶-cstland-pallotta

 

تیم Pallotta در طراحی دفاترش جزو اسامی نام بردنی ست. او بخاطر صرفه جویی در مخارج و همینطور ایجاد فضاهای مدرن و فان از روش های مختلفی استفاده کرد. از اتاقک های حمل و نقل بجای دفتر شخصی استفاده کرد. این تیم توانست یه انبار یکنواخت و کسل کننده را به یک محیطی خلاقانه و رنگی آراسته سازد.

 

۸-cstland-weather-wall

 

می دانید که دوبی چقدر گرم است. اصلاً شاید دل تان بخواهد بدانید که دما در خارج از دفتر چقدر است. با ۴ اسکرین بزرگ با وضوح بالا و لمسی متصل به دیوار کارکنان می توانند آب و هوا را چک کنند.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar