دلایلی که باعث کاهش بهره وری می شود

بهره وری

 

 

بهره وری

 

قدرت بهره وری شما در کسب و کار چند درصد است؟ اگر باوجود این که همه تلاش خود را به کار برده اید تا در کار خود بهره وری بیشتری داشته باشید اما موفق نشده اید، بدانید که شما تنها فردی نیستید که به این مشکل برخورد کرده است. برخی فکر می کنند سخت کار کردن راه حل مناسبی برای این کار است، اما شما به خلاص شدن از برخی فکر در ذهن و زندگی خود نیازمندید.
برخی از مشکلات در کار و زندگی وجود دارند که بهره وری را کاهش می دهند که عبارتند از؛

 

نادیده گرفتن سلامتی خود

با صرف نظر از برخی کارهایی که در زندگی انجام می دهید مانند؛ سیگار کشیدن و … بسیاری از امور وجود دارند که باعث به خطر انداختن سلامتی شما خواهند شد و در نتیجه بهره وری شما را کاهش می دهد مثلا؛ بیماری های قلبی یا سوء تغذیه، آنفولانزا یا بیماری های پوستی و … هر نوع بیماری دیگری که سلامتی شما را به خطر خواهد انداخت. پس سعی کنید درسال چکاب کاملی از سلامتی خود داشته باشید و مانع وقوع مشکلات شوید.

نداشتن خواب کافی

اضطرابات خواب باعث نخوابیدن درست و تاثیر عمومی روی سلامتی شما خواهند داشت. اضطرابات خواب از کم خوابی نیست به طور مثال کاهش ساعت های خواب به مدت یک ساعت و یا نیم ساعت ۳۲ درصد از بی خوابی را در وجود شما به دنبال خواهد داشت این امر باعث کاهش تفکر شما و معالجه مشکلات می شود.
پس چگونه در شب بهتر بخوابیم؟ با عادت های خوب شروع کنید هر شب به رختخواب بروید و در همان ساعتی که دیشب خوابیدید بخوابید در رختخواب از گوشی استفاده نکنید و از خوردن قهوه که مقداری کافئین دارد خودداری کنید.

کارکنان شرکت

در شرکت معمولا انواع صحبت ها بین همه رد و بدل خواهد شد مانند؛ صحبت های طولانی و بدون نتیجه، یا صحبت با تلفن سعی کنید صحبت این کارمندان درباره موضوعات مربوط به کار و مشوق باشد طبق تحقیقات انجام شده ۴۲ درصد از رهبران کسب و کار معتقدند؛ صحبت بین کارکنان بدترین کاریست که باعث می شود فرصت ها از دست برود.
پس در سطح صحبت کردن کارکنان نظارت داشته باشید و در این صحبت ها مشارکت نکنید به جای این کارها دنبال راهکارهایی برای رشد و توسعه بهره وری خود باشید.

سروکار داشتن با روش های اشتباه

گاهی احساس می کنید روز به روز امور بدتر می شوند، و همیشه بی حوصله هستید اما باید چه کاری انجام دهید؟ ماندن در خانه؟ بیشتر مدیران این استراتژی را قبول ندارند. نظرتان چیست برای کم کردن این مشکلات محیط کاری خود را با خنده و شوخی بانشاط کنید؟ این کارفقط به شما انرژی نمی دهد بلکه بهره وری کار را افزایش می دهد محققان معتقدند؛ لبخند می تواند نوعی احساس خوشبختی را در وجود انسان به وجود بیاورد.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar