دلایلی که مشخص می کند چرا کارآفرین مناسبی نیستید؟

چرا کارآفرین نیستید

cstland-not-an-entrepreneur

 

آیا به شروع یک کسب و کار تجاری یا کارآفرین ی فکر می کنید؟ یک لحظه صبر کند و نشانه های زیر را بخوانید. هیچ یک از این نشانه ها باعث شکست شما نشده و بدون شک منجربه موفقیت شما خواهد بود هر یک از این نشانه ها موفقیت در کسب و کار تجاری را بیشتر دشوار می کند. خبر خوشحال کننده این است که حتی اگر شما خود را از این دسته کارآفرینان می دانید با این نشانه ها می توانید به موفقیت دست یابید.
شرط اساسی در این مسئله این است که با خود صادق باشید و ببینید کدام یک از این گزینه ها را در خود حس نمی کنید.

۱- نمی توانید تصمیم گیری کنید

تصمیم گیری به معنای این نیست که شما بتوانید درباره هر چیزی تصمیم بگیرید، ما این نوع تصمیمات را تصمیم گیری های کوچک می نامیم، ممکن است ساعت ها به موضوعی فکر کنیم و درباره آن تصمیم بگیریم اما نیازی به این همه فکر ندارد ما این کار را تلف کردن زمان می دانیم. اگر توانایی انتخاب گزینه مناسب را در امور اداری دارید پس مراقب باشید زیرا تصمیم گیدی مهم است شما باید قادر باشید تصمیم درست را در زمان صحیح انتخاب کنید این توضیحات درباره انتخاب صحیح شما بود. بعد از تصمیم گیری نتیجه مثبت یا منفی تصمیم خود را بپذیرید. رهبر نباید زمان خود را برای پیدا کردن مشکل بعد از تصمیمی که خود گرفته تلف کند این زمان برای دیگران هم پیش آمده و گذشته و تلاش شما بی فایده است. در کسب و کار تجاری زمان زیادی را برای تصمیم گیری قرار دهید.

۲- مسئولیت را قبول کنید

اگر بین دوستان و همکاران خود به خلق بهانه مشهورید نیازی نیست کسب و کاری را شروع کنید حد اقل تا زمانی که خود بدانید چرا بهانه های بیهوده را خلق می کنید کسی که کسب و کاری را شروع می کند باید مسئولیت آن را قبول کند همه چیز به خود شما و توانایی درونتان باز می گردد.

۳- تنها انگیزه شما پول است

بدون شک شما هم می توانید مانند هر کارآفرین دیگری ثرتمند شوید. بیشتر مردم این کار را انجام داده اند اما برای شروع این کسب و کارها هزینه های زیادی را کرده اند اگر انگیزه ای جز ثرتمند شدن و پول ندارید بدون شک به عقب باز خواهید گشت شروع کسب و کار تجاری موفق زمان زیادی را لازم دارد و شکست جزئی از این کار است. تمایل و انرژی درونی شما و خواستن موفقیت باید مانند جواهری باشد که شما را به سوی جلو حرکت دهد.

۴- نمی توانید از هرج و مرج مزمن جلوگیری کنید

آیا کوهی از کاغذ را روی میز خود دارید و نمی توانید چیزی که می خواهید را بیابید؟ این به این دلیل است که نظم درستی ندارید؟ آیا عادت کرده اید در استرس و شلوغی زندگی کنید و سعی کنید امور را آرام جلوه کنید؟ آیا همیشه حساب های خود را دیر پرداخت می کنید زیرا نظم درستی در سیستم ورود و خروج درآمد خود ندارید؟
تمام این عادت ها می تواند باعث شکست کسب و کار شما باشد لازم نیست هر برگه ای را در پاکتی رنگی قرار دهید اما باید قادر به اداره این امور باشید.

۵- شما سابقه دستاورد های خوبی را ندارید

اگر گذشته شما رکورد باز پاراگراف های بدون نتیجه است، شما باید در عرصه کسب و کار خود عقب نشینی کنید تا زمانی که ثابت کنید می توانید به شکل حرفه ای عمل کنید تا به نتیجه نهایی برسید. ایده های بزرگ غذای نوآوری است اما کاری که نتیجه مطلوب را به دست می آورد باید قسمتی از کاری باشد که انجام می دهید وگرنه کار شما شکست خواهد خورد مانند ایده بزرگی که بدون اجرا شدن باقی بماند.

۶- شما یک سیستم پشتیبانی ندارید

رهبر بودن کاری دشوار است، در بهترین شرایط دوستانتان کار شما را بیهوده و خانواده شما همیشه کار و پیشنهادات شما را رد می کند شما در اینجا به تنهایی وارد جنگی می شوید که نیروهای داخلی و اقتصادی همه در مقابل شما قرار دارند، اقتصاد دست خود را دراز نمی کند تا کار شما را به بالا بکشد باید با نقاط ضعف شخصی کنار بیایید و در کنار آن باز هم به جلو حرکت کنید اگر پشتیبانی عاطفی و شخصی پیدا کرده اید هیچ دلیل موجهی برای مشورت کردن وجود ندارد فرصت های موفقیت کم است.

۷- اعتیاد غیر معمول به گذشته

دنیایی متفاوت در کسب و کار تجاری، بازاریابی همواره در حال تغییر است، و اقتصاد در حالتی از اضطراب به سر می برد. روش های کار به درخواست و توضیح تکنولوژی همواره در حال تغییر است و شما پشت گذشته ای که می دانید پنهان هستید این کار باعث ضرر به کسب و کار حاضر شما خواهد بود به عنوان یک کارآفرین حال خود را ببینید و گذشته خود را ترک کنید.

۸- محدودیت هایی برای خود قرار دهید

صاحب کسب و کار بودن چیز جذابیست زیرا خود رئیس خودتان می شوید. اگر تنها چیزی که در کسب و کار تجاری دنبال آن هستید مستقل بودن و داد زدن سر همه است موفق نخواهید بود. به عنوان یک کارآفرین می بینید که کسب و کارتان نیازمند طراحی خاصی است مانند: مقیاس انضباط، قواعد خاص برای همه، و … این به معنای این است که تمام مشکلات جامعه را باید شناسایی کنید تا شرکت خود را با نظامی خاص پیش ببرید.

۹- شما به کلمات خود پایبند نیستید

صداقت اساس همه چیز است. همه چیز در کارهای تجاری در حال تغییر است مهم این است که به آنجه که می گوید عمل کنید و سخن شما با عملتان یکی باشد اگر نمی توانید به چیزی که گفتید پایبند باشید. قطعا شکست می خورید پایبند بودن به اصول اعتماد را می سازد.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar