دلایل استفاده از استوری اینستاگرام برای سازمان ها

استوری اینستاگرام یک تغییردهنده ی بازیِ قابل توجه برای کارآفرینان است. دلیل آن را در این مقاله بررسی می کنیم.

 

دلایل استفاده از استوری اینستاگرام برای سازمان ها
استوری اینستاگرام

 

استوری اینستاگرام

وقتی اینستاگرام “استوری” را که به کاربرانش اجازه می دهد بمدت ۲۴ ساعت عکس و ویدیو پست کنند راه اندازی کرد درخشش زیادی پیدا کرد. استراتژیست دیجیتالی، کارآفرین سریالی و نویسنده وب سایت کارآفرینی، Andrew Medal معتقد است که استوری اینستاگرام ابزار خیلی عالی برای کارآفرینان است تا وارد بازاریابی شان کند. دلایل وی را در ادامه می خوانید:

۱- برای شروع، ارزان است

با اینکه تبلیغات اسپانسردار رسمی اینستاگرام گران هستند، قوانین ارتقای نسبتاً ضعیف اینستاگرام به کسب وکارها اجازه می دهد تا حساب های کاربری رایگان را به رایگان ایجاد کرده و به سرعت تبلیغات را در استوری و پست های دائمی آغاز کنند. از آنجایی که شرکت های کوچک تر، منابع کم تری دارند؛ این فرصت بسیار خوبی برای آنهاست تا پلت فرم تبلیغاتی اولیه را راه اندازی کنند.

ارزان بودن استفاده از اینستاگرام به استارتاپ ها و سایر کسب وکارهای کوچک اجازه می دهد تا به سرعت بازاریابی شان را با بودجه ی خیلی کم و یا ناچیز شروع کنند. با مجموعه های کم تر پولی، آزادی بیش تری برای تست کردن انواع مختلف محتوا و همینطور سازگار شدن با خواسته ی مصرف کننده را دارند.

۲- همه جانبه است

با اجازه دادن شرکت ها به استفاده از عکس و ویدیو کلیپ ها در تبلیغات، اینستاگرام پلت فرم خوبی را برای ایجاد صمیمیت با مشتریان بالقوه را ساخت. بخاطر بی دوام بودن استوری اینستاگرام شرکت ها روی تبلیغات خام و بدون فیلتر به عنوان راهی برای پیوستن به ارتباط مستقیم با کاربران اینستاگرام تمرکز می کنند. آنها به کاربران اجازه می دهند تا تجربه هایی را با تبلیغات شان -بجای اینکه منفعلانه فقط نگاه کنند- داشته باشند.

اگر این قبلاً به اندازه ی کافی مفید نبوده باشد، تبلیغات در استوری به شما اجازه می دهد تا از قابلیت های هدف گذاری استفاده کنید. می توانید تبلیغات را دقیقاً مرتبط با کسانی که قصد دستیابی به آنها را دارید شخصی سازی کنید.

Airbnb کار جالبی انجام داد. استفاده از تبلیغات ویدیویی در استوری اینستاگرام شان ترتیب داد تا تجربه های سفر برای بینندگان منتقل شود.

۳- ارتباطات عمیق تری را ترویج می کند

بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر اینستاگرام روزانه از آن استفاده می کنند. این مجموعه ی عظیمی از مردم است اما پلت فرم اینستاگرام به کسب وکارها اجازه می دهد تا هنوز هم ارتباط عمیقی را با مخاطبان برقرار کنند. یکی از پنج استوری در اینستاگرام یک پیام مستقیم (دایرکت مسیج) از بیننده را دریافت می کند و تقریباً ۷۰ درصد کاربران اینستاگرام کسب وکارها را دنبال می کنند. این سطح از درگیری مستقیم یعنی کسب وکارهایی که از استوری اینستاگرام استفاده می کنند سهام مفیدی را با مشتریان ایجاد نمایند.

استفاده از تصاویر و ویدیوهای پشت صحنه، تصاویر داخلی از فضای کار و نشان دادن اینکه محصولات، دقیقاً چگونه ساخته می شوند می تواند به ایجاد این ارتباط نزدیک کمک کند.

۴- به شما کمک می کند تا با جوانان ارتباط برقرار کنید

میانگین سن اینستاگرامی ها، در مقایسه با دیگر پلت فرم های اجتماعی مثل فیسبوک، جوان هستند. استارتاپ های بی شماری از این پلت فرم به عنوان راهی برای ارتباط ایده های کسب وکاری با جوانان این نسل از طریق هشتگ کردن جدیدترین ها استفاده می کنند. در این بین، جنبه ی انسانی دادن به شرکت تان از طریق استوری اینستاگرام منبع بسیار ارزشمندی ست.

کاربران اینستاگرامیِ محبوب یا همان “تاثیرگذاران” که قبلاً در مقالات مختلف درباره ی آنان نوشتیم می توانند به شما در یافتن و برقراری ارتباط با این گروه از جوانان کمک کنند.

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
#شارژک
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
#شارژک
مهمان
#شارژک

عالی