اگر به دنبال دستیابی به هدف هستید، ۵ سوال از خود بپرسید

دستیابی به هدف یکی از رویاها و آرزوهای خیلی از ماست که دوست داریم هرچه زودتر به واقعیت بپیوندد.

همه ی ما به دنبال هدف هستیم. هدفی برای زندگی شخصی و دنیای کاری مان که اهمیت داشته باشد. بدین ترتیب، اگر احساس می کنید چیزی شما را از اذیت می کند و ناامید و خسته اید، اگر دوست دارید چیزهای بیش تری جذب کنید، سوالاتی که در این پست مطرح می کنیم را از خود بپرسید.

 

اگر به دنبال دستیابی به هدف هستید، 5 سوال از خود بپرسید

 

دستیابی به هدف

۱- من چرا اینجام؟

واقعاً! همین حالا ببینید کجا و چرا هستید. شاید در منزل شخصی، خانه ی دوست، کلاس، محل کار، کافی شاپ و یا کنفرانس باشید. چرا در آنجا حضور دارید؟

  • چه چیزی مرا وارد این لحظه کرده است؟
  • چه نقاط قوت، خلاقیت و استعدادی را در دسترس دارم؟

اگر کاری که امروز انجام می دهید شما را به یک انسان بهتر تبدیل نکند/ یا دنیا را به جای بهتری تبدیل نکند، احتمالاً در یک مسیر اشتباه قرار گرفته اید.

۲- داستانِ من چیه؟

داستان ها خیلی قدرتمندند و اصلاً مهم نیست که آیا واقعی اند یا نه! آنها سرگذشتی را برای شما تدارک می بینند که از درس های زندگی بیاموزید و این کسی که شما قرار است تبدیل شوید را تشکیل می دهد.

یکی از دلایلی که شما ناآرامی و اضطراب و ناامیدی را در زندگی تجربه می کنید شاید این باشد که یک زندگی بهتری را برای شکل دادن ندارید.

 

۳- به کی نیاز دارم؟

شما بدون کمک دیگران، هرگز نمی توانید به پتانسیل کامل خود دست یابید. کسانی که شما با آنها زمان تان را سپری می کنید، همان کسانی هستند که قرار است تبدیل شوید. سرمایه گذاری روی روابط درست و محاصره کردن خودتان با افراد صحیح برای موفقیت شما بسیار ضروری ست.

  • چه کسی در زندگی من، مرا از بهترین کسی که می توانم تبدیل شوم بازمی دارد؟
  • از چه کسی باید درخواست کمک کنم؟
  • آیا نظرات درست و صادقانه در زندگیم دارم؟ (مثل مربی، مشاوران و …)

شما برای روابط ساخته شده اید. شما دارای نقشی هستید تا در تیم تان، خانواده و جامعه تان ایفا کنید.

۴- چه چیزی در خطر است؟

  • چه چیزی در رابطه با جهانِ امروز مرا ناراحت می کند؟
  • چه چیزی مرا ناامید می کند؟
  • چه مشکلی را می خواهم حل کنم؟

برای شما نشانه هایی وجود دارد. پنجره هایی به سمت روح شما وجود دارد. چیزی که شما را ناامید و مختل کند، همان چیزی ست که شما بیش ترین اهمیت را برای آنها قائل می شوید.

 

۵- چگونه می توانم کمک کنم؟

اولین قانون ترمودینامیک را خاطرتان هست که همیشه در مدرسه با خود تکرار می کردیم؟ این قانون می گوید انرژی نه می تواند تولید شود و نه تخریب شود. فقط می تواند از چیزی به چیز دیگر منتقل گردد. به عبارت دیگر، زندگی شما می تواند روی زندگی دیگران تأثیر داشته و به روشی کاملاً مفهومی موثر واقع شود. البته این تاثیر می تواند خیلی کوچک باشد! مثلاً شاید یک لبخند، یک آغوش گرم، یک ارتباط چشمی و یک ایمیل باشد. همه ی انرژی ها به نوعی امید از جانب شما به دیگری منتقل می شود. چقدر این اتفاق زیبایی ست.

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar