ده نکته جهت بهبود وضعیت سئو مطالب

بهبود وضعیت سئو مطالببهبود وضعیت سئو مطالب

نوشتن یک پست و یا وبلاگ، مثل سایر نوشته ها، یک هنر است. برای اینکه بتوانید خوانندگان خود را علاقه مند نگه دارید، شما می بایست در مورد رعایت ساختار مناسب و ارسال متون جذاب و مفید فکر کنید. شما می توانید با استفاده از تیتر اصلی، تیتر دوم و پاراگراف های واضح متن به خوانندگان خود در درک ایده اصلی پست خود کمک کنید و همچنین به بهبود وضعیت سئو مطالب خود بپردازید. اگر آنها قادر به درک آن شوند، تمایل بیشتری به لایک و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی پیدا می کنند. و این باعث ارتقای رتبه شما می گردد. پس بنابراین برای ارتقای رتبه گوگل خود، می بایست مهارت های نوشتن خود را ارتقا دهید.

برخی از افراد، اینطور فکر می کنند که اهداف سئو و جذب و نگهداری مخاطب، ۲ هدف متضاد با هم هستند. در صورتی که ما با این تفکر مخالف هستیم. درواقع، اگر شما یک سئوی خوب و جذاب بخواهید، می بایست از کلماتی که اغلب استفاده می شوند استفاده کنید. اما اگر می خواهید از کلمات کلیدی خود استفاده کنید هم ممکن است به خوانا بودن متن خود آسیب بزنید. بنابراین نباید هیچ یک از این دوکار رو انجام دهید.

در این مطلب قصد داریم نکاتی را برای ایجاد یک مطلب جذاب و خواندنی با سئو خوب برای شما عزیزان ارائه کنیم. همینطور نشان دهیم که این دو هدف می توانند دست به دست هم بسیار خوب عمل کنند.

راهنمایی مقدماتی برای نوشتن یک وبلاگ خوب

قبل از هر چیزی، یک وبلاگ می بایست یک قطعه خوب نوشتاری باشد. برخی از وبلاگ نویسان در همان لحظه که تصمیم به ایجاد وبلاگ می گیرند، شروع به نوشتن می کنند. آنها همان چیزی را تایپ می کنند که در آن لحظه به ذهنشان خطور کرده. بعضی اوقات ممکن است این کافی و مناسب باشد چراکه آنها بصورت ذاتی این استعداد را دارند. اما برخی دیگر نیاز به کمی کمک دارند.

۱- قبل از نوشتن فکر کنید

در مورد پیام نوشته خود به شدت فکر کنید. چه چیزی می خواهید به مخاطبان خود منتقل کنید و یا چه خواسته ایی از آنها دارید؟ هدف متن شما چیست؟ و در آخر پس از مطالعه نوشته خود، انتظار دارید مخاطبان چه کاری انجام دهند؟ قبل از شروع نوشتن، پاسخ این سوالات را برای خود مشخص کنید.

۲- ساختار پست وبلاگ خود را بنویسید

مطلب خود را با یک ساختار مشخص آغاز کنید. ساختار شامل موارد:

  • مقدمه ای در خصوص موضوع ای که می خواهید به آن بپردازید.
  • قسمت اصلی متن که به شرح کامل آنچه می خواهید منتقل کنید می پردازد.
  • نتیجه گیری انتهایی که به استنباط شما و خلاصه متن اختصاص دارد.

هر آنچه که می خواهید بنویسید را در این سه بخش بنویسید. در حال حاضر شما یک نسخه خلاصه از نوشته خود دارید و آماده آغاز هستید.

۳- استفاده از پاراگراف

همه از پاراگراف استفاده می کنند. اما شما مطمئن شوید که امکان استفاده از آن وجود دارد. تنها به این خاطر که یک جمله زیبا به نظر می رسد، آن را از سر خط شروع نکنید. باید یک دلیل برای ساخت پاراگراف وجود داشته باشد. برای هر پاراگراف می بایست یک مفهوم یا موضوع اصلی وجود داشته باشد. از خودتان سوال کنید که مفهوم اصلی شروع این پاراگراف چیست. شما می بایست قادر به درک مفهوم اصلی یک جمله باشید. اگر شما نیاز به جمله های بیشتر داشته باشید، شاید نیاز به پاراگراف های بیشتر هم داشته باشید.

۴- استفاده از عنوان ها

عنوان ها به صفحه ساختار می دهند. پس بنابراین می بایست از آنها استفاده شود. استفاده از آنها فهم مطالب را آسان می کند و همینطور برای SEO نیز بسیار مفید هستند. عنوان ها به فهم گوگل در تشخیص مفهوم مطالب کمک می کنند و در نتیجه با بهبود وضعیت سئو، بر رتبه وب سایت شما نیز تاثیر می گذارند. اگر شما می خواهید که کاربران به راحتی مسیر خود را در مقاله شما پیدا کنند، می بایست از سرفصل ها استفاده کنید. سرفصل ها مخاطبین را راهنمایی می کنند، به آنها در رویت بهتر مطلب شما کمک می کنند و همینطور به مطلب شما ساختار می دهند. از کلمات کلیدی خود در سرفصل ها استفاده کنید. البته نه در همه آنها چرا که باعث نامفهوم شدن مطلب شما می گردد.

۵- استفاده از کلمات سیگنال دهنده

کلمات سیگنال دهنده به مخاطبان در رویت بهتر و درک بیشتر نوشته شما کمک می کنند. برای مثال، سه دلیل برای خرید محصول شما توسط مردم وجود دارد. شما می بایست از کلمات سیگنال دهنده به این شکل استفاده کنید: “اول از همه” ، “مورد دوم” ، “مورد نهایی”. همچنین کلماتی مانند “با این حال” ، “قطعا” ، “در واقع” و … سیگنال مشخصی را به مخاطبان ارسال می کنند. برای مثال، پس از دیدن کلمات سیگنال دهنده مثل “در نتیجه” ، “پس” ، “به این دلیل” مخاطب منتظر خواندن نتیجه مورد نظر است. سیگنال دهنده ها در مشخص شدن ساختار نوشته شما نقش تعیین کننده ای دارند.

۶- اجازه دهید سایرین نوشته شما را بخوانند

قبل از انتشار نوشته خود، از سایرین بخواهید که متن شما را مطالعه کنند و در صورت وجود ایرادات احتمالی به شما اطلاع دهند. از آنها بپرسید که آیا مفهوم اصلی را به خوبی درک کرده اند؟ در نهایت با استفاده از بازخوردی که از آنها می گیرید به تصحیح نوشته خود بپردازید.

۷- مناسب سازی طول مقاله

اطمینان حاصل کنید که نوشته شما حداقل شامل ۳۰۰ کلمه می باشد. گوگل به نوشته های طولانی علاقه بیشتری دارد ولی مخاطبان ممکن است از دیدن حجم زیاد نوشته وحشت کنند. در نتیجه سعی کنید نوشته خود را تا حداکثر ۷۰۰ کلمه به اتمام برسانید. و بصورت یک قانون کلی: سعی کنید عبارات جستجو خود را به ۱ تا ۲ درصد از نوشته اختصاص دهید. بنابراین  برای یک مقاله ۳۰۰ کلمه ای، مناسبه که ۳ الی ۶ بار از عبارات جستجو استفاده کنید.

۸- لینک کردن به مطالب قبلی

اگر شما هم اکنون مطلبی نوشته شده در ارتباط با موضوع فعلی دارید، لینک کردن آن را به مطلب فعلی فراموش نکنید. اینکار نوشته شما را قوی تر نشان می دهد چراکه شما در این خصوص نوشته بیشتری در اختیار مخاطب قرار می دهید. گذشته از آن، ساختار لینک شما برای گوگل اهمیت دارد و در بهبود وضعیت سئو و رتبه سایت شما تاثیر می گذارد. و البته ممکن است خواننده نیز علاقه مند به خواندن بیشتر در خصوص مطلب شما باشد.

۹- اضافه کردن مطلب بصورت منظم

افزودن اطلاعات واقعی و کاربردی به وب سایت خود این پیام را به گوگل منتقل می کند که وب سایت شما پویاست. این یکی دیگر از اقداماتیست که به بهبود وضعیت سئو شما کمک می کند. در صورتی که وب سایت شما پویا نباشد، گوگل کمتر آن را رصد می کند و این می تواند در رتبه بندی وب سایت شما تاثیر منفی بگذارد.

۱۰- استفاده از افزونه های مناسب

برخی افزونه ها به تحلیل و بررسی محتوای نوشته های شما می پردازند، و به شما کمک می کنند تا نوشته خود را برای مخاطبان خوانا تر و قابل فهم تر کنید. اگر شما تمایل به نصب افزونه بر روی سایت خود ندارید، می توانید از آنالیزگر های آنلاین برای این امر کمک بگیرید.

 

امیدوارم از مطالعه این مطلب بهره لازم را برده باشید. در صورتی که شما نیاز به تولید محتوا برای وب سایت خود دارید و یا نیاز دارید وضعیت سئو مطالب و وب سایت خود را بهبود ببخشید می توانید از طریق کلیک بر اینجا با کارشناسان ما در پدیده فکر مهتر ارتباط برقرار کنید.

در آخر از شما خواننده محترم تقاضا داریم نظرات خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید.

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar