دوربینی که جلوی گرفتن عکس های تکراری را می گیرد !

۱۴۴۲۳۳۹۴۶۹_۳۰۵۱۰۲۳-slide-s-5-when-you-point-it-at-a-cliche

عکاسان اغلب اوقات از این موضوع شکایت می کنند که عکاسی دیجیتال شور عکاسی را در دنیای امروز از بین برده است. دوربین های آنالوگ شبیه به شش تیرانداز هستند: شما باید با دقت هدف خود را انتخاب کنید اما دوربین های دیجیتال مثل مسلسل با مهمات نامحدود عمل می کنند. شما این قابلیت را دارید تا لحظه به لحظه عکس بگیرید. دوربین جدید “Restricta” را یک دیزاینر آلمانی به نام “فیلیپ اشمیت” به منظور تفکر درباره یک عکس، در صورت دوست داشتن یا عدم  علاقه به آن، ساخته است.

این دوربین همراه یک نرم افزار از موقعیت شما در دنیای واقعی آگاه است. هنگام تلاش برای گرفتن یک عکس، دوربین Restricta با استفاده از جی پی اس در پی تشخیص موقعیت مکانی شما، به طور آنلاین لوکیشن تان را با دیگر عکس های گرفته شده تا شعاع ۱۰ متر مربعی مقایسه می کند. اگر افراد زیادی از لوکیشن شما عکس گرفته اند، دوربین Restricta اجازه انجام این کار را به شما نخواهد داد. این دوربین با ارسال یک سری نشانه های صوتی هوشمندانه به عکاس درباره محدود شدن عکس ها خبر می دهد. این سیگنال شاید در قالب یک شمارشگر و شبیه به صدای کلکیک کردن نشان دهد که یک لوکیشن رادیو اکتیویته است. سپس لنز جمع می شود.

به عنوان یک تفسیر جدید در باب عکاسی عمومی، دوربین اشمیت الگوریتم های نامرئی فعال در دوربین های دیجیتال علیه ما را بررسی می کند. در حال حاضر می توان از طریق منظره یاب این الگوریتم ها را به همراه داشت: آن ها با انجام یک سری تنظیمات و اسکن چهره ها، فقط در صورت لبخند زدن از شما عکس می گیرند.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar