دوربین آیفون یک شروع است برای کسب و کارهای آینده!

آیفون، جهان تلفن ها را تغییر داده و آغازگر عصر گوشی های هوشمند شده است.

علاوه بر این، با این کار، راهی فراتر از پیش نمایش عصر دوربین های بهتر و گزینه های انعطاف پذیرتر عکاسی طی کرده است.
همچنین موجب فراخوان هایی شده است. حوزه ی عکاسان حرفه ای دیگر وجود ندارد، زیرا توانایی گرفتن عکس های خوب آسان تر از قبل است.
هر کسی تجهیزات گرفتن عکس را که بتوان به عنوان یک جایگزین حرفه ای درجه پایین تایید کرد، دارد. با این وجود، دوربین آیفون فقط یک شروع است.

 

iPhone-cstland.com

 

دوربین دوگانه

سالهاست که اپل روی توسعه یک دوربین دوگانه کار کرده است. به عبارت دیگر، این راه حل دوربین گوشی های هوشمند را قادر می سازد تا از لنز های متعدد استفاده کنند. این پروژه مخفی را در آی فون ۷ خواهید دید که دارای یک لنز با زاویه های پهن و لنز های تِلِفوتو برای افزایش وضوح تصاویر نامفهوم است.
طبق گفته ی مفسران، این موضوع حداقل در حال حاضر، یک شیء رویایی در دوربین گوشی های هوشمند است.

اندازه ی کوچکتر و مگاپیکسل بیشتر

آخرین تجسم برای گوشی های هوشمند کوچکتر از قبل است، اما دوربین ها با افزایش تعداد مگاپیکسل روبرو هستند. برای کسانی که با چنین تکنولوژی آشنا نیستند می گوئیم که، مگاپیکسل های بیشترِ یک دوربین، وضوح بیشتری نسبت به تصاویری که با یک دوربین گرفته شده، دارند.
این امر نشان دهنده ی یک درایو ثابت برای کاهش اندازه ی گوشی های هوشمند بدون افت کیفیت دوربین است. هیچ نشانه ای از تغییر روند بخاطر توقف در پیشرفت قسمت های دیگر گوشی های هوشمند وجود ندارد. برای بازیکنان رقبای بزرگی مثل اپل و سامسونگ، دوربین تنها قسمتی است که به طور مداوم در حال توسعه است.

ربات دوربین

در جای دیگر، سامسونگ از مسیر خود برای ساخت یک ربات دوربینی خارج شده است. این دوربین رباتیک جدید در کنترل کامل عکاس است و شبیه به داشتن یک دستیار عکاسی در همه حال است. در حالی که آیفون کیفیت دوربین های کوچک را بهبود می بخشد، نوآوری سامسونگ می تواند موجب تغییرات بزرگ در دنیای عکاسی شود.
یکی از راه هایی که تغییرات اپل و تغییرات سامسونگ می توانند در آینده باهم به کار روند از طریق ارائه دوربینی است که می تواند لنز هایش را به دلخواه و اختیار بچرخاند و همچنین ایجاد دورببن برای گوشی های هوشمند است که می تواند از راه دور کار کند.
یک دوربین ریموت است که می توان آن را در گوشی هوشمند گنجانید در حال حاضر یک رؤیای دست نیافتنی است، اما می تواند در طی ۵ یا ده سال آینده به یک حقیقت تبدیل شود.

تصاویر سهامی بیشتر

تصاویر سهامی ( تصویری که به لحاظ تجاری موجود است) بخش بزرگی از درآمد از راه عکاسی است. این صنعت در سال های اخیر گسترش یافت و تصاویر سهامی یک موقعیت عالی برای همه- از طراحان جلد کتاب گرفته تا طراحان وب- است. توانایی تولید تصاویر واضح در سطح بسیاری از دوربین ها، و حتی دوربین های DSLR، ادامه خواهد داشت تا به رشد این صنعت کمک کند.
مدیر عامل شرکت Eyeem می گوید: “ما در وبسایت خود شاهد افزایش قابل توجه تعداد افرادی هستیم که تصاویر سهامی را ارسال و خریداری می کنند. پیش بینی ما این است که این روند رشد در سال های آینده با توجه به سهولت گرفتن عکس خوب از طریق گوشی های هوشمند ادامه خواهد یافت.”

مشاغل بیشتر در عکاسی

اداره آمار کار آمریکا اعلام کرد که رشد عکاسی همگام با رشد صنایع دیگر است، (در حدود ۸ تا ۱۰ درصد در طی دوره ی زمانی دو ساله!) همچنین گفته شده است که تعداد عکاسان پرتره با رشد جمعیت بیشتر خواهد شد.
به طور غیر مستقیم، انتظار می رود که داشتن شغل در رشته های مربوط به عکاسی، از جمله چاپ رشد کند. علت آن است که صنعت چاپ به سرعت در حال تبدیل شدن به پلت فرم های عکاسی جدید است. گوشی های هوشمند و افزایش کیفیت عکس های آنها، این کار را تسهیل می کند.
بیشتر شغل ها در صنعت چاپ با تعداد تصاویر بیشتر و سهولت وارد شدن به این حرفه است. این روند به احتمال زیاد با کاهش قیمت بهترین گوشی های هوشمند و دسترسی بیشتر به آنها ادامه خواهد یافت.

آیا آیفون همه چیز را تغییر داده است؟

به راحتی می توان مشاهده کرد که آیفون تقریبا هر چیز مرتبط با صنعت عکاسی را تغییر داده است. آینده عکاسی فقط با وجود عکاسان حرفه ای نخواهد درخشید زیرا برای بقیه ی افراد نیز امکان گرفتن عکس های خوب آسان تر از قبل شده است.
عکسان حرفه ای هنوز هم یک برتری دارند زیرا دوربین های DSLR هنوز فاتحان این حوزه هستند، اما از یک گوشی هوشمند خوب می توان برای گرفتن برخی عکس های فوق العاده استفاده کرد.
امکانات دنیای عکاسی گوشی های هوشمند بی نهایت است. اگر اپل بتواند یک دوربین لنزی دو گانه بسازد، پس به طور بالقوه خواهند توانست که آن را با لنز های بیشتر گسترش دهند که این کار می تواند بسیار راحت تر از دوربین های DSLR با اندازه کامل باشد.

نتیجه گیری
آینده ی عکاسی روشن است و نمی توان گفت که اپل و دیگر تولید کنندگان گوشی های هوشمند در آینده چه نوآوری هایی خواهند داشت. شما کدام نوآوری مربوط به گوشی های هوشمند را می پسندید؟ می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

    مطالب مرتبط

    نظر بدهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *