دور بودن از جهان تکنولوژی و خلق اثر هنری در موزه ی RIJKS Museum!

دور بودن از جهان تکنولوژی و خلق اثر هنری در موزه ی RIJKS Museum!

موزه ی Rijks Museum در آمستردام، یک راه جدیدی را کشف نمود تا مردم را به آثار هنری خود علاقه مند کند. اگر چه آنها وجود دوربین و گوشی را ممنوع نکرده اند، اما به بازدیدکنندگان اصرار می کنند تا وسایل الکترونیکی خود را در خانه بگذارند و به جای آن در موزه اثر هنری خلق کنند.

آنها در وبسایت خود می نویسند: « در جهان امروز که دنیای رسانه و گوشی های همراه است، بازدید از موزه یک تجربه ی سطحی و منفعل به حساب می آید. حواس بازدیدکنندگان به سمت گوشی هایشان منحرف می شود و نمی توانند به درستی زیبایی ها و شگفتی ها را مشاهده کنند. این دلیلی است که موزه ی هنری می خواهد به مردم کمک کند تا زیبایی های هنر و تاریخ را از طریق کشیدن نقاشی درک کنند».

دور بودن از جهان تکنولوژی و خلق اثر هنری در موزه ی RIJKS Museum!بهترین قسمت این است که هر کسی می تواند این کار را انجام دهد. «شما حتما نباید یک نقاش ماهر باشید، زیرا نتیجه ی کار مهم نیست. به چیزی که می خواهید بکشید نگاه می کنید و تازه متوجه چیزهایی می شوید که قبلا به آن دقت نکرده بودید. جزئیات و خطوط را می بینید و به رموز هنرمند پی می برید». در رویداد بزرگ «نقاشی»، که در ۲۴ و۲۵ اکتبر برگزار شد، وسایل نقاشی اعم از دفتر طراحی و مداد را در اختیار بازدیدکنندگانی که می خواستند طراحی کنند، گذاشته شد .

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar