• فروردین ۲۱, ۱۳۹۹

دکتر سیده فاطمه مقیمی پرزیدنت IAA ایران

دکتر سیده فاطمه مقیمی پرزیدنت IAA ایران

دکتر سیده فاطمه مقیمی پرزیدنت IAA ایران شد. در اولین جلسه مشترک هیئت عالی اجرایی و هیئت امنای نمایندگی سازمان جهانی تبلیغات IAA در جمهوری اسلامی ایران، خانم دکتر سیده فاطمه مقیمی با اجماع تمام آراء حاضر در جلسه به عنوان اولین دبیر هیئت عالی اجرایی(پرزیدنت) سازمان جهانی تبلیغات در ایران انتخاب شد.

دکتر سیده فاطمه مقیمی پرزیدنت IAA ایران شد. در اولین جلسه مشترک هیئت عالی اجرایی و هیئت امنای نمایندگی سازمان جهانی تبلیغات IAA در جمهوری اسلامی ایران، خانم دکتر سیده فاطمه مقیمی با اجماع تمام آراء حاضر در جلسه به عنوان اولین دبیر هیئت عالی اجرایی(پرزیدنت) سازمان جهانی تبلیغات در ایران انتخاب شد.
ضمن عرض تبریک به مناسبت گزینش شایسته شما به عنوان پرزیدنت IAA ایران، در خصوص این مجموعه و اهداف آن برای مخاطبان توضیح بفرمایید؟

من فکر می کنم چیزی که در تمام دنیا حرف واقعی را میزند این هست که شما به دنبال پیدا کردن مشتری هستید، به دنبال پیدا کردن بازار هستید در هر حرفه و شغلی قطعاً این باید مد نظر گرفته شود تا بتوانید فضاهای جدیدی برای محصول، خدمات یا تولیدتان ایجاد کنید. برخی از فضاها، فضای داخلی هست یعنی شما بازار هدفی را به عنوان بازار تولید داخلی می یابیدو می توانید در آن راستا زمینه سازی ایجاد کنید تا محصولات تان را به صورت کالا یا خدمات به فروش برسانید.

اما زمانی که اتفاق بهتری در تولید شکل می گیرد، یعنی هم از نظر حجمی و محتوا اضافه شده و هم تنوع پیدا می کند، به دنبال این هستیم که یک بازار بزرگ تر از بازار محلی و بومی را  به آن اختصاص دهیم.

حالا آن بازار در ابتدا می تواند در سطح کشور ایجاد شود، سپس حوزه های منطقه ای و بعد سطح بین المللی را به خود اختصاص دهد. خوشبختانه ما الان در موارد متعددی این شرایط را داریم که بتوانیم خود را در بازارهای بین المللی ارائه دهیم (خصوصاً در بحث های تولیدی) چرا می گویم در شرایط فعلی؟ به این دلیل که ما مدت زمانی را در تحریم به سر می بردیم. در این بازه زمانی، حضور در بازار های بین المللی برای ما محدود و بسته بود، اما امروز دیگر این فرصت را داریم.

یعنی اگر  بگوییم نه! نمی توانیم. احتمالاً  از کم کاری ماست. کم کاری خودمان یا  بنگاه مان.

این کم کاری می تواند در شناخت مشتریان مان باشد. کم کاری در شناخت مشتریان بین المللی یعنی اینکه نتوانیم خدمات پس از فروش را به آنها ارائه دهیم. یا نتوانیم حقوق مشتری و مشتری مداری مان را حفظ کنیم.

اگر به دنبال این باشیم که فرصت ها را به صورت یک مجموعه ایجاد کنیم قطعاً می توانیم سهمی را از بازار بین المللی به خودمان اختصاص دهیم. و من فکر می کنم این فرصت هم اکنون برای ما به وجود آمده تا در این عرصه ها رقابت خودمان را داشته باشیم.

 

خانم دکتر لطفا در خصوص فعالیت این کمیته توضیح دهید؟ چه خدمات خاصی به کسب و کارها ارائه می دهد؟ آیا می توان گفت که یک پل ارتباطی بین بازار جهانی و بازار داخلی ست؟

بله از نظر من در واقع یک پل ارتباطی هست. این پلِ ارتباطی قطعاً می تواند همان فرصت ها را برای مخاطبین ما ایجاد کند. یعنی در حین اینکه  ما نقش “عامل ارتباطی” را داریم آشنایی به صورت کلی را نیز فراهم خواهیم کرد.

سازمان تبلیغات جهانی، سازمانی ست که امروزه در بسیاری از کشورها وجود داشته و نمایندگانی نیز دارد، اما تاکنون در جمهوری اسلامی ایران به صورت خاص و رسمی حضور نداشته است.

ما در واقع می گوییم که هر شخصیت حقیقی یا حقوقی که توانایی عضو سازمان جهانی تبلیغات شدن را دارد می تواند شرایط خود را به عنوان پروپوزال کاری (حقیقی و حقوقی) به این مجموعه سازمان جهانی ارسال کند. و در ادامه به عنوان یک “همکارِ عضو” به بار خواهد آمد.

این مجموعه، از هیئت علمی برخوردار است. در این هیئت یک بخش غیر انتفاعی امکان آشنایی با افراد و فرصت ها را فراهم کرده و همینطور می تواند آینده سازی را برای تبلیغات کلی خود در برنامه سازمانی اش داشته باشد.

اگرقصد داریم سهم بیشتری از بازار را تصاحب کنیم اول باید خودمان را به عنوان یک برند و شاخص در بازار معرفی کنیم، در چنین حالتی ست که می توانیم به خواسته ی خود دست یابیم.

این مجموعه، فضاهای نوینی برای بحث های تبلیغاتی ایجاد خواهد کرد و همینطور ما را از شرایط حضور در عضویت داشتن مجموعه آگاه می کند. این مجموعه، به دنبال فعال سازی اعضا هست. یعنی باید بتواند فعال سازی را در اعضای خود ایجاد کند. یعنی اعضای فعال جوان (جوان از نظر تفکری مدنظر است. نه سن و سال!) را بپذیرد. باید تغییر را در تفکر ایجاد کنیم. حالا این تغییر در تفکر ممکن است در یک انسان میانسال یا مسن هم وجود داشته باشد.

باید فعال سازی عضو سازمان جهانی تبلیغات را داشته باشیم یعنی صفحه هایی شخصی و وبلاگ هایی تخصصی را ایجاد کنیم؛ سپس تبلیغات را هم در این زمینه ها به بار بنشانیم.

همینطور باید بحث آموزش را بنیان نهیم. ما باید در این مجموعه حتماً بحث آموزش را به عنوان عضو سازمان جهانی تبلیغات در نظر بگیریم سپس مقالات علمی را در این زمینه ارائه دهیم. همینطور بحث های شناساندن آن مقالات یا آن فرصت ها را داشته باشیم.

باید مفاخر ملی خود را برای سازمان های تبلیغات جهانی ایجاد کنیم. یعنی در آن صفحات وبلاگی، شخصی و شبکه های اجتماعی که ایجاد شده تمام مقررات و قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران را درنظر گرفته و تبلیغاتی را انجام دهیم که افراد را بدون حتی ذکر سازمان شان به عنوان فرد با ایمیل شخصی شان وارد این قضیه کنیم.

امضای مقالات علمی را بکار بگیریم. سپس مجموعه ای از اعضای سازمان جهانی تبلیغات را تشکیل دهیم و شرکت های ایرانی را به عنوان یک عضو از مجموعه بین المللی به جامعه جهانی معرفی کنیم.

شرکت ها را دسته بندی کنیم. شرکت های کوچک، شرکت های متوسط و طبع آن شرکت های بزرگ را شناسایی و معرفی نمائیم.

PR (Public Relations)  شخصیت های حقوقی و حقیقی را معرفی کرده و شرکت های بین المللی را وارد مجموعه کنیم .

من فکر می کنم ما فضای بسیاری برای کار کردن در این بحث داریم . یک شیوه نامه را به عنوان استفاده از هویت بصری و کلامی برای اعضا تعریف کنیم تا ببینیم چه راه کاری می تواند باعث ارتباطات و تعاملات باشد. امید داریم که جامعه اقتصاد ایران را بتوانیم در حوزه های مختلف در سطح بین الملل معرفی کنیم و حضور داشته باشیم.

[تعداد: 4   میانگین:  4.8/5]
Avatar

مجید احمدی

http://www.cstland.com

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar