هشت رئیس جمهور کارآفرین آمریکا را بشناسید

رئیس جمهور کارآفرین

این هشت رئیس جمهور کارآفرین آمریکا مطمئناً دوست دارند از اهمیت کسب و کار کوچک در سلامت کل این کشور صحبت کنند. به عنوان مثال، باراک اوباما گفته است: “من فکر می کنم رونالد ریگان به خواسته ای که مردم داشتند (یعنی بازگشت به احساس پویایی و کارآفرینی از دست رفته) اشاره کرده است”

اما، چند رئیس جمهور ایالات متحده در واقع، در سنگر کارآفرینی بوده و شرکت خود را اداره می کرده اند؟ نامزد سابق ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه میت رامنی دلیل اصلی برای انتخابات خود را در سال ۲۰۱۲ تجربه ی کسب و کار می داند، به تازگی گفته: “می خواهم بندی در قانون اساسی داشته باشیم تا بگوید که رئیس جمهور باید قبل از آنکه رئیس جمهور ایالات متحده شود، حداقل سه سال سابقه ی اشتغال به کسب و کار داشته باشد.”

در حالی که هیئت منصفه هنوز در مورد اینکه آیا داشتن دانش کسب و کار باعث عملکرد بهتر رئیس جمهور می شود، تردید دارد! در اینجا نگاهی می اندازیم به هشت نفر از رهبران ایالات متحده آمریکا که کارآفرینانی سخت کوش بوده اند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

رئیس جمهور کارآفرین

۱- جورج دبلیو بوش، سرمایه گذار تگزاس رنجرز

W-boosh-cstland.com

 

دوره ی: ۲۰۰۱-۲۰۰۹

بوش اولین رئیس جمهور ایالات متحده با MBA، ۶۰۰،۰۰۰ دلار در لیگ برتر بیس بال تگزاس رنجرز سرمایه گذاری کرد. او در سال ۱۹۹۸ سهام خود را در تیم با مبلغ ۱۵ میلیون دلار فروخت – بازگشت ۲۴۰۰ درصدی سرمایه ی اولیه.

وی می گوید: “رفاه ناشی از کارآفرینی و نبوغ است.”

صاحب امتیاز: کتابخانه ی جورج دبلیو بوش

۲- جورج H.W. بوش، تشکیل شرکت توسعه ی نفت

jeorge-h-w-bush-cstland.com

 

دوره ی: ۱۹۸۹-۱۹۹۳

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ییل، بوش همراه با همسایه اش جان اُوِربای، شرکت توسعه نفت بوش-اوربای را در سال ۱۹۵۱ تشکیل داد. ارتباطات خانوادگی او را برای کارهایش تأمین مالی می کرد، عموی بوش هربرت واکر نزدیک به نیم میلیون دلار را در آن شرکت سرمایه گذاری کرده است. در سال ۱۹۵۳، شرکت بوش- اوربای با یک شرکت نفت مستقل دیگر ادغام شد تا شرکت زاپاتا پترولیوم را تشکیل دهد، و در سال ۱۹۵۹ بوش به عنوان رئیس زاپاتا آفشور به هوستون نقل مکان کرد.

صاحب امتیاز: MSNBC

وی می گوید: “برابری با توانمندسازی اقتصادی آغاز می شود.”

۳- جیمی کارتر، مدیریت مزرعه بادام زمینی

jimmy-carter-cstland.com

 

دوره ی: ۱۹۷۷-۱۹۸۱

وقتی که پدر کارتر در سال ۱۹۵۳ درگذشت، مزرعه خانوادگی در معرض خطر از دست دادن بود. بنابراین، کارتر تصمیم جدی در استعفاء از نیروی دریایی گرفت و به پلینز در ایالت جورجیا، بازگشت تا در مزرعه بادام زمینی به کار و کوشش بپردازد. کارتر طبق گفته های خودش، خود را در کار کشاورزی درست به روشی که در وظایف نیروی دریایی داشت، درگیر کرد. و کار سخت و مدیریت مؤثر، مزرعه ی کارتر رادر سال ۱۹۵۹ پر رونق کرد.

وی می گوید: “لازم نیست از چشم انداز شکست بترسیم بلکه باید مصمم باشیم که شکست نخوریم”

صاحب امتیاز: تصویر ذهن

۴- هری ترومن، افتتاح فروشگاه لباس مردانه

 

harry-s-truman-cstland.com

دوره ی: ۱۹۴۵-۱۹۵۳

پس از خدمت در فرانسه در طول جنگ جهانی اول، ترومن به ایالات متحده بازگشت و با دوست زمان جنگ خود، ادی جاکوبسن، فروشگاه لباس مردانه را در کانزاس سیتی، ایالت میزوری افتتاح کرد. رونق فروشگاه به مدت سه سال ادامه داشت، اما متاسفانه در رکود اقتصادی پس از جنگ با شکست روبرو شد.

وی می گوید: “من زندگی مردان و زنان بزرگ و معروفی را مطالعه کرده ام و متوجه شدم که مردان و زنانی که موفق شده اند کسانی هستند شغلی را که داشته اند همراه با تمام داشته هایشان از قبیل انرژی، شور و اشتیاق و سخت کوشی، انجام داده اند.”

صاحب امتیاز: گالری آمریکا

۵- فرانکلین دی روزولت، افتتاح مرکز توانبخشی

franklin-roosevelet-cstland.com

دوره ی: ۱۹۳۳- ۱۹۴۵

روزولت یک قربانی فلج اطفال، موسسه ی چشمه گرم روزولت را برای توانبخشی در سال ۱۹۲۷ تاسیس کرد. که هنوز هم فعال است، موسسه چشمه ی آب گرم در ایالت جورجیا (موسسه ی اصلی) در هر سال به حدود ۴۰۰۰ نفر با انواع معلولیت ها خدمات ارائه می دهد.

وی می گوید: ” جامعه نیازمند است، جامعه درخواستش را با شجاعت و مداوما می گوید، م رفتار او را نمی فهمم. کاری منطقی است که روشی را انتخاب کنیم، امتحان کنیم و اگر با شکست مواجه می شود ، صراحتا آن را بپذیرید و چیز دیگری را امتحان کنید، مهم تر از همه ی اینها، سعی کنید تا چیزی را امتحان کنید. ”

صاحب امتیاز: فرانکلین روزولت

۶- هربرت هوور، افتتاح کسب و کار مهندسی معدن

herbert-hoover-cstland_com

 

دوره: ۱۹۲۹-۱۹۳۳

با مدرک زمین شناسی از دانشگاه استنفورد ، هوور کسب و کار خود مهندسی معدن خود را در سال ۱۹۰۸آغاز کرد. شرکت او ۱۷۵،۰۰۰ کارگران و متخصص را در سازماندهی مجدد شرکت در حال شکست استخدام کرد، که به دنبال مشتریان معدنی جدید و پیدا کردن سرمایه گذاران برای پرداخت هزینه های توسعه بهترین معادن بود.

وی می گوید: “رقابت نه تنها اساس حفاظت مصرف کننده است، بلکه انگیزه ای برای پیشرفت است.”

صاحب امتیاز: تصویر قدیمی( اولد پیکچر)

۷- وارن جی هاردینگ، خریداری یک روزنامه ی در حال فروپاشی

waren-g-harding-cstland_com

 

مدت: ۱۹۲۱-۱۹۲۳

در سال ۱۸۸۴، هنگامی که هاردینگ ۱۹ ساله بود، او و چند تن از همکارانش یک روزنامه ی کوچک در حال فروپاشی را در ایالت اوهایو که ماریون استار نام داشت، خریداری کردند. همسر او فلورانس در مدیریت کسب و کار روزنامه به وی کمک کرد، که در نهایت با موفقیت مالی روبرو شد.

وی می گوید: “نیاز حال حاضر امریکا یک کار قهرمانانه نیست بلکه یک کار شفا دهنده است، نه معجزه آسا بلکه عادی، نه از راه انقلاب بلکه از راه بازسازی”

صاحب امتیاز: جریسبرگ دیلی

۸- آبراهام لینکلن، صاحب یک فروشگاه و دفتر وکالت

 

abraham-lincoln-cstland.com

دوره: ۱۸۶۱- ۱۸۶۵

لینکلن تنها رئیس جمهور ایالات متحده است که حق ثبت اختراع دریافت کرد، وی یک دستگاه برای بلند کردن قایق رودخانه ای روی سد شنی اختراع کرد. وی همچنین صاحب یک فروشگاه عمومی و یک دفتر وکالت بود. او تبدیل به یک نماد از پشتکار شده بود، که در مقابل شکست سر خم نمی کرد.

وی می گوید: “همیشه در نظر داشته باشید که عزم شما برای موفقیت از هر چیز دیگری مهم تر است.”

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
قیمت زنده طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت زنده طلا
مهمان
قیمت زنده طلا

بسیار زیبا و تاثیر گذار بود .