رابطه کارکنان با فرهنگ سازمانی شرکت چگونه است ؟

رابطه کارکنان با فرهنگ سازمانی شرکت چگونه است ؟

رابطه کارکنان با فرهنگ سازمانی شرکت

فکر می کنید کارکنان تان فرهنگ سازمان شما را درک کرده اند؟ به نظر می رسد که آنها مثل خودِ شما که فرهنگ سازمان را می بینید نبینند! تحقیقات جدید نشان می دهد که بین مدیران و کارکنان در خصوص ارزش ها و فرهنگ سازمان ارتباطی وجود ندارد.

براساس این مطالعه که توسط شرکت آموزشی VitalSmart انجام شده، ارزش های کارکنان با توجه به میزان ارشد بودن آنان متفاوت است. VitalSmart دریافته است که رهبران به دنبال نوآوری، ابتکار عمل و کار گروهی و صداقت هستند. در مقابل، کارکنانی که از جایگاه مدیریت برخوردار نیستند فکر می کنند که مدیران شان خواستار اطاعت کردن اند و می خواهند که با همکاران به رقابت بپردازند.

محققان می گویند ارتباطات غلط بطور منفی در اجرای کارکنان اثر می گذارد و به همان نسبت هم انگیزه ی آنان را تضعیف کرده، روحیه ی همکاری و اعتماد به نفس را در شرکت آنان کاهش می دهد.

در واقع، طبق افرادی که موردبررسی قرار گرفتند؛ تنها ۹ درصد از کارکنانی که جایگاه مدیریت نداشته و ۱۵ درصد از مدیران و هیئت رئیسه نگرش مثبتی به فرهنگ سازمانی شان داشته اند.

برای از بین بردن این شکاف ها، Joseph Grenny و David Maxfield پژوهشگران این مطالعه و موسسان VitalSmart استراتژی های رهبری که در ادامه می آید را پیشنهاد می دهند. با ما همراه باشید.

بدانید که چرا باید فرهنگ سازمان تان را تغییر دهید

اگر احساس می کنید که تغییر فرهنگ سازمان تان کمک می کند تا مدیران و کارکنان گردهم آیند انگیزه های خاص کسب و کاری را برای تغییر آن درنظر بگیرید. ارائه ی راهکار برای سرگرمی بدون دلایل واقعی و قابل اندازه گیری، می تواند در بلندمدت به سازمان شما آسیب بزند.

روی رفتارهای ضروری تمرکز کنید

اگر تصمیم گرفته اید که فرهنگ سازمان تان به یک مسیر رو به رشد نیاز دارد به برخی تغییرات رفتاری نیز نیازمند خواهید شد. این واقعی نیست که به یک باره با بسیاری از رفتارها برخورد کنید. بنابراین، روی رفتارهای مرکزی (دو یا سه) که بیش ترین تفاوت را در عملکرد افراد ایجاد می کند تمرکز نمایید.

عمیقاً گوش کنید

کارکنان باید شانسِ صحبت کردن داشته باشند و شما هم به عنوان یک کارفرما، باید با ذهن باز به آنها گوش فرا دهید. تعامل مستقیم با کارکنان و پاسخ دادن به سوالات شان مراحل بسیار ضروری برای درک کردن جایی که به عنوان یک مدیر ایستاده اید هستند و نشان می دهند که چه چیزهایی را می توانید درون سازمان خود تغییر دهید.

Grenny می گوید: “وقتی مدیر بنشیند و بطور کامل گوش فرا دهد؛ کارکنان بطور شگفت انگیزی صادقانه ظاهر خواهند شد.”

اقدام کنید

فقط حرف نزنید – بلکه عمل کنید!

پس از اینکه به نگرانی های کارکنان تان گوش دادید مطمئن شوید که تغییرات مناسبی را در جهت سود بردن شرکت تان در ابعاد کلی، ایجاد کرده و اعتماد آنان را به عنوان رهبرشان خلق کرده اید.

Maxifield می گوید علاوه بر این استراتژی ها، رهبران باید در آموزش مهارت های بین فردی برای ساخت یک فرهنگ سالم هم شرکت کنند.

او معتقد است: رهبران می توانند تیم های خودشان را از طریق آموزش بهتر مدیریت نمایند. به علاوه، آنها در جایگاهی هستند که باید این مهارت ها را به سمت کارکنان شان هدایت کنند. در نهایت، هنجار فرهنگی سالم و جدید ایجاد می شود. امیدوارم این مطلب، برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar