رازهای بهترین نوع فرهنگ سازمانی در شرکت های آمریکایی

بهترین نوع فرهنگ سازمانی را می توان در شرکت های موفق یافت. اما چگونه؟

 

رازهای بهترین نوع فرهنگ سازمانی در شرکت های آمریکایی

 

بهترین نوع فرهنگ سازمانی

 

اگر دوست دارید از موفق ترین کارآفرینان بپرسید که چگونه توانسته اند محیطی ایجاد کنند که به کارکنان انگیزه داده و عملکردشان را بهبود بخشد مطمئن باشید که به شما نمی گویند راهکارِ آن، ایجاد یک میز پینگ پونگ بوده باشد!

بجای آن، به شما خواهند گفت که یک فرهنگ سازمانی قدرتمند به توانبخشی کارکنان از طریق تمرکز روی مجموعه ای از ارزش هاست که کل سازمان را دربر می گیرد انجام می پذیرد.

لیست امروز که در آن برترین فرهنگ های سازمانی آمریکا را مورد بررسی قرار می دهیم توسط کارشناسان Entrepreneur انجام شده است. به گزارش این وب سایت، با کارآفرینان مختلف از نقاط متنوع آمریکا که در صنایع املاک و طراحی وب هستند مصاحبه کرده اند که نتایج آن را در این پست می بینیم:

 


علیرغم پیش زمینه های مختلف و نیازهای مشتریان، اصول پایه ای برای یک فرهنگ سازمانی قدرتمند ثابت است. یعنی آنها روی چند مورد خیلی مهم که به اصطلاح ۱۰ ستون نامیده می شوند بنا شده اند. از جمله ی این اصول، تمرکز روی ارتباط، حمایت و همکاری ست.

با همراهی این ارزش ها، شرکت ها نه تنها توانستند استعدادها را نزد خود حفظ کرده و بهره وری را افزایش دهند بلکه قادر بودند نیروهای جدیدی را به سازمان وارد کنند که بینش های جدیدی را هم دربر می گرفتند.

این شرکت های موفق، برای آن دسته از شرکت هایی که دوست دارند فرهنگ سازمانی خود را بطور مداوم به یک سطح بالاتر برسانند، نصیحت و اندرزهایی را ارسال کردند که خودشان شدیداً به آنها معتقدند. و به اصطلاح هر یک، رمز موفقیت خود را بازگو کردند که قطعاً برای هر یک از ما نیز مفید واقع می شود. شما هم در پایان، می توانید نظرات خود را که حاصل تجربیات خودتان است، می توانید برای ما ارسال کنید تا با سایرین شریک شویم.

 

۱- برای همه ارزش قائل شوید

نام: Duane Hixon

سِمت: موسس و مدیرعامل N2 Publishing

سایز شرکت: بزرگ (بیش از ۱۰۰ کارمند)

اولین نکته برای ایجاد فرهنگ سازمانی قوی: به یاد داشته باشید که مردم ارزشمند هستند. این همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد.  اگر شما به مردم اهمیت دهید و مراقب آنها باشید حتی اگر نقطه نظرات آنها با شما متفاوت باشد، آنها از چیزی که شما ساخته اید خرید خواهند کرد و در نهایت، شما می توانید ارتباط برقرار کنید. همه ی ما پیش زمینه های متفاوتی هستیم، قدردانِ آن هستیم و خودمان را باور داریم و درباره ی چشم انداز شرکت مان مشتاقیم.

 

۲- آزادانه و با گشاده رویی صحبت کنید

نام: Sam Wageman

سِمت: رئیس Fusion Medical Staffing

سایز شرکت: متوسط (تعداد کارکنان بین ۵۰ تا ۹۹)

اولین نکته برای ایجاد فرهنگ سازمانی قوی: اولین چیز برای من و Scott Wehner درک کردنِ این نکته بود که چطور یک تیم بسازیم. ما دقیقاً فکر کردیم که بهترین تیم چگونه است و چرا. اعتماد داشتن، مباحثه ی آزاد و مفاد مثبت، همه کلیدهای اصلی هستند و شما هم داخلِ همین تیم هستید. مباحثه ی آزاد یعنی تواناییِ بیانِ آنچه در ذهن شماست و دلیلی که در پشت آن نهفته است. پس بهتر است نظرات مثبت و منفی و پیشنهادات خود را آزادانه در میان بگذارید.

 

۳- کارها را بامعنی و مفهوم سازید

نام: Bryan Miles

سِمت: مدیرعامل و شریک بنیانگذاری شرکت Belay (همان eaHelp سابق)

سایز شرکت: کوچک (زیر ۵۰ نفر کارمند)

اولین نکته برای ایجاد فرهنگ سازمانی قوی: مردم می خواهند در فضایی کار کنند که معنی و مفهوم داشته باشد. رهبران باید اعتماد را ایجاد کرده و با آنها سهیم شوند.

 

۴- همه افراد را درگیر کنید

نام: Stu Sjouwerman

سِمت: موسس و مدیرعامل KnowBe4

سایز شرکت: بزرگ (بیش از ۱۰۰ کارمند)

اولین نکته برای ایجاد فرهنگ سازمانی قوی: مهم ترین فعالیت من، این است که همه ی کارکنان را درگیر کنم. نباید با آنها مثل قارچ رفتار کنید.

 

 

۵- متفکرانه استخدام کنید

نام: William Vanderbloeman

سمت: مدیرعامل و موسس Vanderbloeman Search Group

سایز شرکت: کوچک (زیر ۵۰ نفر کارمند)

اولین نکته برای ایجاد فرهنگ سازمانی قوی: فرهنگ سازمان با مردمی که استخدام می کند آغاز می شود و نحوه ی استخدام شدن شان اهمیت دارد. ما باید از فرهنگ سازمان برای تصمیم گیریِ اینکه چه کسی را به شرکت عضو کنیم استفاده نماییم.

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar