رازهای موفقیت و عادت های صاحبان کسب وکار موثر و موفق

رازهای موفقیت کارآفرینان برتر در مقالات متعدد بررسی شده، در این پست هم به بیان ۴ راز از بهترین آفرینانی که تاکنون بدنیا آمده اند بیان می شود.

 

 

 

رازهای موفقیت

۱- گروه های کوچک می تواند از گروه های بزرگ جلو بزند

گروه های کوچک تر، فقط مهارت های چندگانه و مهارت های افزایش را پیشنهاد نمی دهند. با دیدگاه های چندگانه ی که اغلب تحت انتخاب های شخصی هر یک از آنها تاثیر می پذیرد. این دیدگاه ها اغلب می توانند تیم را از زوایای متعدد نزدیک پروژه حفظ کنند.

کارکنان خود را تشویق کنید تا گروه های کوچکی تشکیل داده و وظایف را در بین خودشان بشکنند. بخاطر داشته باشید که یک دست صدا ندارد! از رازهای موفقیت کارآفرینان و لیدرهای برتر استفاده از گروه های کوچک است.

مطلب پیشنهادی: درس های کارآفرینی بیل گیتس ویژه شما

 

 

۲- اغلب به درون بنگرید

علت انجام دادن کاری که در حال حاضر انجام می دهید چیست؟ چرا مشتریان شما باید اهمیت دهند؟ داستان برندتان چیست؟ مردم شاید به برند و خدمات شما برای نجات یافتن نیاز نداشته باشند اما هنوز هم با کسب وکار شما تجارت می کنند زیرا اهمیت می دهند. آنها از داستان شما حمایت می کنند و به مأموریت شما اهمیت می دهند تا موفق شوید.

تبلیغات مک بوک اپل، در رأس داستان های خلاق قرار دارد. جمله نهایی (شعار) مکِ اپل در سال ۲۰۱۶ چنین بود: ما برای انجام دادن غیرممکن ها آغاز کرده ایم.

مردم چرا اپل را ترجیح می دهند؟ زیرا باعث می شود احساس خوبی را در خود تجربه کنند. اعتماد به نفسی را به من و شما کم کم تزریق می کند که می توانیم غیرممکن  با محصولاتی زیبا با کاربرد آسان، فتح کنیم.

۳- یاد بگیرید که قدم بزنید

ورزش ها ثابت کرده اند که با فراهم کردن وضوح، گردآوری افکار و روی کار آمدن راهکارهای خلاقانه و جدید، مهارت های تصمیم گیری را بهبود می بخشند. در محیط کاری شما، همیشه می توانید پیاده روی سریعی را به هنگام نیاز انجام دهید. پس پیشنهاد می کنیم که کارکنان تان را هم تشویق کنید که از جا برخاسته و پاهایشان را کش دهند و کمی قدم بزنند. حتی می توانید در وب سایت های آنلاین با همکاران به بازی آنلاین بپردازید. شاید فکر کنید که اینها کمی خارج از عرف هستند اما واقعیت این است که می توانند وضوحِ موردنیاز بیش تری را بیفزایند.

 

مطلب پیشنهادی: اهمیت تشویق کارکنان برای داشتن تناسب اندام و حفظ سلامتی

۴- شفاف بودن کلید اصلی است

شرکت پوشاک Everlane مثال خوبی از قدرت شفافیت است. بسیاری از شرکت ها، سازنده ها، تولیدکننده ها و سایر منابع را برای مصرف کننده فاش می کنند اما شرکت Everlane از آن هم به عمیق تر رفته و قیمت های قطعات، اجزای سازنده، حمل و نقل و … را به همراه هزینه ی واقعی این محصول برای فروش اعلام می دارد.

با به اشتراک گذاری این جزئیاتِ ضروری، شرکت Everlane هم مصرف کننده و هم درآمد جذب می کند بدین ترتیب مصرف کنندگان نیز داستان شرکت را با دوستان شان سهیم می شوند.

 


عادت های صاحبان کسب وکار موثر باید شناسایی شود و سایر مردم و مدیران بهتر است در صدد ایجاد این عادت ها در خودشان برآیند.

 

عادت های صاحبان کسب وکار موثر و موفق

 

عادت های صاحبان کسب وکار

۱- به اندازه ای شجاع هستند که بتوانند ریسک کرده و مرتکب اشتباه شوند. آنها می دانند تنها کسی که شکست نمی خورد همان آدمی ست که شجاعت کافی برای تلاش کردن ندارد. (که همان خودِ شکست است)

۲- از دیگر رازهای موفقیت کارآفرینان صبور بودن آنهاست. زمان خود را روی میانبرها صرف نکنید. میانبرهای موفقیت، از دو جهت موجب شکست شما می شوند:

  • خیلی میانبرهای کمی هستند.
  • هرگز به یک موفقیت معنادار ختم نمی شوند.

بجای اینکه بدنبال میانبرها بگردید به دنبال یک راه ثابت شده و مستقیم تر باشید.

۳- آنها افرادی صمیمی هستند. اگر می خواهید که مردم با شما ارتباط برقرار کنند، آنها هم باید احساس راحتی از انجام این ارتباط داشته باشند. برخی از صاحبان کسب وکار دورند. برخی دیگر خیلی تُندند. موثرترین راه، گرم بودن و صمیمیت است.

 

۴- آنها آگاهانه گوش می دهند. با دقت گوش می دهند تا یاد بگیرند و بفهمند. آنها به مشتریان شان هم گوش می دهند. آنها به بازار خود گوش می دهند. آنها دریافته اند که هرچه بیش تر بدانند تصمیمات بهتری اتخاذ خواهند کرد. این به آنها اجازه می دهد تا محصولات بهتر، سرویس بهتر و پیام های بازاریابی قدرتمندی ایجاد کنند.

۵- آنها مفیدند.

۶- آنها می دانند که می توانند موردانتقاد و یا بی اعتنایی قرار بگیرند. هیچ حد فاصله متعادلی وجود ندارد. هر تصمیمی که اتخاذ می کنید یا به برجسته تر شدن کسب وکارتان کمک می کند یا باعث می شود در خفا بماند.

۷- از دیگر رازهای موفقیت لیدرهای موفقاین است که همیشه حرفی برای گفتن دارند. اگر می خواهید با مشتریان و بازار مرتبط بمانید باید بطور منظم، با یک چیز مفید روی کار بیایید. خبرنامه، بلاگ یا پادکست راه های ثابت شده ای هستند که برای دستیابی به آن کمک می کنند. با نشان دادن این موضوع که، شما بطور منظم ایده های مفیدی را به اشتراک می گذارید؛ اعتمادِ بازار را حتی قبل از اینکه با شما سخن بگویند جلب می کنید.

۸- آنها به یک آموزش در تمام دوره زندگی متعهدند.

۹- آنها رهبری را نشان می دهند. رهبری چیزی ست که شما نشان می دهید. رهبری چیزی نیست که خودتان، نزد خودتان اعلام کنید. یک عادتِ در حال پیشرفت است. درباره ی هر کسی که عنوان رهبر دارد، خوب بیندیشید و با دقت ارزیابی کنید.

۱۰- آنها به زمان خود ارزش می دهند. زمان، مهم ترین یاری دهنده ی شماست و هنوز هم بسیاری از مردم تسلیم آن هستند. از زمان خود مراقبت کنید. اگر مراقبت کنید، زمان کافی برای انجام همه ی امور مهم روزمره خواهید داشت.

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar