رازهای موفقیت وارن بافت و بیل گیتس

رازهای موفقیت کارآفرینان برتر و موفق و ثروتمند، نکات عجیب و جالبی را برای ما بازگو می کند. در این پست هم به رازی که در زندگی بیل گیتس و وارن بافت، دو نفر از ثروتمندترین مردان جهان هست اشاره می کنیم. به گفته ی این دو نفر :

“تمرکز” خیلی فراتر از شعار است.

 

 

رازهای موفقیت وارن بافت و بیل گیتس

 

رازهای موفقیت

 

مستند جدید شبکه HBO، با عنوانِ “وارن بافت شدن” چرخه ی بیلیونر شدنِ این شخص را از زمانی که تنها یک پسربچه بود تا زمانی که تبدیل به یکی از ثروتمندترین افراد کل دنیا تبدیل شود به نمایش می گذارد.

این مستند، روی روابطِ او با شخص دیگری که او هم یکی از ثروتمندترین هاست -یعنی بیل گیتس- تمرکز می کند. در این مستند، صحنه ای هست که هر دوی این اشخاص در دیدارهای اولیه شان پشت یک میزی نشسته اند و از یکدیگر می خواهند تا تنها چیزی را که هر یک از آنها در موفقیت شان احساس کرده اند بنویسند.

خیلی جالب است اگر بدانید که هر دوی این اشخاص یک کلمه را روی برگه ثبت کرده اند و این کلمه چیزی نبود جز “تمرکز”!

و این اتفاقی نبود. Carol Roth، نویسنده و کارآفرین، می گوید: بسیاری از افراد خیلی موفق دنیا که با آنها صحبت کرده ام تنها روی همین واژه تأکید می کردند. اما حالا موضوع اینجاست که چگونه می توانیم امروز، در این دنیایی که مزاحمت ها و اتفاقات زیادی پیرامون خود دارد و ما را به کارها و اشتباهات وا می دارد متمرکز بمانیم؟

 

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره تمرکز!

 

 

“تمرکز” خیلی فراتر از شعار است.

 

یک هدف مشخص، واقعی و تمرکز تنظیم کنید

در دانشگاه که بودم، ۴۰ هزار دلار بدهی به دانشگاه بالا آوردم و تصمیم گرفتم تا سن ۳۰ سالگی، یک میلیون دلار ارزش خالص کسب کنم. من دقیقاً از اهدافی که داشتم آگاه بودم. سپس برنامه هایی دقیق برای دستیابی به آنها ایجاد کردم و تا زمانی که به آن دست بیایم هرگز منحرف نشدم. اگر یک مسیر مستقیم برای خود ایجاد کنید تمرکز کردن روی هدف برای شما، خیلی آسان تر خواهد شد و با خستگی ناپذیری، بهتر می توانید به تحقق اهداف خود کمک کنید.

مسیر ویژه ی خودتان را دنبال کنید

وارن بافت، موفقیت های خیلی بیش تری را نسبت به هر کسی دیگر در کل تاریخ، در امر سرمایه گذاری دارد. روزانه پیشنهادات متعددی برای انجام دادن در مقابل او ایجاد می شود اما او بیان می کند که پیگیر و دنبالِ روی دیگری نیست یا قرار نیست به اندرز سرمایه گذاران دیگر گوش فرا دهد. وارن دقیقاً به همان نوع کسب وکاری که خوب بودنش را باور دارد پایدار است و سرمایه گذاری را زمانی انجام می دهد که احساس کند نیازی هست.

اگر می دانید که چه چیزهایی برای شما نتایج خوب به همراه می آورد لزومی ندارد به حرف ها و اتفاقات دیگر توجه کنید!

 

قوانین بازی را بیاموزید

آلبرت انیشتین مشهور می گفت ابتدا باید قانون بازی را یاد بگیرید سپس باید بهتر از دیگران بازی کنید. این جمله ی بسیار قدرتمند درباره ی تمرکز بسیار بامفهوم است و یکی دیگر از رازهای موفقیت افراد برجسته و موفق را فاش می سازد. درست است که ما به اینجا آمده ایم تا عمل کنیم، اقدام کنیم. اما بخشی از تمرکز، نه فقط روی انجام دادن تمرکز ندارد بلکه به درک عمیقی از پارامترهای آنچه که شما واقعاً برای انجام -امروز و در آینده- نیاز دارید اشاره می کند. وارن بافت بخشی قابل توجهی از زمان خود را صرف مطالعه و زمان خیلی کم تری را صرف اقدام کردن می کرد.

 

مطلب پیشنهادی: کارهایی که وارن بافت در ساعات بیکاری انجام می دهد!

 

شاید با رعایت کردن این موارد و تمرکز کردن، نتوانید به اندازه ی وارن بافت یا بیل گیتس ثروتمند شوید اما داشتنِ یک تمرکزِ خالصانه روی چیزهایی که قصد دستیابی به آنها را دارید (به همراه پشتکاری وافر جهت باقی ماندن با اهداف تان، حتی در روزهای سخت) شما را به سمت موفقیت هایی شگفت انگیز هدایت می کند.

 

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar