رازهای موفقیت کسب و کار شادترین مردم دنیا

رازهای موفقیت کسب و کار

 

 

رازهای موفقیت کسب و کار

مردم اسکاندیناوی واقعاً شادند! اما این جمله به اینجا ختم نمی شود.

در بررسی های اخیر، چهار کشور اسکاندیناوی در بالاترین رتبه از لیست شادترین کشورهای جهان قرار گرفتند.

این کشورها شامل نروژ، دانمارک، فنلاند و سوئد بوده و برخی از معیارهایی که در این بررسی درنظر گرفته شده اند اقتصاد، آموزش، کارآفرینی، سلامتی، آزادی و امنیت می باشد.

منبع دیگر، شامل بانک جهانی و مجمع جهانی اقتصاد بود که باعث شد اسکاندیناوی ها در بهترین های لیست شادترین کشورهای جهان قرار بگیرند.

ایالات متحده هم در این لیست جای داشت. اما در قسمت پایین تر لیست به همراه کانادا قرار گرفته بود. این نتایج به دست آمده این سوالات را ایجاد می کند:
به راستی چرا اسکاندیناوی ها بسیار شادند؟

این خوشبختی آنان در موفقیت کسب و کارشان چه تاثیری دارد؟

برخی افراد، گمان می کنند که دلیل این خوشبختی تأکید کشور بر آموزش و سطح کیفی، بازارهای آزاد، مالیات بالا و اصلاحات اقتصادی ست. اما سایرین، علت آن را تنها اخلاقکاری خود مردم می دانند که منجر به ایجاد همه ی این تفاوت ها شده است.

تنها چیزی که همه ی ما می دانیم این است که پاسخ هرچه باشد، نتیجه ی خوبی به همراه داشته است. اتباع اسکاتلند اعلام کرد که کشورهای اسکاندیناوی الگوی مناسبی برای آنچه که یک جامعه ی آزاد باید باشد هستند.
پس، ما چطور می توانیم به سوئد، دانمارک و سایر کشورهای اروپای شمالی شباهت پیدا کنیم ؟ چطور می توانیم در بازارهای محلی خودمان به چنین موفقیتی برسیم؟

در این پست، سه نکته کسب و کاری از اسکاندیناوی ها را بیان می کنیم تا به پیش رفتن ما در مسیر صحیح کمک کند.

 

خریداران و کارکنان باید تحت مراقبت قرار بگیرند

دو مورد از مهم ترین فاکتورهایی که اسکاندیناوی ها به خارجی ها برای کسب و کار در کشورشان پیشنهاد می کنند این است که از خریداران و کارکنان شان مراقبت کنند.

دانمارک و سوئد برای کارکنانی که ترک می کنند نیز قوانینی را طراحی کرده اند. یک تغییر بزرگ در سیاست های انگلیس و آمریکا این بود که فقط از کارکنان خود محافظت به عمل می آوردند.

خط آخر 

از مشتریان و کارکنان خود فراتر از آنچه که موردنیاز قانون است مراقبت کنید. کسب و کارهای هوشمند، از قبل می دانند که داشتن کارکنان شاد ستون فقرات موفقیت شرکت بوده و مشتریان می توانند بزرگ ترین دارایی شما شوند.

نسبت به تغییر، گشاده رو باشید

بازار، همواره در حال تغییر است و شرکت هایی که نمی توانند یا نمی خواهند خودشان را با تکنولوژی های روز وفق دهند مدام در حال جنگ یا از دست دادن خواهند بود.

اینکه فقط بتوانید وارد میدان شده و در معرض رسانه های اجتماعی قرار بگیرید کافی نیست!
باید ببینید که آیا آخرین روش های آنلاین را دنبال می کنید؟ با وب سایت های محبوب و اخبار ویروسی همراه هستید؟

شوق و تمایل شما به سازگاری با روندهای سودآور بهترین راه برای “در رقابت ماندن” است.

Alexander Kosten  کارآفرین سریالی اسکاندیناوی می گوید: “همه چیز درباره ی این است که بتوانید بیش تر و فراتر از محدودیت های فعلی خود بیندیشید.”
ما می توانیم بزرگ تر فکر کنیم، می توانیم افراد بیش تری را دربر بگیریم و فرصت های جدید و بیش تری را که هرگز به ممکن بودن شان فکر نکرده ایم بیابیم.

خط آخر

– منعطف باشید. در بازار خود نسبت به تغییرات گشاده رو باشید.

قادر به سازگاری نبودن می تواند حتی بزرگ ترین و موفق ترین کسب و کارها را نیز از پای درآورد.

 

در سراسر دنیا، با “مخاطبان محلی” خود صحبت کنید

زمانی که کسب و کار و بازاریابی آنلاین در حال بحث و چالش باهم هستند بومی سازی همیشه جزو نکته های اصلی ست. اهمیت زبان محلی را هرگز از یاد نبرید!
خصوصا اگر یک برند جهانی یا مخاطبان جهانی دارید اهمیت آن نیز افزون می گردد.

مصرف کنندگان تمایل بیش تری به خرید محتوایی دارند که براساس زبان ملی آنها طراحی شده و حتی نوع صحبت و نگارش کلمات نیز مانند آنها باشد.

براساس گزارش یکی از سایت ها، مشتری اسکاندیناوی مشاهده کرد که سهام آن از سال اول، تنها با ترجمه ی وب سایتش به زبان سوئدی (وقتی که وارد بازار سوئد شد) ۶۲ درصد افزایش یافت.

خط آخر

مخاطبان خود را بشناسید و هر آنچه که می خواهند را ارائه دهید. این چیزها شاید ارائه ی محتوا به زبان خودشان باشد و یا چیزهای دیگر ! مخاطبان بالقوه ی خود را بشناسید و راهکارهایی که می خواهند و نیاز دارند را ارائه دهید. همه ی اینها اصلی ترین کلیدهای همه ی بازارهاست.

درباره ی موفقیت، متفاوت بیندیشید

در آمریکا، مفهوم اساسی موفقیت کسب و کار به اینکه شما چه اندازه پول کسب می کنید و تا چه اندازه سریع، به مشتریان دست می یابید هست.

تاکنون فکر کرده اید که شاید این تعریف را بتوان گسترش داد؟ شاید کلید اصلی برای موفقیت در همه چیز، این است که درباره ی همه چیز به شکل متفاوتی بیندیشید.

همین جمله، اولین نگرش جامعه در کشورهای اسکاندیناوی عامل موثر در موفقیت و خوشبختی شان است.

 

نتیجه

به این فکر کنید که چطور می توان تجربه ی مشتری را بهبود بخشید. چطور می توانید. بازار را بهبود ببخشید؟

زمان در حال تغییر است. مشتریان اطلاعات زیادی دارند و همینطور گزینه های نسبت به قبل برای انتخاب وجود دارد.

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar