راه های آسان برای به اشتراک گذاری محتوا

اشتراک گذاری محتوا

 

اشتراک گذاری محتوا

همه تأیید شدن را دوست داریم. بازاریابان هم همینطورند. وقتی کسی از مردم محتوای ما را به اشتراک می گذارند در کنار مزایای کسب و کاری که ایجاد می شود افتخار و غرور خاصی را هم تجربه می کنیم. معیارهایی مانند نرخ تبدیل که معمولاً بیش تر از اشتراک گذاری های شبکه های اجتماعی به درآمد کسب و کارهای کوچک کمک می کنند. در حالیکه هنوز هم بسیاری از بازاریابان تنها به همین نوع اشتراک گذاری اکتفا کرده اند.

یک اتفاق عجیب! ما اشتراک گذاری هایی که انجام می شود را در می یابیم درست است؟ و گمان می کنیم که با دیدنِ آنها دریافته ایم چطور می توان مردم را برای اشتراک گذاشتنِ محتوای مان جلب کنیم. درسته؟ اما این واقعیتِ چیزی که رخ می دهد، نیست!

در حقیقت، چندین مطالعه دریافته اند که متأسفانه متوسط محتوا اشتراک گذاری کمی را به خود می گیرند. بعد از مطالعه ی میلیون ها مقاله، BuzzSumo و Moz کشف کردند که نیمی از همه تمامیِ مقاله های منتشر شده تنها ۸ (و یا کم تر) بار به اشتراک گذاشته شده اند. حتی CoSchedule  با بررسی کاربرهای خودش به نتیجه ای بدتر از آن رسید: ۷۷ درصد از افراد این بررسی، محتوای خودشان را تنها ۳ بار (و کم تر) به اشتراک گذاشته اند. این موضوع، بسیار ناامیدکننده ست.

اما شما می توانید با آگاهی از چند ترفند و استفاده از چند نرم افزار، کاری کنید که محتوای متعلق به شما، بیش تر به اشتراک گذاری شود. در این پست، با این مراحل

آشنا می شویم.

۱- تنها محتوایی که ارزش اشتراک گذاری دارد را منتشر کنید

احتمالاً بارها این جمله را شنیده اید. اما آن را نادیده نگیرید! اگر محتوایی مفید و جالب، تولید نمی کنید بهتر است بدانید که ارتقا و اشتراک گذاری چندان باعث رونق نمی شود. این کار بیش تر ضربه می زند تا اینکه مفید باشد. چطور؟

اگر به اندازه ی کافی محتوا را ارتقاء داده و به اشتراک بگذارید، مردم به سمت دیدنِ محتوای شما خواهند آمد. وقتی آن را ببینند و آن را آن چنان که به نظر می رسد ارزشمند ندانند یعنی شما تأثیر منفی روی آنها گذاشته اید. و آنها این تجربه را همواره به یاد خواهند داشت. اگر همچنان به اشتراک گذاشتن محتوای ضعیف ادامه دهید، خواهید دید که مخاطبان تان شما را نادیده می گیرند. اگر به دنبال تولید محتوای قدرتمند و جذاب هستید، با مجموعه پدیده فکر مهتر تماس بگیرید.

 

cstland-2

۲- از تصاویر استفاده کنید

وقتی درباره ی اشتراک گذاری محتوا صحبت می کنیم، در واقع، یعنی درباره ی شبکه های اجتماعی صحبت کرده ایم. پس، می دانیم که رسانه های اجتماعی هم تصاویر را خیلی دوست دارند. یک نمونه آمار: پست های فیسبوک که تصاویر در آنها بکار رفته نسبت به پست های بدون تصویر، ۲ الی ۳ برابر بیش تر باعث تعامل می شوند. پس دیگر با این موضوع جنگ نکنید! برای هر محتوای خود حداقل یک تصویر درنظر بگیرید که از طراحی و نقوش خوب و گیرایی برای شبکه های اجتماعی استفاده شده باشد. تا اینجا بخش اول کار انجام شد. پس از این کار، بازاریابان باید بخشی از محتوا را با تصویر تلفیق کنند تا تصویر به تنهایی بتواند یک محتوا را نمایان باشد.

 

۳- از پلاگین های اشتراک گذاری استفاده کنید

این مورد بیش تر برای وبلاگ ها و وب سایت هاست. اگر تاکنون استفاده نکرده اید حتماً همین حالا به اضافه کردن دکمه های “انتشار” در سایر شبکه های اجتماعی اقدام کنید. با این کار، در هر یک از صفحات سایت شما این دکمه ها قرار می گیرند و امکان اشتراک گذاری به نهایت سادگی می رسد.

cstland-cstland
بخشی از محتوای وب سایت پدیده فکر مهتر

 

۴- اسامی افراد را در محتوای خود بکار ببرید

تاکنون در وب سایت مان، بارها عنوان “تاثیرگذاران” را بکار برده ایم. در هر حوزه ای افراد تاثیرگذاران آن صنعت هستند. راهی ست که می توانید از طریق خودِ مردم، کسب و کارتان را رونق دهید. بنابراین می توانید از اسامی آنها (Mention) در محتوای تان استفاده کنید. مطمئن باشید که انجام این کار، اعتبار خاصی را به شما می بخشد. نقل از کارشناسان شما را هوشمندتر نشان می دهد.

۵- تیترهای عالی بنویسید

حقیقت تلخ این است که بسیاری از مردم خودِ محتوای شما را مطالعه نمی کنند. حتی ممکن است آنها را به اشتراک هم بگذارند! معمولاً تصمیم به اشتراک گذاشتن یا نذاشتن محتوا را از روی تیتر مطلب انتخاب می کنند. مطالبی که تیترهای جذاب دارند به اشتراک گذاشته می شوند نه مطالبی با تیترهای کسل کننده!

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar