راهکارهایی برای ایجاد یک گروه حامی جهت دستیابی به موفق

دستیابی به موفقیت می تواند با انجام برخی کارها ساده تر شود. سعی کنیم این راهکارها را بیابیم تا جاده موفقیت هموارتر شود.

 

راهکارهایی برای ایجاد یک گروه حامی جهت دستیابی به موفق

 

 

دستیابی به موفقیت

همیشه شرایطی پیش می آید که خیلی چیزها به گونه ای که برنامه ریزی کرده ایم پیش نمی روند و گاهی هم شکست های غیرمنتظره به سمت ما هجوم می آورند. گاهی اوقات هم فرصت ها به سمت ما می آیند و ما آنها را نادیده می گیریم. تاکنون فکر کردید که در چنین شرایطی چه چیزی می تواند به شما کمک کند؟

ما گروهی داریم که به اصطلاح MasterMind یا همان نبوغ فکری و فکر بکر می نامیم. معتقدیم که چنین گروهی می تواند در این شرایط خاص به ما کمک کند تا از دریچه های متفاوتی بنگریم و در نهایت بتوانیم بهترین عکس العمل لازم را از خود بروز دهیم. این گروه فکری نه تنها برای به اشتراک گذاری ایده ها و اهداف تان است بلکه می تواند راهکارهایی را برای موفق تر شدن پیشنهاد دهد. به عبارت دیگر، گروه فکری MasterMind می تواند صادقانه؛ واکنش اتفاقاتی که در زندگی برایمان می افتند را ابراز کند.

این گروه می تواند ۴ تا ۶ نفر را شامل شود. لزوماً هم قرار نیست همه در یک شهر باشید. امروزه با گسترش راه های ارتباطی می توانید دوستان و همگروهی های خود را از سراسر جهان پیدا کنید. به شرطی که با شناخت و اعتماد کافی صورت بگیرد!

سه راهکار ساده اما موشکافانه برای شما پیشنهاد می کنم که تا بتوانید برای ایجاد چنین گروهی اقدام کنید. امیدوارم مفید باشد.

اگر تجربه ای در این نوع گروه ها دارید که دوست دارید به اشتراک بگذارید یا مایلید موردی را به لیست اضافه کنید در قسمت نظرات انتهای صفحه با ما در میان بگذارید.

 

۱- هدف کلی را دریابید

اگر در مراحل اولیه برای ایجاد یک گروهِ حامی برای خود هستید بسیار مهم است که هدف کلی را دریابید.

برای مثال، آیا این گروه شما قرار است روی جنبه ی شخصی چیزها تمرکز کند یا روی مسائل تخصصی؟ آیا موضوع خاصی برای این گروه افراد وجود دارد؟

تنها چند سوال هست که با پرسیدن آنها می توانید از اهمیت گروه آگاه شوید. درک کردن هدف کلی از ایجاد این گروه، یک روند اجباری ست که باعث می شود همه چیز در مسیر درست قرار بگیرد.

۲- با دقت انتخاب کنید

کاندیداهای بالقوه برای گروه نبوغ خود انتخاب کنید. قطعاً می خواهید افراد حاضر در گروه تان، اشخاصی مثبت، باانگیزه و سختکوش باشند که واقعاً عزم شان را هم جزم کرده اند تا وضعیت زندگی شان را بهتر کنند..

تصور کنید که گروه نبوغ خود را تنظیم کرده اید. زمانی را مشخص می کنید تا با آنها گردهم آیید. سپس می بینید در میان شما کسی هست که مدام اخبار بد را از همه جا تعریف می کند و احساسات منفی در گروه پدید می آورد. حتی بدتر از آن کسی ست که هدف یا رویای شما را که با گروه به اشتراک گذاشته اید کوچک و خار می شمارد. باید با دقت اشخاص را انتخاب کنید تا دچار چنین شرایطی نشوید!

۳- بطور مرتب قرار بگذارید

یکی از چیزهایی که نبوغ ایجاد می کند دیدارهای منظم است. اصلاً نباید اینگونه باشد که به سختی همدیگر را ملاقات کنید یا به ندرت تنها با یکی از آنها صحبت کنید. خواه دیدارها و صحبت های شما ماهانه باشد، خواه هفتگی و یا هر سه هفته! مهم این است که مطمئن شوید بطور مرتب جلسه برپا می کنید.

Matt Mayberry یکی از سخنرانان و استراتژیست های برتر می گوید: “گروهِ من از افرادی تشکیل شده که همه در یک شهر زندگی نمی کنند اما اجازه نمی دهیم که این فاصله ما را از ایجاد این جلسات منظم بازدارد. حتی تماس ها و کنفرانس های دسته جمعی (بصورت غیرحضوری) هم می تواند راهکار خوبی باشد. فقط مهم این است که هر یک از اعضای گروه، هر طور که شد در جلسه حضور بهم رساند. خواه حضوری، خواه مجازی!

تشکیل یک گروه مبتکرانه می تواند برای زندگی شما کارهای شگفت انگیزی انجام دهد. دیدگاه های جدیدی را روبروی شما می گشاید. هر روز که می گذرد مزایای داشتن یک گروهِ حامی را از دست ندهید!

 

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar