راهکارهایی برای تولید محتوای جذاب …

تولید محتوای جذاب

تولید محتوای جذاب و تازه برای یک وب سایت و یا وبلاگ شرکت چیزی است که مدیران محتوا را آزار می دهد و اساساً هر کسی برای تنظیم یک تقویم ویرایشی تلاش می کند ولی به راستی تولید محتوای جذاب یکی از چالش های مدیران تولید محتوا می باشد.
محتوای قدیمی باعث خستگی خوانندگان شده و در نتیجه منجر می شود که از سایت بازدید نکنند و یا مطالب آن را نخوانند!
محتوا نه تنها بر بازاریابی تاثیر می گذارد بلکه می تواند بر تصورات از نام تجاری نیز اثر گذار باشد. با استفاده از دستور العمل های زیر اجازه ندهید که محتوای وب سایت شرکت تان قدیمی و تکراری شود:

تولید محتوای جذاب

 

۱- بهره برداری از فرصت های تعطیلات

Buzzfeed کاری بزرگ را در این زمینه انجام می دهد؛ و درباره ی تنها بودن در تعطیلات یا درباره ی اینکه نوشیدنی مورد علاقه ی شما در تعطیلات چیست، صحبت می کند.
این مفاهیم قدیمی هستند اما با اضافه کردن دیدگاه تعطیلات، می توانید موضوعی را که قبلا مطرح شده است جذاب تر و هیجان انگیزتر کنید.
سال جدید چیزی است که بسیاری از مردم از روزهای تعطیل پیش رو بهره می برند. محتوا چه در مورد نام گذاری شرکت تان در سال ۲۰۱۶ باشد و یا درباره ی تصمیماتی که بازاریابان باید در سال جاری بگیرند ، برای تولید آسانتر است و مطالب ارسالی سال جدید معمولا بسیار محبوب خواهند بود. عنوان مقاله نیز می تواند دربرگیرنده ی فرصت های سال جدید باشد.

۲- مقالات هفتگی

یک ستون هفتگی که عضوی از شرکت آن را می نویسد، می تواند تبدیل به علاقه مندی خواننده شود به خصوص اگر خنده دار و جالب باشد.
داشتن کارمندی که این مقاله ی هفتگی را می نویسد، می تواند تولید محتوا را بسیار راحت تر کند، زیرا آنها می توانند پست هایی را بنویسند که مدیران، خوانندگان و یا حتی شخص کارمندان آن را درخواست می کنند.
اگر چه همه ی صنایع مطالبی را که کمی طنزگویی در آنها به کار رفته نمی پسندند، اما این کار می تواند راه بسیار خوبی برای رشد نویسندگان کارمند و همچنین تایید یک فرد به عنوان رهبر فکری در یک صنعت باشد.

۳- توجه به رقابت

برخی از شرکت ها دارای دیدگاه های بسیار متفاوتی درباره ی چگونگی برخورد با کار و نظراتشان در مورد چیزی در صنعت خود هستند.
به نظر می رسد که توجه کردن به یک رقیب برای بررسی محتوای آنها، می تواند به تولید ایده های جدید کمک کند. اگرچه پوششی که برای هر موضوع انجام می دهند عاقلانه نیست، اما گرفتن چند ایده برای مقالات، به منظور انتشار در آینده، سودمند خواهد بود.
فضای SEO میتواند یک مثال عالی باشد که در آن شرکت ها و افراد، به یک سوال یکسان پاسخ های بسیار متفاوت و زیادی را ارائه می دهند. اگر رقیب مقاله ای درباره ی ” یک آژانس SEO چه کاری را برای شما انجام می دهد؟” می نویسد، می توان از موضوع تقلید کرد و محتوای کاملا متفاوتی را ارائه داد زیرا که بسیاری از شرکت ها برای دستیابی به خواسته هایشان رویکردهای متفاوتی دارند.

۴- مطرح کردن یک موضوع داغ و به روز

هر صنعتی موضوعاتی دارد که به محض انتشار یافتن مقاله ای درباره ی آن، مردم در نظرات خود و در رسانه های اجتماعی به شدت درباره ی آن بحث می کنند.
حتی اگر موضوع خیلی مهم و جدی نباشد ولی مردم را به سمت خود جلب کند! پس بهتر است مقاله ای را منتشر کنیم که در آن علاقه ها موجب تعامل می شوند.
برای مثال، یک وب سایت سرگرمی از چاپ و انتشار مقالات در این زمینه بهره مند می شود. یک مقاله در مورد آنچه که در Netflix و Hulu در جریان است همانند نوشتن معرفی نامه ی یک کتاب قبل از فهرست، آسان باشد.
مرحله ی آخر کپی و پیست کردن و نوشتن نتیجه ای مختصر است. این کار نه تنها خلاء محتوایی را پر می کند بلکه چیزی است که می توان آن را به صورت ماهیانه انجام داد. اما بهتر است بدانید آنچه که در Netflix جریان دارد برای بسیاری از مردم یک مسئله جدی و مهم است.

۵- پرسش از خوانندگان برای دانستن علایق آنان

داشتن خوانندگانی که ایده هایی را برای مقالات مطرح می کنند، موجب ایجاد وفاداری خواننده و احتمالاً وفاداری مشتری می شود. این کار نه تنها موجب صرفه جویی در زمان برای ارائه ی مقالات می شود بلکه خوانندگان نیز محتوایی را دریافت می کنند که خواهان آن هستند.
در صورتی که این کار با اصولی منسجم انجام شود، تعاملات افزایش خواهد یافت و موضوع تحت پوشش، برای خوانندگان، کارکنان و دیگر افراد صنعت مورد نظر، جذاب خواهد بود. اگر صاحب شرکتی به یک پست وبلاگ علاقه مند باشد، موقعیت های کمک کننده ی موجود را می توان برای خوانندگان شکل داد.

این کار باید به آرامی انجام شود زیرا بسیاری از مردم فکر می کنند که سبک نگارش جالبی دارند، اما همه ی نویسندگان برابر نیستند! خوانندگان سایت می توانند ایده های محتوا را با اصولی منسجم مطرح کرده و در نتیجه باعث صرفه جویی چند ساعت از زمان تیم تحریریه ی یک شرکت شوند!
ایجاد محتوا سخت نیست اما ارائه ی مطالب جذاب با اصولی منسجم می تواند مشکل باشد. از منابع شرکت که خوانندگان و یا کارکنان، محتوای جدید را در آن مطرح کرده اند، استفاده کنید.
هنگامی که محتوای جذاب تولید شود می تواند هزاران کار را انجام دهد از جمله: افزایش وفاداری مشتری / خواننده، افزایش امتیازات SEO ، مطرح کردن شرکت به عنوان رهبر فکری و موارد دیگر. محتوای با کیفیت تولید کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

شما همواره می توانید برای تولید محتوای کسب و کار خود از طریق کلیک بر اینجا با کارشناسان پدیده فکر مهتر در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

۸ گام ضروری برای تولید محتوای ویروسی

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
0 نویسندگان دیدگاه
استراتژی های بازاریابی متعددی در مطالب وب سایت حاضر بیان شده است اما در اینجا از دیدگاهی متفاوت به این موضوع می پردازیم
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
trackback

[…] مطلب پیشنهادی: چطور محتوای جذاب و خاص تولید کنیم؟ […]