راهکارهای بازاریابی B2B که برای فروش بیشتر می بایست در نظر گرفته شود

راهکارهای بازاریابی B2B برای شرکت های کسب و کار چه اهمیتی دارد؟ اگر شرکتی بخواهد دستگاه های کامپیوتر را برای کارکنان جدید خود از شرکت دیگری تهیه کند، یک درخواست به شرکت تولید کننده کامپیوتر ارسال می کند. تا شرکت محصولات درخواستی را محیا کند. نام این عملیات بازاریابی “محصولات/خدمات” از شرکتی برای شرکت دیگر است.

راهکارهای بازاریابی B2B

راهکارهای بازاریابی B2B

بازاریابی B2B تکنیک هایی مشابه بازاریابی (Business to Consumer) دارد، اما روش های اجرای آن متفاوت است. شما به عنوان مصرف کننده محصولات را طبق قیمت، کیفیت، زیبایی و احساسات خود انتخاب می کنید. اما در بازاریابی B2B تصمیمات خرید بر قیمت و سود پیش بینی شده متکی خواهد بود. در حال حاضر ارتباطات از طریق Social Media به عنوان نقطه ای مهم در بازاریابی B2B استفاده می شود. با وجود شبکه های اجتماعی متفاوت برای مذاکره شرکت ها و برندها در تمام جهان Social Media به عنوان نقطه ای موثر برای خدید و فروش مخاطبان به شمار می رود و مخاطبان فراوانی دارد.

همه شرکت ها از Social Media استفاده می کنند؟

همان طور که از واژه بازاریابی برای همه قابل تفسیر و درک است. ما همیشه برای جذب مشتریان و داشتن مشتریانی دائمی انواع تکنیک ها را امتحان می کنیم. بازاریابی در دنیای B2B از هر نوع بازاریابی گسترده تر بوده و از B2C هم فراتر رفته است. شرکت هایی چون جنرال الکتریک، IBM روزانه ۶۰ میلیون دلار هزینه می کنند. تا محصولات و جزئیات کسب و کار خود را فراهم آورند. و محصولاتی را استفاده می کنند که مصرف کننده به صورت عملی قادر به تهیه و استفاده از آن ها نیست. به طور مثال شرکت تولید تلفن شروع به فروش کابل های متفاوت می کند و خدمات صوتی را از افراد متفاوت جذب می نماید.

ماهیت مشتریان در بازاریابان B2B روی چه چیزی متمرکز است؟

– شرکت هایی که از محصولات شما استفاده می کند

– فروش محصولات به شرکت های دولتی که یکی از اهداف مهم در بازاریابی B2B می باشد.

– موسسه هایی که خدمات مهم ارائه می دهند مانند مدارس و بیمارستان ها

 

بازار چه نقشی در تصمیم گیری مشتریان دارد

درخواست خرید ابزار برای دفاتر شرکت ها کار راحتی نیست. زیرا موافقت های گوناگونی را نیاز دارد. اما اگر به یک انبار پر از محصولات و ابزارالات دفاتر شرکتی بنگرید. می بینید که کاری اشتیاق آور است. اما زمان طولانی را برای انتخاب از شما می گیرد. این تصمیمات روی بازاریابی B2B تاثیر می گذارد. زیرا در این بازاریابی مصرف کنندگان شما به طور مداوم متغییراند. اگر در یک انبار محصولات تولیداتی مشغول فروش باشید. می بینید که بعد از مدیر شرکت مسئول تدارکات، و افرادی دیگر سراغ شما می آیند. و در انتخاب ابزار ایده های جدیدی را ابراز می کنند. پس شما نمی توانید مشتری را پیش بینی کنید.

مشتریان با منطق

مصرف کننده ای که ۳۰۰ دلار برای خرید لباس زمستانی پرداخت می کند. و این لباس نسبت به برند مشابه دیگر که در فروشگاه دیگری با قیمت ۲۰۰ دلار به فروش می رسد. و کیفیت بهتری در مقابل سرما دارد. می تواند تصمیم درستی در محل کار خود داشته باشد؟ بازاریابی B2B تصمیماتی را که بدون اطلاعات انجام می پذیرد تصمیماتی پوچ می داند. بنابراین یکی از راهکارهای بازاریابی B2B شناخت مشتریان به عنوان افرادی با منطق است. مشتریان در این نوع بازاریابی کمتر از بعد احساسی خود تحریک می گردند.

خرید محصولات پیچیدگی بیشتری دارد

فروشگاه ها افرادی را برای کار استخدام می کنند که برای خرید محصولات تجربه ای کم دارند یا بدون تجربه اند. اما شما برای تهیه محصولات به یک متخصص خرید برای بازاریابی محصولات نیاز دارید. مصرف کننده به روشی سطحی و غیر حرفه ای محصولات را مصرف می کند. در صورتی که کمپین های بازاریابی B2B سعی می کنند اطلاعات مهمی را به مصرف کنندگان ارائه دهند. استخدام افراد متخصص یکی از راهکارهای بازاریابی B2B بشمار می رود.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar