راهکار بازاریابی کسب و کار کوچک و استراتژی های ساده ی آن

بازاریابی کسب و کار کوچک

راهکار بازاریابی کسب و کار کوچک نیازمند به کار گیری استراتژی های ساده اما مهمی است. که شاید اکثر کسب و کارها از آنها غافل باشند. یقینا هر صاحب کسب و کاری می خواهد مشتری های بیشتری را جذب کرده و درآمد خود را افزایش دهد. راهکار بازاریابی کسب و کار کوچک یک راز ساده دارد که در  جذب مشتریِ بیشتر موفق است. با ما همراه باشید تا این راز ساده را در دو بخش با هم بررسی کنیم.

راهکار بازاریابی کسب و کار کوچک

راز موفقیت بازاریابی کسب وکارهای کوچک

بخش اول: راز موفقیت بازاریابی کسب و کار های کوچک بسیار ساده است؛ اطلاعاتی را که مشتری بالقوه می خواهد در اختیارشان بگذارید.  

شاید قبلا این کار را انجام داده و تعدادی از مشتریان راضی کرده اید و این مسئله برای تان ثابت شده است. اما با وجود این موفقیت، هنوز مشتریان جدید زیادی را جذب نمی کنید.

قطعا محصولات و خدمات شما همان چیزی است که مردم می خواهند و شما مشتریان راضی زیادی برای اثبات آن دارید. اما اگر نتیجه ی تمام تلاش های تان را در کسب و کار نمی بینید، پس بخش بازاریابی به اندازه کافی قوی و سر سختانه نیست.

بخش دوم: علت شکست اکثر راهکار بازاریابی کسب و کار کوچک آن است که به اشتباه اطلاعاتی را در اختیار مشتریان بالقوه قرار می دهد که به آن علاقه ای ندارند و قطعا پاسخی نیز به آن نخواهند داد.

وقتی یک مشتری جدید را ثبت می کنید، هدف شما راضی کردن وی با ارائه خدمات برتر یا محصولات بهتر خواهد بود. آنچه که باید در هنگام ارائه خدمات با کیفیت انجام دهید این است که علاقه ی خدمات مشتریان خود را در اولویت قرار دهید. تا وی در فروش ها و مراجعات مکرر برای آن هزینه پرداخت کند.

این اصل در بازاریابی نیز کارآمد است. علایق مشتری بالقوه خود را در اولویت بازاریابی خود قرار دهید. تا در رقابت ها پیشتاز باشید. در این صورت شدیدا دنبال خواهید شد. و بیشتر از آنچه که تصور می کنید مشتری بالفعل خواهید داشت.

به نظر می رسد این اصل  فوق العاده واضح و ساده است. اما واقعیت این است که هر کسب و کاری به سختی از پس آن بر می آید. وقتی این کار را انجام دهید چندین سال از رقبای خود پیشی خواهید گرفت.

مطلب مرتبط:نکات بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک

۴ روش بازاریابی کسب و کارهای کوچک

راهکار بازاریابی کسب و کار کوچک

۱- علایق و منافع مشتری بالقوه را در همه ی جنبه های بازاریابی خود، در اولویت قرار دهید.

۲- توجه مشتریان بالقوه خود را با تمرکز روی نگرانی ها و یا چالش اصلی آنها جلب کنید. این موضوع باید برای همه چیز در نظر گرفته شود. از تبلیغات گرفته تا ، اطلاعات فروش، وب سایت ، مخاطبین دریافت کننده ی خدمات، مکالمات و حتی کارت ویزیت کسب و کار.

۳- چیزهایی را که مشتری های بالقوه تان از شما می خواهند، تهیه کنید. یک گزارش خوب می تواند ده ها هزار نفر را به وب سایت شما جذب کند. یا یک دوره رایگان می تواند مشتری های بالقوه علاقه مند وشایسته را به سمت دفتر کارتان بکشاند.

۴- تخصص خود را نشان دهید.

چه یک حسابدار باشید یا فروشنده تایر ، می توانید ایده هایی را به آنها بدهید که بلافاصله از آن استفاده کنند. این کار را بارها انجام دهید زیرا در نهایت به دنبال شما خواهند آمد تا توصیه ها و پیشنهادات جدید دریافت کنند.

۵- اطمینان دهید که می توانید مشتری های بالقوه خود را به اهداف شان برسانید. مطالعه و بررسی های موردی مشتری های قبلی و گزارشاتی که جزئیات کافی در مورد نتایج محصولات و خدمات شما فراهم می کنند، نشان دهید.

۶- با مشتری بالقوه خود رابطه داشته باشید به طوری که شما را بشناسند و به شما اعتماد کنند. در نهایت، این مردم هستند که از روی غریزه تصمیم می گیرند که از چه کسی خرید کنند. داشتن رابطه قوی با مشتری یک مزیت رقابتی محض است.

۷- ارزش هر یک از محصولات و خدمات خود را با مشخص کردن مزیت ها از نقطه نظر منافع مشتری بالقوه، مشخص کنید.

۸- یک دلیل برای مشتری بالقوه بیاورید که از شما خرید کند.

مثلا با یک خرید فوری از چه مزایا یا مشوق های دارای محدودیت زمانی می توان بهره مند شد؟ بسته به آنچه که می فروشید، می توانید از چیزی ساده مثل پرداخت هزینه ی بلیط یک سفر تفریحی سه روزه به عنوان مزیت اضافی استفاده کنید.

۹- اطلاعات قیمت گذاری را طبق منافع و علایق مشتری بالقوه خود ارائه دهید. یعنی ابتدا جزئیات آنچه را که مشتری بالقوه می خواهد به دست آورید و سپس هزینه ها را به وی بگویید.

۱۰- هنگامی که یک مشتری بالقوه به یک مشتری بالفعل تبدیل شد، آن اطلاعات بازاریابی را که می خواهند در اختیارشان بگذارید. به آموزش آنها در مورد روش هایی که می توانند بوسیله ی آن به اهداف خود برسند، ادامه دهید. و فرصت های بیشتری را برای ساخت محصولات و خدماتی که می خواهند، ایجاد کنید.

راهکار بازاریابی کسب و کار کوچک در این است: منافع و علایق مشتریان بالقوه و مشتری های بالفعل خود را در اولویت قرار دهید و اطلاعات درست ارائه نمایید  تا آنها نیز با خرید از شما پاداش تلاش تان را بدهند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar