راه اندازی کسب وکار الکترونیکی چه موانعی دارد؟

راه اندازی کسب وکار الکترونیکی مثل آغاز هر نوع دیگری از کسب وکارها موانع و سختی های خودش را دارد. در این پست به برخی از موانع آن می پردازیم.

 

راه اندازی کسب وکار الکترونیکی چه موانعی دارد؟

 

راه اندازی کسب وکار الکترونیکی

کارهایی که مانع شروع کار یک فروشگاه اینترنتی می شود کدامند؟امروز می خواهیم درباره دنیای کسب وکار دیجیتال برای شما صحبت کنیم و بدانیم چه کارهایی باعث می شود یک فروشگاه اینترنتی شروع به کار نکند.

هر پروژه ای، ایده ای برای شروع کار نیاز دارد. فروشگاه الکترونیکی هم از این موضوع مستثنا نیست!

 

انواع ایده

ایده های جدید و ایده های کپی شده از دیگران

ایده ی جدید ایده ای ست که تا به حال کسی آن را به کار نبرده باشد. بدون شک چنین ایده ای می تواند موفقیت آمیز باشد و به شما این اجازه را می دهد که روی قسمتی از بازار تحکم پیدا کنید.

کپی کردن ایده دیگران چگونه است؟ برخی مردم با نگاه به بازار کار، ایده های موفق را اجرا می کنند و فروشگاه اینترنتی خود را بر اساس ایده کپی شده پیش می برند. ممکن است در ذهن خود تصور کنید کپی کردن ایده دیگران “دزدی ایده” باشد. اما این تصور اشتباه است. در بازار ممکن است خیلی از مردم کارهای مشابهی داشته باشند اما اینجا کیفیت کار مشخص می کند کدام یک موفق تر خواهد بود. برخی دیگر نیز با کپی کردن ایده های دیگران امکانات جدیدی به ایده اضافه کرده و ابزار جدیدی به دست می آورند.

 

محصولات از لحاظ مادی و دیجیتالی

آیا محصولات شما به انبار مخصوصی برای ذخیره نیاز دارد؟ یا به خدمات دیگری چون شارژ، بازگرداندن محصول خراب … نیاز دارد؟ شاید هم فقط به کلیک کردن و دانلود نیاز داشته باشد.

محصولات مادی به برخی هزینه ها احتیاج دارند و سود کم تری هم بدست می آورند، زیرا هزینه های خرید و فروش ذخیره، شارژ، مدیریت کارکنان و دیگر مشکلات را متحمل می شوید. با گذشت زمان و بالا رفتن قیمت محصولات قیمت فروش شما نیز بیش تر می شود. اما محصولات دیجیتالی به چنین ویژگی هایی نیاز ندارند و همه ی چیزی که فراهم می کنید لینک سایت مورد نظر به کاربران است. هزینه های اضافه مانند خرید و ذخیره را نیز متحمل نخواهید شد! تلاشی برای تولید دوباره این محصول بکار نمی برید  و تنها دغدغه این کار، گرفتن هزینه های پرداختی مشتریان است. هزاران نرم افزار را به کاربران با هزینه مناسب می فروشید بدون این که نگران هزینه های اضافه باشید.

 

طراحی قبل از شروع کار، میزبانی

طراحی کسب وکار قبل از شروع، از جمله مواردی ست که همیشه به آن اشاره می شود. کشیدن نقشه پیش از کار نوعی کمک گرفتن از تجربه های موفق است. برخی این تجربه ها را از افراد عادی دریافت می کنند برخی هم از متخصصان بهره می برند. پروژه خود را دقیق بررسی کنید مراحلی چون پله های متفاوت کار، موقعیت فعلی شما، و موقعیت مالی در دستور کار و بررسی قرار خواهد گرفت. برای درک اهمیت میزبانی فروشگاه الکترونیکی، تصور کنید در جشن ها و اعیاد چقدر فروشگاه ها شلوغ می شوند. فروشگاه اینترنتی شما در زمانی کوتاه شاهد هزاران بازدید کننده خواهد بود، مخصوصا در فصل های مخصوص خرید مردم چون اعیاد و … در ابتدای شروع کار خود از میزبانی معمولی بهره می برید اما با بیش تر شدن کار مسلما از ویژگی های بیش تری بهره مند خواهید شد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar